Most gotowy do użytku

Image

Powiat Stalowowolski zakończył realizację inwestycji związanej z przebudową mostu na rzece Sanna w m. Łążek Zaklikowski (gmina Zaklików). Długi na prawie 28 metrów obiekt kosztował 2 mln 135 tys. zł i ma nośność do 40 ton.

Przebudowany most oficjalnie otworzono w dniu 15 listopada, a w zorganizowanej z tej okazji konferencji prasowej wzięli udział: wiceminister infrastruktury Rafał Weber, nadleśniczy Nadleśnictwa Gościeradów Mirosław Mach, starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys, burmistrz Zaklikowa Dariusz Toczyski oraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Piotr Śliwiński.

– Ten most był w bardzo złym stanie, pilnie wymagał remontu. Chcę podkreślić, że nie byłoby tej inwestycji, gdyby nie dobra współpraca – pozyskaliśmy na nią środki z aż trzech źródeł. Połowa, bo ponad 1 milion złotych, pochodziła z budżetu państwa, z rezerwy subwencji ogólnej. Dodatkowo, ponad 630 tysięcy złotych na ten cel otrzymaliśmy z Lasów Państwowych, a po 215 tysięcy złotych pochodziło z budżetów Powiatu Stalowowolskiego oraz Gminy Zaklików. Dziękuję za to wsparcie, ponieważ dzięki niemu, ta spora inwestycja nie była ciężka w realizacji– mówił starosta Janusz Zarzeczny.

Przebudowa mostu na rzece Sanna w Łążku Zaklikowskim była realizowana w okresie od maja do października 2021 r. Wykonawcą zadania była firma MG Infrastruktura z Rzeszowa. W ramach inwestycji wykonano: pale fundamentowe pod podporami, remont konstrukcji przęseł mostu poprzez wymianę belek prefabrykowanych na nowe oraz odtworzenie nadbetonu, remont podpór pośrednich, płyt przejściowych, przebudowano urządzenia dylatacyjne i urządzenia BRD, odtworzono elementy wyposażenia, ramp zejściowych na dojazdach, uzupełniono i wyremontowano stożki nasypów oraz umocniono skarpy, oczyszczono i odmulono rowy drogowe, wyremontowano istniejące umocnienia brzegów koryta, a także przebudowano nawierzchnię jezdni i chodników na obiekcie mostowym i na dojazdach, rowy drogowe oraz wyremontowano istniejące umocnienia brzegów koryta.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =