PCPN zostanie przekształcony w spółkę?

Image

Prawdopodobnie na początku przyszłego roku pod obrady Rady Miejskiej trafi projekt uchwały dotyczący przekształcenia Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w spółkę.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej została podjęta decyzja w sprawie udzielenia dotacji w wysokości 900 tys. zł na 2022 rok dla PCPN-u. Taką samą sumę powinno wypracować Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej z własnej działalności.

W czasie dyskusji nad uchwałą głos zabrał radny Leszek Brzeziński. Zasugerował on, że PCPN powinien działać na innych zasadach, np. funkcjonować pod skrzydłami MOSIR-u albo jako spółka w partnerstwie publiczno- prywatnym.

- Trzeba zwrócić uwagę, że ten sprzęt wysokiej jakości do diagnozy sportowej, do profesjonalnego treningu, nie jest wykorzystywany, bo takich możliwości tutaj nie ma. Chodzi mi o to, żeby ten sprzęt był wykorzystywany odpłatnie dla podmiotów z zewnątrz. Jeżeli PCPN funkcjonuje na zasadzie jednostki budżetowej, to nie może świadczyć innych usług. Nie można się tylko ograniczać do imprez stricte sportowych, jest wiele innych rzeczy gdzie ten obiekt powinien być wykorzystany. Chodzi o wydarzenia kulturalne, naukowe np. organizowanie wydarzeń hybrydowych. Mam takie zdanie, że trzeba by było zastanowić się nad dalszym funkcjonowaniem Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej- mówi Leszek Brzeziński.

Prezydent w pełni zgodził się z radnym w kwestii zmiany formuły prawnej PCPN-u. Podkreślił, że Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej nie mogłoby znaleźć się w strukturze MOSIR-u dlatego, bo byłoby to niebezpieczne ze względu na ryzyko rozliczenia podatku VAT z tej inwestycji.

- MOSiR świadczy część usług w formie bezpłatnej, a to powodowałoby rozliczanie VAT-u proporcjonalnie i mielibyśmy zagrożony zwrot dużej kwoty podatku VAT z wybudowania Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. Jedyna i możliwa formuła to spółka, której cel jest komercyjny. Prace nad przekształceniem PCPN-u w spółkę trwają, dotyczące inwentaryzacji majątku tak, aby aport odbył się w formie uchwały powołując nowy podmiot realizujący wyspecjalizowane zadania sportowe- wyjaśnia Lucjusz Nadbereżny.

Przez część roku 2022 PCPN będzie funkcjonował w formie zakładu budżetowego, dlatego prezydent rekomendował udzielenie dotacji. „Za” zagłosowało 15 radnych, przeciw było 4, od głosu wstrzymały się 3 osoby.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~UBEK

Kibole i starzy Kibice Ci tego matole nie wybaczą,czas oszukiwania na piękne lanie wody i prywatny lans KUDŁATY już minął.

~MAGDALENA

CZEKAJMY TYLKO JAK PREMIER MORAWIECKI ZŁOTEMU DZIECKU PIS NADBEREŹNEMU OBIECA FINANSOWANIE KLUBU I CAŁEJ OTOCZKI Z BUDŻETU PAŃSTWA W RAMACH WSPIERANIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE OGRANICZONYCH,

~Bary

Kolejna spółka, fundacja, czy inne PGRy. Władza lubi spółki i dobrze płatne w nich stołki dla swoich wiernych towarzyszy, którzy odwdzięczą się srebrnikami na kampanie wyborczą i „biznes” im się kręci.

~Pis je***

Ściema, ściema, ściema,za późno,upadek jest bliski,ale jak się ma 170 mln więcej w budżecie niż rok temu ,to kto BOGATEMU zabroni.Przy takim BUDŻECIE można góry bądź BUŁY przenosić.

~Sasin

Dymy i pyły miedzi powodują podrażnienia oczu, nosa i dróg oddechowych i tzw. gorączkę miedziową (objawy grypopodobne). Miedź jest umiarkowanie toksyczna dla organizmów wodnych. Toksyczność miedzi dla ryb porównywalna jest z toksycznością ołowiu.

e2rds

Wpis pseudointeligenta, cyt:
1 Marca 2020 14:37:53~kibic
Na pewno już musimy zacząc budowe tego hotelu przy Centrum bo wiele drużyn oprzyjeżdża do nas dzień wcześniej przed meczem i ten hotel by przynosił dla klubu mase kasy za noclegi. Po za tym już musimy ruszac z budową tej trzeciej trybuny od strony sztucznej murawy po to aby nie było problemu z licencją na grę w ekstraklasie. Wówczas ten stadion będzie kompletny i wszyscy mieszkańcy będą chodzic z wysoko podniesioną głową z dumy że mieszkają w Stalowej Woli. Tylko zanim zaczniemy budowe tej tybuny musimy tą bramke [ na boisku] odgrodzic od tej nowej trybuny wysokim metalowym płotem tak aby mogły bez problemu odbywac się mecze Stalowki na tym Centrum. Tak czy siak potrzebujemy jeszcze przynajmniej 10 milionów aby ten stadion był kompletny.

To gdzie te podniesione głowy, zarabiana masa kasy i ta licencja do ekstraklasy pseudointeligencie.

~:-)

@ - uwaga, pisoski funkcjonariusz zapłakał

~Erikson

co ten bidny nowak tam jeszcze robi to szok

~Can

O to ile zarobił pcpn panie prezydencie? Jakie zyski pan obiecywał? Ile miasto dołoży do tych „zysków”? Może kolejna konferencja z namiotem lub jakiś piknik z prezesem i babcią Beatą na stadionie i kolejne obiecanki!

~Uuuuu

Zesrała się bida i placze

~Uuuuu

Zesrała się bida i placze

~KIBIC

Jak zbudujemy tam na tym CENTRUM SPORTOWYM hotel na 150 miejsc to majątek co miesiąc to CENTRUM SPORTOWE nam będzie przynosić.

~kop

Kudlaty tym boiskiem oszukal wszystkich mieszkancow miasta ,mialy byc zyski i sa takie jak z fabryki maseczek ,czyli straty

~Uop

Ale przecież ta spółka miała przynosić zyski. Jak to jest ?. Gdzie te przychody za wynajem itd...
Czy to kolejny wał za publiczne pieniądze

~jasio

zwlaszcza ze terz bojisko je nasze czyli my podatnicy jestezwa wlascicielami i byla zrobiona za nasze podatki ,jal wspaniala wladza jom pszeksztalci w spolke to czyjo łona bedzie czy mozna tak bes zgody wlascicieli podarowac komus jich wlasnosc

~jasio

czy jest ktos kto da wincyj

~jasio

kupia tom spulke za 1,01 zlotygo

~ajajaj

zaraz ,zaraz ,ale nie podano kto miałby być w tej spółce , tłusty kot? skubidou? czy kij hu.?

~UBEK

Nie ma szans na utrzymanie spółki bez miejskich dotacji,nie będzie na czym zarabiać.

~@ :-)

głupi byłeś głupi jesteś i głupi będziesz

~:-)

znowu trzeba dać fuchę pisoskim funkcjonariuszom.....