Mamy dla Was smutne wieści

Image

To miasto wymiera- grzmią mieszkańcy. I jest to prawda. Z miesiąca na miesiąc jest nas coraz mniej. Wciąż więcej umiera niż się rodzi. Nie pomogło 500 plus i obietnice lepszego życia. Wszystko jest coraz droższe. Jak więc zdecydować się na dziecko? W naszym mieście pracy nie brakuje, ale pensje są niskie, niesatysfakcjonujące. Ludzie uciekają do większych ośrodków szukając lepszego życia. Nie wróży to dobrze na przyszłość. Gdy młodzi ludzie wyjeżdżają na studia do dużych ośrodków i już nie wracają, statystyki nam się nie poprawią.

No właśnie, a jak to jest z tymi statystykami?

- Liczba zarejestrowanych urodzeń na dzień 31 października 2021 r. – 528.

- Liczba zarejestrowanych zgonów na dzień 31 października 2021 r. – 741.

- Liczba zarejestrowanych małżeństw na dzień 31 października 2021 r. – 242.

9 listopada w Stalowej Woli na pobyt stały zameldowanych było 55 836. Przypomnijmy, że końcem 2020 roku było to 56 843 osoby. To spora różnica. Jak będzie na koniec roku, to jeszcze tajemnica. Okaże się za nieco ponad miesiąc. Przypomnijmy jeszcze statystyki z lat ubiegłych (stan na 31 grudnia).


Meldunek:

- 2020 r. - 56 843,

- 2019 r. - 57 777,

- 2018 r. - 58 588,

- 2017 r. - 59 381,

- 2016 r. - 60 101,

- 2015 r. - 60 844,

- 2014 r. - 61 603.


Urodzenia:

- 2020 r. – 619,

- 2019 r. - 598,

- 2018 r. - 664,

- 2017 r. - 775,

- 2016 r. – 694,

- 2015 r. – 671,

- 2014 r. - 842.


Zgony:

- 2020 r. – 853,

- 2019 r. - 708,

- 2018 r. - 681,

- 2017 r. - 720,

- 2016 r. - 658,

- 2015 r. - 695,

- 2014 r. - 741.


Zawarte małżeństwa w:

- 2020 r. – 239,

- 2019 r. – 309,

- 2018 r. – 338,

- 2017 r. - 322,

- 2017 r. - 313,

- 2015 r. – 344,

- 2014 r. – 367.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Werok

A gdzie mieszkać w tym mieście? U rodziców można do pełnoletności!!! Wynajem bardzo drogi!!!! Kredyty hipoteczny brak zdolności kredytowej!!! Jak tu żyć????

~Alejaja

Bravio aborygenie,3 liga a właściwie 4 liga. Stal Stalowa Wola przegrała na własnym obiekcie z Avią Świdnik. Gdzie jest edziu RZECZNIKKKS ?Sralówka miała być mistrzem jesieni

e2rds

~Mieszkaniec, nie Posrał, tylko wysrał ~Mieszkańca do muszli, a to zasadnicza różnica, bo po co mi gó.no na przeszkadzać w odbycie.

~Mieszkaniec

Erdees się Posrał

~Stalowy

PiS nas okłamuje. Sukcesywnie, od 2015. Dali nam ochłapy, bo sami zarabiają miliony. Teraz Morawiecki trąbi o nowej fabryce, gdzie za taśmą będzie zap… 300 osób. To tyle ile zwolniło Tesco jak się zwijało. Jaki postęp? Jaki rozwój? Morawiecki daje im ulgi podatkowe a oni tworzą tylko 300 miejsc pracy… Tak wygląda obłuda PiS… Dlatego młodzi uciekają ze Stalowej. Bo nie ma perspektyw w mieście rządzonym przez PiS…

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, oczywiście, że naszą władzę pochwaliłem. Pochwaliłem za błonia, bo fajny teren, choć trzeba corocznie kupę kasy włożyć, ale tak to jest z takimi terenami i pochwaliłem za obwodnicę, choć gdyby pseudointeligent głupot nie pisał o "czteropasmowej obwodnicy to by było całkiem dobrze. A tak próbowałeś jeździć tymi serwisowymi pasami, znaczy zjeżdżać z obwodnicy i z powrotem na nią wjechać, a napisałem, żeś głąb i takim pozostaniesz, toś się wymądrzał, jeszcze głąbie chciałeś zwężać tą obwodnicę, bo "za szeroka", oj co głąb to głąb.
A i powiedziałem ci już dawno, nie właź tak tam gdzie słońce nie dochodzi.

