Starosta i radni powiatowi też dostaną więcej pieniędzy

Image

Najpierw miasto i prezydent, teraz starosta i radni powiatowi podwyższą sobie wynagrodzenie i diety. To efekt ustawy, która weszła w życie 1 listopada br., a podpisana została przez Andrzeja Dudę 17 września 2021 r.

Na początek starosta stalowowolski

Wynagrodzenie starosty będzie wyrównane od sierpnia br. Zgodnie z rozporządzeniem starosta stalowowolski powinien być zaszeregowany jako starosta w powiecie powyżej 60 tys. do 120 tys. mieszkańców. Dla tego stanowiska przewidziano następujące wynagrodzenie maksymalne i takie przewiduje się przegłosować na sesji 25 listopada jako obowiązujące dla starosty:

- wynagrodzenie zasadnicze – maksymalny poziom w kwocie 10 430 zł,

- dodatek funkcyjny – maksymalny poziom w kwocie 3 450 zł,

- dodatek specjalny - w kwocie 30% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, w przypadku Stalowej Woli w kwocie 4 164 zł.

Łączne wynagrodzenie Starosty Stalowowolskiego wynosiłoby 18 044 zł (obecnie jest to 11 272 zł brutto).

Proponowana wysokość podwyżki wydaje się uzasadniona choćby ze względu na znaczne obniżenie wynagrodzenia Starosty dokonane od dnia 01 lipca 2018 r. rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936). Proponowane wynagrodzenie Starosty Stalowowolskiego nie jest niższe od minimalnego wynagrodzenia określonego w art. 37 ust. 4 ustawy o pracownikach samorządowych i nie przekracza maksymalnego poziomu wynikającego z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 października 2021 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych oraz jest dostosowane do rangi stanowiska, charakteru pracy, zakresu obowiązków służbowych i odpowiedzialności. W związku z powyższym podjęcie uchwały jest uzasadnione- napisano w projekcie uchwały przygotowanej do przegłosowania 25 listopada br.

A teraz diety radnych

Wysokość diet radnych wynosić będzie:

- Dla Przewodniczącego Rady – 83%,

- Dla Wiceprzewodniczących Rady – 55%,

- Dla Członków Zarządu Powiatu – 61%,

- Dla Przewodniczących Komisji Stałych – 47%,

- Dla Wiceprzewodniczących Komisji Stałych – 44%,

- Dla Radnych innych niż w §2 ust. 1 pkt 1-5 – 42%.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Jolka

Idę dzisiaj do bossa o podwyżkę bo inaczej zrobię,że będzie mi się należało a jest dużo towaru w firmie który może do mnie należeć

~Jolka

Bo PO kradło a PiSiory nie kradną.Zamienilu tylko słowo kradzież na ,,nam się należy "

~Totek

Dobrze ze sobie wzięli a nie wysłali rydzyk owi na nowego bajbacha

~Wkurzony

A teraz dla porównania ile podwyżki dostał pracownik jedej z instytucji miejskich . 330 zł. SUPER CO NIE !!! TYLE ZE TO PODWYZKA ROCZNYCH ZAROBKOW BRUTTO OCZYWISCIE . I OCywiscie beż wyrównania od lipca. NO ALE NIE JEST PISOWSKIM APARATCZYKIEM . TERAZ ZARABIA 2780 NA REKE PO STUDIACH I 3 PODYPLOMOWKACH. ***** ***!!!!

e2rds

~Olka, ale pat naprawdę to ty nie jesteś ~Olka, to kolejne wcielenie pseudointeligenta.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, bo i tobie przy okazji też się dostanie za pi.rdzenie w stołek i pisanie tych głupot jako kierownikowi Wodzowi i oni powinni dostać, a ty co najwyżej po tym pustym łbie kopyścią od żony za wyzywanie kobiet.

e2rds

~Olka, widzisz ja mam 5 -eczkę na emeryturze, a nawet znacznie więcej, ty na pewno nie będziesz tego miała i to twój ból, nie mój.

