Jak powinna przebiegać ulica
1 Sierpnia. Co sądzą Czytelnicy?

Image

Po raz kolejny okazuje się, że pomysł połączenia Placu Piłsudskiego z parkingiem i wyłączenia z ruchu części ulicy 1 Sierpnia nie podoba się mieszkańcom miasta. 66,7% respondentów albo nie zgadza się na to wprost, albo wskazuje na zastępczy sposób ominięcia tego terenu.

Poprosiliśmy Was o wzięcie udziału w sondzie na temat ulicy 1 Sierpnia, ulicy znajdującej się przed Miejskim Domem Kultury, a stanowiącej dość ważny trakt komunikacyjny w Stalowej Woli. Obecnie można nią przejechać od ronda przy Policji (ul. Ks. Popiełuszki), aż na wiadukt (KEN). Ulica stanowi dojazd z dwóch stron do: MDK, budynków mieszkalnych, punktów handlowych, szkoły hotelu i znajdujących się w nim licznych firm. Dla wielu więc osób zamknięcie na stałe ulicy oznacza kłopoty komunikacyjne. Czy powinno się więc zamknąć tę ulicę na stałe?

Przez około 2 tygodnie mieliście okazję wziąć udział w naszej sondzie i odpowiedzieć na pytania związane z rewitalizacją Placu Piłsudskiego. Przypominamy, że zadanie ma kosztować 30 mln zł (miasto pozyskało aż 27 mln zł dofinansowania, inwestycja ma być realizowana w systemie Zaprojektuj i wybuduj) i wciąż do końca nie wiadomo jak będzie prowadzone, bo mają się znowu odbyć konsultacje społeczne. Pytanie, czy zamknięcie ulicy 1 Sierpnia podoba się mieszkańcom, czy nie podoba. Oto jej wyniki.

44,4% biorących udział w sondzie uważa, że nic nie trzeba zmieniać. Czytając komentarze pod wcześniejszymi artykułami na ten temat można się dowiedzieć, że całoroczne odcięcie tej części miasta dla większości mija się z celem, a drogę przyblokować można przecież te 2-3 razy w roku, kiedy na Placu Piłsudskiego trwają duże imprezy. Przypomnieć zresztą należy, że koncerty organizowane są od jakiegoś czasu głównie na stalowowolskich błoniach, rzadko przed MDK. Również przeciw odcięciu MDK od drogi jest 22,3% respondentów, którzy za dobry pomysł uznali poprowadzenie jezdni wzdłuż torów. Łącznie więc 66,7% mieszkańców nie chce całkowitej likwidacji drogi łączącej ul. Popiełuszki z ul. KEN. 9,7% twierdzi, że dla nich zmiany są bez różnicy. Zapewne wśród nich są tacy, którzy nie korzystają ze stalowowolskiej kultury, nie zachodzą do firm w hotelu lub poruszają się pieszo, albo wręcz nie jeżdżą ul. 1 Sierpnia wcale, bo nie maja takiej potrzeby. 23,6% wskazało, że oba place powinno się połączyć, a drogę wyłączyć z ruchu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Stalowy

Warto zamknąć ulicę. Można byłoby spróbować urządzić fajny deptak z knajpkami

e2rds

~@e2rds, to po co się małpo fałszywa ujadasz jak nikogo te moje brednie nie interesują głąbie, jeśli ujadasz to znaczy, że ubodły i interesują, tak trudno to głąbie zrozumieć.

~XXX

Na wznak. Macie projektantów, którzy już wcześniej wzięli kasę !! To niech dokończą dzieło .I tyle w temacie, Co chwilę
jakieś pytania do mieszkańców. A zmian jak nie było tak nie ma.

JoeMs

... żadnych zmian , uporządkować skarpę przy torach... i wystarczy

~gio

świetnie że będzie roemont tego miejsca
poprzednicy tylko gadali i nic się nie działo

~@e2rds

Komuchu nikogo twoje brednie nie interesują.

~Zocha

Ciekawe gdzie twoja zagroda sie miesci...ulica Gnojna???

e2rds

~Mieszkamtam, ciekawe czy jeszcze kiedykolwiek użyje nicka "~Rozwój" , znaczy "~Niedo ~Rozwój".
Ale przecież ty tam nie mieszkasz, pisałeś, że mieszkasz na Staszica.

e2rds

~Mieszkamtam o to nowy nick pseudointeligenta, dodam do listy tych ponad 90 -ciu.