~taka prawda

Tak emerycie ty masz czas cały dzień bo nie masz nic do roboty to możesz te swoje wypociny produkować. A czytania ze zrozumieniem to takich jak ty mogę uczyć. Ja tobie twoich byków nie wypominam bo w twoim wieku to rzecz normalna się pomylić. Co do myślenia to z tobą na ten temat szkoda dyskutować. Czy ty choć raz pochwaliłeś władzę naszego miasta w ostatnich 6 latach? A tyle dobroci jeszcze mieszkańcy naszego miasta nie zaznali jak w ostatnich 6 latach. Takiego rozwoju jak w naszym mieście nie było nigdy w żadnym innym mieście w POLSCE.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligent, a poza tym, głąbie, czytaj ze zrozumieniem. Pisałem, że jak będzie potrzeba do przypilnowania ciebie w psychiatryku, to chętnie się zgodzę byś jakoweś krzywdy sobie nie zrobił, musisz się jeszcze troszeczkę pomęczyć na tym padole. Jak coś mojego czytasz to myśl i nie rób z siebie tumana.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligent, a ja wiem doskonale, że takiego niekumatego głąba, chama obrażającego kobiety i mógł bym jeszcze wiele grzechów przytoczyć nie można obrazić zgodnie z powiedzeniem "pluć św,ni w pysk to mówi, że deszcz kapie". Przecież ty masz honor pod obcasami to nic dziwnego.
Poza tym nie denerwuj się i nie zjadaj po drodze liter, lepiej mniej a z sensem, a nie z głupotą.

~taka prawda

Do e2rds, emerycie nie wiedziałem , że ty jesteś psychiatra bo gęgasz o pracy w przychodni na WYSZYŃSKIEGO. Przy okazji próbując mnie obrazić ale ci się to nie uda bo ja cię traktuję jako największego hejtera starszego pokolenia. Gdyby chciał cię obrażać już dawno byś dał sobie spokój z wypocinami.

~remote

Tylko praca zdalna uratuje to miasto przed katastrofą demograficzną. Trzeba zachęcić młodych, by tutaj studiowali i tutaj się osiedlili.

W branży IT praca zdalna jest cały czas. W innych branżach dawno wrócili do biur. A co będzie po pandemii, to nie wiadomo. Dlaczego nasz rząd się ociąga z nowelizacją kodeksu pracy???

e2rds

Do "andrzej", co "taka prawda" do ciebie napisał cyt:" Siedzisz cały dzień od rana do północy w internecie i zazdrościsz tym co ciężką pracą się w ostatnich 6 latach wszystkiego dorobili. " A jak jest prawda co robi i jak ciężko pseudointeligent, "ekonomista" to też jego nick, poniżej cyt:
16 Listopada 2020 17:41:09~ekonomista
Do e2rds, emerycie zejdź z tej drogi bo się kompromitujesz , co chcesz mi powiedzieć że ty nigdy pisząc wypociny się nie pomyliłeś. Jeśli tak to niebawem ci to przypomnę na pierwszym twoim błędzie. Ty piszesz dwa komentarze dziennie to masz czas swoje byki sprawdzać ja komentuję tysiące wpisów i nie mam czasu wszystkiego sprawdzać

Tak wygląda praca "pseudointeligenta ponad 90 nicków" na państwowej posadzie za pieniądze podatnika, a tobie prawi morały głąb.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, głąbie, nie kłam do "andrzej", cyt: "Ja komentowałem , ze na tych nowych dwóch osiedlach [CHRZEWICE i LEŚNA] wprowadzi się przynajmmniej 10 tysięcy nowych mieszkańców ."
Dlaczego ty takim głąbem jesteś, wyjaśniam:
- na osiedlu "Charzewice" planowane jest 1250 mieszkań
- na osiedlu "Leśne" planowane jest 600 mieszkań
-czyli głąbie razem 1850 mieszkań, to głąbie gdzie chcesz umieścić tych 10 tys nowych mieszkańców, prawie po 5,5 mieszkańca na jedno mieszkanie czyli głąbie prawie tak jak w Warszawie po wojnie w jednym mieszkaniu mieszkały po dwie rodziny. Kto ci w tym pustym łbie tak namieszał, że tak zgłupiałeś.