~Olka

No to edeesowi wątroba sie psuje z zawisci...on ma biedną 5- teczke tylko.....taki fachowiec.....od 7-dmiu bolesci...umiech)))

~Jol

A ludzie za grosze chodzą w strukturze nagrody przełożone na grudzień żeby składki ZUS mogli zapłacić w styczniu regulacje od 2 lat mie ma sami malo nie pękną od dobrobytu tylko siebie widzą .urząd malo nie pęknie tyle ludzi zatrudnionych i tak laza wokół budynku bo nie mają pojęcia o robocie

~Jol

A ludzie za grosze chodzą w strukturze nagrody przełożone na grudzień żeby składki ZUS mogli zapłacić w styczniu regulacje od 2 lat mie ma sami malo nie pękną od dobrobytu tylko siebie widzą .urząd malo nie pęknie tyle ludzi zatrudnionych i tak laza wokół budynku bo nie mają pojęcia o robocie

~taka prawda

Ja bym im dwa razy więcej dał bo zasługują jak nikt inny.

~wkurzony

ktoś ma jeszcze zamiar na nich głosować?

~alfa

Zbędne komentarze w niezgranym, skłóconym społeczeństwie. Postawiliśmy się kilkanaście lat temu kierownictwu,uzgodniliśmy o co walczymy. W trakcie naszych rozmów po monologu szefa zostałem sam na polu bitwy ale się nie poddałem. Już po miesiącu musiałem zmienić pracę, byłych kolegów omijam szerokim łukiem. Od tamtego czasu bogatszy o doświadczenia czytam komentarze bardzo odważnych ludzi ale rada-uważajcie żeby ktoś obok was głośno nie tupnął.

~sędzia

Jeśli przegłosują to dołożą sie i będą płacić kary do EU, bo ja nie zamierzam, dlaczego kary placi Państwo z moich pieniedzy a nie ten co to spowodował robiąc nieudane reformy?, czy jak z Turowem ?Jednak jakis pozytek z tego będzie, ja juz nie uznam żadnego wyroku sądowego, a co tylko on mogą , to ja też?

~cst

"Szybko, szybko, nakradnijmy się, zanim lud oprzytomnieje na tyle, żeby zobaczyć jak bardzo przez ostatnie 30 lat był ru..any"umiech

~Rick Ar do

Kredyt na kredyt zy nowe obligacje?

~Fuck

Ja prdl... grunt to dobre samopoczucie... W dobie takich podwyżek dla zwykłego obywatela oni walą takie podwyżki.
Cóż... syty glodnego nigdy nie zrozumie..

~Trzaskowki

Wstydu przed wyborcami nie mają .

~Liljana

Dopiero co sobie tą samą rada podnosiła! Dwa lata temu! Ile można w jednej kadencji! I wypadałoby policzyć, ile nas to będzie miesięcznie kosztować, tu na portalu. I to w czasach pandemii i galopującej inflacji. Co z tego, że Duda coś podpisał!? Godności odrobinę!

~mieszkaniec

koryto plus ma się w najlepsze...

~mark

Szybkość działania godna pochwały.
Myślę, że gdyby zapytać starostę czy to jest moralne, odpowie że On nie wnioskował o podwyżkę, a jak dają to bierze.

~toż to szok

Płatne zastępstwa - prywatny folwark.

~mieszkaniec

bo przecież im te pieiądze się należaą

~Dać

Tłuste koty w akcji!
Hamulce puściły już całkiem, 80 procent podwyżki. Za 11 tysięcy nie ma jak żyć. Ale pielęgniarka, nauczyciele, pracownicy sądów i cała budżetówka pensje ma zamrożone. Macie lustra i patrzycie w nie.

art2deco

Nigdy nie mam problemu z nagradzaniem pracowników którym wychodzi. Starać się to jeszcze nie to chociaż blisko.

~Ryk 12

Rece opadaja zlodzieje

~Adam

To są polskie elyty. Im się po prostu należy, a ty Polsku masz guzik do gadania.

~brew

do Lucy - to faktycznie banda

~Miś

Przecież te pieniądze im się po prostu należą! (macie co chcieliście)

~Ona - Aldona

Nowy ład....

to ja chce stary - nie stać mnie na nowy, już nie macie co mi zabierać... wszystko zdarliście podatkami...

przechodzę na zasiłki - tyle rodzin się z tego super utrzymuje i tyle wolnego, nie muszą się martwić o prace i podatki.... dajecie im za darmo - ja też chce, posiedzę z dziećmi w domu - matki na oczy nie widzą bo ciągle w pracy - już mi się nie chce, mam dość pracowania na kogoś kto później mi się śmieje w twarz - na ciebie darmozjadzie !!!