Kiedy zniknie hałas w centrum miasta?

Image

Na ten hałas nie raz skarżyli się już mieszkańcy Stalowej Woli. Jak długo jeszcze będziemy się z nim zmagać?

Bardzo sprawnie przebiegają prace przy budowie przejazdu pod torami od ul. Okulickiego do ul. Przemysłowej. Co dalej z inwestycją?

Początkiem lata br. rozpoczęły się roboty budowlane przy tzw. Zachodniej Małej Obwodnicy Stalowej Woli. Nowa droga będzie przebiegać od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego, poprzez fragment ul. Okulickiego i 11 Listopada. Od strony bloków, jak również domków jednorodzinnych, pojawią się ekrany dźwiękoszczelne. Zadanie zakłada również przebudowę skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Okrężnej. Dzięki tej inwestycji tunelem pod torami kolejowymi będzie można szybko przemieścić się z ul. Przemysłowej na ul. Okulickiego.

- Postęp prac na tej inwestycji jest bardzo duży. Można już zobaczyć jaki będzie układ drogi. Na środku będzie przebiegać droga, natomiast te 2 okienka po lewej i po prawej stronie, będzie to ścieżka rowerowa i chodnik. To pokazuje jak bezpiecznie jest to projektowane, że mamy separację ruchu rowerowego i ruchu pieszego. To co istotne dla rowerzystów i pieszych, to to, że dzięki temu, że te przejścia są wyżej, nie są tak zagłębione jak droga. Będzie łatwiej pokonywać czy zejście, czy podjazd rowerem. Dlatego te spadki dla rowerzystów i dla pieszych są dużo bardziej korzystne- wyjaśnia Lucjusz Nadbereżny.

Hałas generowany przez pociągi, które przejeżdżają po specjalnie skonstruowanej na czas budowy kładce, wkrótce ma zniknąć.

- Pierwszy tor kolejowy jest już na ukończeniu. W tym tygodniu będzie pierwsza próba obciążeniowa. Wygląda to w ten sposób, że będzie przyjeżdżała lokomotywa, która stanie na torze na konstrukcji już tunelu i będzie badane bezpieczeństwo, obciążenie tego toru. W ten sposób już będzie odebrana istotna część tych prac kolejowych- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Na zakończenie wszystkich prac będzie trzeba poczekać do 31 grudnia 2022 roku. Inwestycja kosztować ma 28 mln 655 tys. zł. Miasto na ten cel pozyskało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości prawie 17 mln zł.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

~kierowca, cyt: "Do ekolog , mas rację już od otwarcia obwodnicy naszego miasta nie widziałem nawet jednego TIRA poruszającego się po naszym mieście."
Ty kierowca masz prawo jazdy, jakim cudem, przecież ślepy nie może być kierowcą, a może jesteś byłym kierowcą, to przepraszam i faktycznie ślepy nie widzi tirów, choć też głuchym musi być bo kiedyś będąc kierowcą powinien rozpoznać jadącego tira.

~Mieszkanka

Nie mogę czytać tych bzdur...,,Jak komuś przeszkadza niech się wyprowadzi na wieś itp itd. ,,Proszę mi wierzyć, że mieszkałam dłużej niż jeden dzień w dużych metropoliach i nigdzie nie spotkałam się z takim hałasem i smrodem jak tutaj w Stalowej. W nocy nie ma mowy żeby otworzyć okno.Hałas i huk jak na lotnisku przy starcie odrzutowców,o jakości powietrza już nie wspomnę bo czasami wracając wieczorem cały smród taki ,,smolisty,, przynosimy na ubraniach ,włosach...nie da się wypocząć i zregenerować w nocy we własnym mieszkaniu. I nie piszcie mi o wyprowadzce bo ma ten czas nie mam takiej możliwości...niestety..

e2rds

~ekolog vel pseudointeligent, piszesz, cyt:"Mieszkam na ulicy STASZICA i mam teraz taką ciszę , że nie mogę się do niej przyzwyczaić. " boś głuchy, a w dalszej części piszesz, cyt: "Jestem codziennie na wszystkich ulicach naszego miasta i nigdzie nie słyszę żadnego hałasu. " to potwierdza twoją głuchotę i potwierdza jeszcze jedno, że zamiast pracować do czego jesteś zobowiązany, to w godzinach urzędowania zajmujesz się hejtem i wazeliniarstwem a później zamiast pomóc cos w domu to włóczysz się po mieście jak sm.ód po galotach.
Poniekąd taki głąb jak ma w głębokim poważaniu kobiety, to w domu nic nie pomoże, potwierdzeniem jest, cyt:

"3 Sierpnia 2021 10:46:50~Powiem wam
Kobiety potrafią i powinny: gotować, zmywać, prać, zmywać, sprzątać i zmywać. Kobiety nie potrafią i nie powinny: cała reszta.
To też głąbie twój nick i twój wpis.