e2rds

~Mieszkaniec, vel pseudointeligent vel wazeliniarz, nie przejmuj się, ja co prawda jestem już za stary na pracę, ale jak mnie poproszą by w psychiatryku mieć oko na pseudointeligenta by sobie po wyborach z rozpaczy jakoweś krzywdy nie zrobił to dopilnuję tego. Musi się jeszcze przez parę lat pomęczyć, a i gnoju do spania pod głowę mu nie zabraknie.

elha12

Do taka prawda - Podzielam Twój punkt widzenia, użytą logiczną argumentację adresowaną i skierowaną do niektórych, mocno już zasiedziałych tu etatowych troli. Prościej i bardziej czytelnie już się nie dało! Obawiam się jednak, że stopień otumanienia i ogłupienia ludzi przez Głównego Szatniowego UE nienawiścią do PiS, oraz negowaniem wszystkiego przez tzw. "opozycję totalną" i lewactwo, jest tak wielki, że u niektórych osobników zaszły już nieodwracalne zmiany - stali się oni ślepi i głusi na wszelkie, nawet najbardziej rozsądne argumenty! A wystarczyło choć raz w życiu wybrać się na tzw. "saksy" - do krajów podobno "mlekiem i miodem płynących", aby szybko zejść na ziemię, twardo po niej stąpać i zacząć wreszcie chwalić pozytywne zmiany zachodzące w swojej ojczyźnie - Polsce).

~magik

nie ma sie co dziwic miasto dla samych pajacow dobrze ze po 18 stad uciekam elo benc

~taka prawda

Do andrzej, dam ci bardzo dobrą radę bo jesteś ,małolat a ja mam duże doświadczenie życiowe i z dobrego serca co doradzę. Skończ z idio.. tycznymi prowokacjami i wypisywaniem głupot bo z tego chleba nie będzie.

~taka prawda

Do andrzej, to że umiesz czytać to jeszcze o niczym nie świadczy bo z czytaniem ze zrozumieniem masz wielki problem. Ja komentowałem , ze na tych nowych dwóch osiedlach [CHRZEWICE i LEŚNA] wprowadzi się przynajmmniej 10 tysięcy nowych mieszkańców . Bo mamy zapytania o te mieszkania z całego świata a jak taki polonus kupi mieszkanie u nas to wcześniej czy później się tam wprowadzi. Bo ci co wyjechali do unii czy Stanów to po 5 latach mają dość tej tułaczki i poniewierki. Bardzo ciężkiej roboty od ranieńka no północy aby przeżyć w na tej tułaczce. Oglądaj programy dokumentalne choćby na DISCOVERY i zobacz jak tam nasi ludzie zapi...przają od rana do nocy dzień w dzień aby przeżyć. Nie ma nigdzie lepiej jak w POLSCE ale żeby to wiedzieć trzeba najpierw wyjechać tam i zobaczyć jak się POLACY męczą. Tobie nigdzie nie będzie dobrze bo ci się robić nie chce a ,że rodzice ci dają kąt i jedzenie to bawisz się w filozofowanie. Weź się za uczciwą robotę a będzie ci na pewno dużo lepiej i zrozumiesz ,że żadna robota nie szkodzi.

