2 mln zł za utrzymanie w lidze Stali. Pamiętacie tę sprawę?

Image

30 września 2020 roku złożono zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa korupcyjnego. Według dziennikarzy TVN24 Stal Stalowa Wola otrzymała od klubu Skra Częstochowa pewną ofertę. Stało się to po tym, jak „wypadliśmy” z II ligi po przegranej 0:3 z Pogonią Siedlce. Zanim to się jednak wydarzyło, do Polskiego Związku Piłki Nożnej wysłano pismo z wnioskiem o powiększenie II ligi do 20 zespołów w następnym sezonie. Gdyby się do niego przychylono, Stalówka z pierwszego miejsca III ligi, wskoczyła by z powrotem do II, czyli utrzymałaby się w poprzedniej grupie. Jak doskonale wiemy, nie miało to miejsca.

O co chodziło w całym tym zamieszaniu? Jak podało rok temu TVN24 ktoś ze Skry Częstochowa kontaktować się miał z kimś z naszego klubu rzekomo po to by za 2 mln zł odstąpić nam swoje miejsce w II- ligowej puli szczęśliwców. Prezes Skry miał później powiedzieć dziennikarzowi TVN, że traktuje tę informację jako dobry żart. Prezes Stali nie chciał komentować zajścia. Wysłał oświadczenie do redaktora TVN24, w którym napisał:

W odpowiedzi na Pana prośbę i pytania informuję, że zgodnie z zaistniałą sytuacją w imieniu swoim oraz klubu Stal Stalowa Wola Piłkarska Spółka Akcyjna złożyliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Na chwilę obecną trwają już czynności procesowe z tym związane, z związku z powyższym zarząd wstrzymuje się z udzielaniem jakichkolwiek informacji dodatkowych na ten temat przedstawicielom mediów– napisał ówczesny prezes Stali Tomasz Solecki.

Przedstawiciele Skry zaprzeczyli jakoby składali jakiekolwiek propozycje korupcyjne Stali. W tej sprawie też wydali komunikat:

Klub Sportowy Skra Częstochowa S.A. Oświadcza, iż informacja podana przez portal tvn24.pl w dniu 31 lipca 2020 r. o godz. 20:20 (auto: Szymon Jadczak) dotycząca ewentualnego wycofania się Klubu Skra z rozgrywek 2 ligi na rzecz Stali Stalowa Wola w zamian za korzyść majątkową, jest informacją nieprawdziwą. Klub zaprzecza, aby jako organizacja prowadził jakiekolwiek rozmowy z przedstawicielami Stali Stalowa Wola w takiej sprawie. Informacja ta opiera się na nierzetelnych, niepotwierdzonych oraz niezweryfikowanych spekulacjach i domysłach dziennikarskich i godzi w dobre imię Klubu Skra.

Co dalej z tym faktem? Jak się okazuje po przeszło 2 latach śledztwo zostało umorzone. Jak poinformował blog Piłkarska Mafia, stało się to pod koniec października ze względu na "stwierdzenie braku zajścia czynu zabronionego", o czym poinformował rzecznik tarnobrzeskiej prokuratury.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

Czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego ten artykuł został ukryty, to przecież bardzo wdzięczny artykuł. Proszę tak szybko nie dawać go w zapomnienie, no chyba, że ktoś wpływowy maczał w tym palce, może ten od tajnej misji przez swojego pryncypała i ten jego długi jęzor.

e2rds

~Ynteligent, o ~Ynteligent sie odezwał, ale przecież to nie ja piszę głąbie, ja tylko cytuje chwalenie się pseudointeligenta i przedstawiam w formie cytatu jego możliwości i kompetencje, tak to trudno pojąć. Przedstawiasz się ~Ynteligent a w gruncie rzeczy to tylko głąb. Co ciepełko masz i znów nieprzespana noc, ale przecież ty jako ~Ynteligent nie powinieneś się denerwować, no bo niby czym, takim swoim wpisem z przed ponad roku. Wyluzuj, no chyba, że maczałeś w tym palce na tej tajnej misji.

~Ynteligent

Po co tu się erdees wypowiadasz jak nie wiesz o czym piszesz

~Robert

Do ~Pracownik. Ty to możesz Bielowi paczkę na poczcie odebrać i dostarczyć ją pod próg jego domu. Jak cie o to poprosi umiech))

e2rds

To może o ten przekręt chodziło i to załatwiał pseudointeligent, cyt:
3 Sierpnia 2020 13:39:22~RZECZNIKKKS
Do hejterów , ja mam kontakty z działaczami z całej POLSKI i nie tylko , więc wiem co w trawie piszczy. A wy hejterzy nie możecie się doczekać ogłoszenia przez PZPN , że oficjalnie STALÓWKA zagra w 3 lidze. Decyzja zapadnie dziś i jest wielka szansa , że STALÓWKA dalej będzie grać w 2 lidze , po moich rozmowach z PZPN. Zauważyłem nawet , że emeryt e2rds, się cieszy ze spadku STALÓWKI do 3 ligi ale hejterze żebyś się nie pomylił.

~taka prawda

Rozliczą ale pudla kudłatego i jego pisowskich dojnych kolesi, grabarza stalowowolskie piłki.

kabi

szczupły,

ty masz dobrze poukładane zwoje?

art2deco

Ile kosztuje Muzeum Regionalne i ilu mieszkańców kupiło bilety?

~Pstryku

smiech2 smiech2 smiech2 ale grożą powiało smiech2 smiech2 smiech2

~Pracownik

Dokładnie Mariusz Biel to wróg nr 1 powinien dostać zakaz wstępu na Hutniczą i odebrać mu akredytacje

~szczupły

Stalowe Miasto i Sztafeta to największe szczujnie.Kibice Stalówki ,niedługo was rozliczą z atakowania naszego klubu.

~Rozwadów

Zapytajcie Prezydenta ile pieniędzy utopił ZAB remontując budynek na Jagiellońskiej i co się stało z odpowiedzialnymi.

~iiiii

z siwą brodą