~finka

ekolog, pseudointeligencie - miło cie czytac. zalecam mycie uszu. ale o czyms zapomniałeś malowany dzbanku - nie napisałeś ze tej ciszy zazdroszczą nam w całej Polsce a to wszystko dzięki przewspaniałemu prezydentowi, którego tez nam zazdroszczą nawet za granicą.

~UBEK

Hałas to mały pikuś,po Kudłatym pozostanie smród i cholera kur.a jaki.

~siwy

super jakby był tor dla F1

~blee

Jaki hałas?! To miasto od godz. 18 jest jak wymarłe....nic się tu nie dzieje, a że samochód raz na jakiś czas przejedzie, to naprawdę nie powód do narzekania.

~kierowca

Do ekolog , mas rację już od otwarcia obwodnicy naszego miasta nie widziałem nawet jednego TIRA poruszającego się po naszym mieście.

~ekolog

Mieszkam na ulicy STASZICA i mam teraz taką ciszę , że nie mogę się do niej przyzwyczaić. A jeszcze przed otwarciem naszej pięknej obwodnicy był na naszej ulicy wielki hałas. Jestem codziennie na wszystkich ulicach naszego miasta i nigdzie nie słyszę żadnego hałasu. Czy to kolejna gó..no burza w szklance dla hejterów aby the.. bilizmy produkowli.

~Rozwadowski

Pani Łucku jedyny, kochany, złociutki. Nie daj się pan, potrzeba nam jeszcze w mieście:
- zoo,
- filharmonii,
- opery,
- toru do wyścigów F1
I wtedy wreszcie wszyscy wrócą do miasta. Trzymaj się pani się nie daj. Co tam 200 mln ...

~Koko

Zamknac ryje stare malkontenty

~Lolek

Grześ a ty już uciekłeś to i pier...
glupoty

~hania

lidka - ludzie na poniatowskiego cale lata mieli cisze wiec im to przeszkadza. jak ktoś cale życie w hałasie żyje to tego nie odczuwa.

~grześ

Jak komuś przeszkadza hałas w centrum miasta, to niech wraca do siebie na wieś.

~lololo

A kiedy redaktorek zmądrzeje i nie będzie z centrum miasta STREFY CISZY robił?

~Lidka

Obwodnica też przeszkadza bo głośno wieśniakom z Poniatowskiego. Ludzie przy głównej ulicy mieszkają i ekranów nie zadają,a tu już ekrany bo dziadostwo z jednym pasem ruchu pod oknami mają.

~Lidka

Obwodnica też przeszkadza bo głośno wieśniakom z Poniatowskiego. Ludzie przy głównej ulicy mieszkają i ekranów nie zadają,a tu już ekrany bo dziadostwo z jednym pasem ruchu pod oknami mają.

~Lidka

Obwodnica też przeszkadza bo głośno wieśniakom z Poniatowskiego. Ludzie przy głównej ulicy mieszkają i ekranów nie zadają,a tu już ekrany bo dziadostwo z jednym pasem ruchu pod oknami mają.

~mieszkaniec

huk wam przeszkadza? Na okulickiego? Ciemniaki. Lepiej zapytajcie o smród w nocy, kto truje i kiedy? Co z firmami felgowymi? to jest problem anie huk. Chcieliscie mieszkać w mieście wiec w czym problem. Huk. A zdrowie nie istotne ze truja. Najwazniejszy huk.

~Marek

Panie Tomku ze strefy przemysłowej są wplywy z podatków i dlatego miasto ma smog i hałas w głębokim poważaniu bo kasa się zgadza

~www2

A jakież to centrum miasta? Trzy chałupy na krzyż!

~Legutki

Na smog umiera dużo ludzi.

~itzek

Kiedy mi ktoś poda numery LOTTO?

~stalowiak

Ja tam nie odczuwam żadnego hałasu!

~Madzia

Kiedy będzie wiosna ?

~Krzyś

Kiedy PiS odejdzie?

~Ula

Kiedy toalety miejskie?

~Tomasz

Co z halasem ze strefy przemysłowej? Co ze smogiem?