~taka prawda

Do andrzej, trollu po co pajacujesz i idi..tycznie gęgasz. Siedzisz cały dzień od rana do północy w internecie i zazdrościsz tym co ciężką pracą się w ostatnich 6 latach wszystkiego dorobili. Weź się za uczciwą bardzo ciężką robotę fizyczna a też kiedyś coś w życiu osiągniesz. A takie tanie mieszkania jak sprzedawaliśmy w tych 2 blokach koło naszego CENTRUM SPORTOWEGO [ po 2tysiące 700 złotych za metr kwadratowy to w żadnym innym mieście w POLSCE nie sprzedają]. Ty myślisz , że jak ktoś ma kilka mieszkań to jest jakiś nie uczciwy a on jest po prostu bardzo zaradny i pracowity. Bo nikt mu tych mieszkań za darmo nie dał czasy , że POLACY dostawali mieszkania za darmo bez powrotnie się skończyły. Ale nawet wtedy byli bardzo nie zadowoleni bo odrzucili to co było [SOLIDARNOŚĆ mówi ci to coś]. A o wyższych zarobkach to zapomnijcie bo tam gdzie ludzie zarabiają więcej płacą za byle co majątek i są jeszcze biedniejsi niż POLACY. Co myślisz , ze jak przyjdzie do mojej firmy nowy po szkole pracownik to ile ja mam mu płacić. Aby ktoś zarabiał średnią to musi popracować przynajmniej 10 lat w mojej firmie. Na dzień dobry wszyscy dostają najniższą krajową bo tak jest na całym świecie , że nowi zarabiają najmniej. Żebyś zarabiał 5 z przodu na rękę to musisz w mojej firmie za wszystko odpowiadać i żyjesz w takim stresie , że po miesiącu odechciewa ci się roboty. Masz taką presję , że tacy słabi osobnicy jak ty lądują w przychodniach psychicznych bo nie wytrzymują ciśnienia odpowiedzialności. Po za tym musisz posiadać wykształcenie na najlepszych uczelniach katolickich w POLSCE i znać kilka języków obcych. Głupie gęganie zawsze kończy się całkowitym upadkiem gęgającego.

~zombi

Panie prezydencie LN czy nic panu to nie mówi? Czy ta równia pochyła to jest tym powodem do chwalenia się skutecznością? Czy wreszcie panu nie jest wstyd!

~cst

andrzej, skoro już tu jesteś, odradzam wdawanie w dyskusje z trollami. Już próbowaliśmy. Jest tu taki/tacy, co piszą to samo pod wieloma nickami. Jeden z nich to taka prawda, o czym się już przekonałeś. Drugi (albo nawet ten sam) to gość piszący inwektywy pod kobiecymi pseudonimami. Właśnie do jednego z nich napisałeś (alicja, a teresa to ten sam). 3ci (albo i też ten sam) nawet się pod nas (mnie, Maxa, Lolisa, z sieci) podszywa (a to już wyższy poziom choroby umysłowejumiech Rób co uważasz, ale istnieje szansa, że będziesz na ich "celowniku", jak będziesz pisał nie po ich myśli. Ogólnie jest tu ok 5 osobników z których nie warto karmić, ale pewnie sam się szybko przekonasz którzy toumiech

~andrzej

do alicja , nie no weź nie obrażaj się sama w tak krótkim wywodzie , jak już to czynisz to uzasadnij proszę. umiech powiedź wszystkim czego nie potrafisz ,czego nie ogarniasz ,chętnie posłuchamy. umiech

~Mieszkaniec

Jeszcze erdeesik się wyprowadza że Stalowej Woli. Będzie mieszkał w Jarosławiu w psychiatryku.

~Teresa

Dać kudłatemu nową podwyszkę!

~Alicja

Tu zostają same niedojdy.

~jkl

Bez analizy co w sąsiednich gminach nie ma to sensu. Dużo ludzi z miasta osiedla się tam.

mark30

czyli za Szlęzaka żyło się lepiej.....pis zamiast polepszać życie obywateli ciągnie z koryta ile wlezie

wiktor70

Brak mieszkań w rozsądnych pieniądzach to jest problem

~...........

brak pracy olewka bawienie raki choroba lub inne dzieic kto chce ile ma :((((( pojda gdzie jest zle tam gdzie lepiej

e2rds

Saint, szkoda twojego tłumaczenia, dla "elha12" ważne jest, że dają, a ile sami zgarniają i ile traci się na tym dawaniu to już w "elha12" głowie nie mieści się "Rudy Oszust" nie podoba się "elha12", natomiast zachwyca się rządzącym kawalerem z kotem bez rodziny i chodzącym w dwóch innych butach bo ktoś mu nie ubrał właściwych.
W dawnych czasach taki kawaler to co najwyżej mógł być parobkiem u gospodarza, lub być zatrudniany pod wynajem do doraźnych prac polowych i już nie napisze gdzie mieszkał, możecie zobaczyć, lub przeczytać w powieści "Chłopi"