~Mieszkamtam

Panie Prezydencie najwyźsza pora zrobić tam porządek. Założenie podstawowe to ma być jeden plac. Spokojnie ulicę można przesunąć w kierunku torów częściowo zajmując ten plac tyle na ile jest potrzeba. Mały lasek od strony policji uporządkować pod rekreację i wypoczynek. Dla mieszkańców perszinga wybudować blok socjalny w sąsiedztwie Orzeszkowej 11. Arkadia i perszng wykupić i sprzedać pod kompleks hotelowo restauracyjny. Lasek przy Niezlomnych uporządkować z przeznaczeniem na rekreację i jako miejsce dydaktyczno wychowawcze dla szkół i przedszkoli, mamy ich dużo w otoczeniu Musimy to wykorzystać jak będą pieniądze bo drugiej szansy nie będzie i tyle w temacie.

e2rds

~Tajemniczy, ale jaką przyjemność ci sprawia całowanie po wypiętej starego dziadka, no rozumiem młodego, ale starego, tfu, ale cóż może masz jakieś zb.czenie mój ty Zakochany, ~Tajemniczy, Wierny, Wielbicielu, to współczuję.

e2rds

~Tajemniczy, widzisz, ja nie podniecam się jak mnie w wypiętą całujesz, bo to żadna przyjemność mój ty Zakochany, ~Tajemniczy, Wierny, Wielbicielu, tylko nie zmieniaj tak często nicków mój ty całuśniku i nie całuj tak często bo mam też lepsze inne zajęcia.

~Dubpit

Ulica przy torach to wtedy pójdzie w ruch piła i połowa drzew do wycięcia ulica tak jak jest tylko przez tunel a w tym tunelu parking

~Miła

Panie prezydencie Nadbereżny niech Pan dalej tak działa, pieski ujadają bo do tego zostały stworzone.

~Bimber

Zamknąć w cholere . Miasto dla mieszkańców a nie wsioków w tdikach

~Punkier

NIE ZAMYKAĆ UL. 1-GO SIERPNIA , PANIE PREZYDENCIE NIE ZAMYKAĆ !!!!!!!!!!!!

~Tajemniczy

Erdeesik nie podniecaj się skarbciu

e2rds

~Elka, nie ciskaj się tak bo znów spać nie będziesz mógł.

e2rds

~Elka, popularnie zwana "nauka jazdy" no chyba za dwa lata to ty będziesz uczyła się jeździć na kozie i to nie na kłyżowskich, ale na naszych, na oklep, a 70 % to jak świnia nieba nie widzi to i ty nie zobaczysz, natomiast taczki już tak.

~Aptelorz

@Marek: Jakie zagrozenie wg. Ciebie miało by puszczenie łuku czyli kawałeczka (NIE MOWIE O CAŁEJ DRODZE - tylko fragment ktory przebiega przez plac) tej drogi tak by ten łuk omijał środek placu ? Dlaczego nagle ulica miala by byc niebezpieczna ? kompletnie nie rozumiem ;) Nie mam nic wspolnego z wykonawcą projektu wiec pisze to tylko dlatego bo to dziwne by przez sam środek głownego placu miejskiego przechodziła droga.

~rozum

pytać otumanionych aluminiowymi wyziewami co mają do powiedzenia? kiedy ich wyobraźnia ograniczona jest co najwyżej do kształtu butelki i uśmiechu wynikającemu z jej zawartości... śmieszne, ale podpowiem...powinna krzyżować się z 22 lipca rondem upamiętniającym wszystkie klęski tego narodu, bo nasza krew jest najtańsza...

~dsa

Jak? Srak!

~Elka

za 2 lata to popaprańcy bedą już historią a pis bedzie miał 70 % poparcia dziadku komuszku a ty na kozie bedziesz jezdził ale na błoniach kłyżowskich.

~FAKT

Czytelnicy to se mogą sądzić.
Jak się patrzy na te komentarze to większość z nich to głupki.

e2rds

~Dziamdziak, a sumował to głosowanie jeden truteń na państwowym stanowisku i musiał to wysmarować wazeliną by zaciemnić, bo trafia go, że zamysłom jego pryncypała ludzie pokazali Palec Lichockiej, a za dwa lata pokażą jeszcze taczki.

~Dziamdziak

Głosowało 1567 dzieci, jeden stary pzprowiec i jeden umysłowy impotent który się uważa za politologa.

~Dziamdziak

Głosowało 1567 dzieci, jeden stary pzprowiec i jeden umysłowy impotent który się uważa za politologa.

~Mateusz

Nie zmieniać biegu ulicy 1-go Sierpnia.,niech zostanie w tym samym miejscu.

~ajajaj

o pani emerytka dobrze mówi umiech nie spisiowiała jak tu niektórzy, po co mydlić oczy ludziom o tym co zrobić z ulicą ,jak tutaj największy problem jest wiadomo ,że z patologią z perszinga. dla kogo to chcecie robić? dla patoli? szok , dramat, sodoma i gomora!

~emerytka

W Stalowej Woli coraz mniej mieszkańców, wyjeżdżają nie tylko młodzi ale też za nimi ich rodzice, imprezy większe na błoniach, więc po co tu taki duży plac bez ulicy. Wyremontować należy tylko plac koło torów bo straszy, zlikwidować dużą zatoczkę dla MKS a ulicę przelotową najwyżej zamykać w przypadku większych uroczystości w MDK.