Kolejny sukces niewidomego sportowca

Image
Kolejny sukces w warcabach 100-polowych odniósł Jan Hetnar z Niska. Tym razem niepełnosprawny zawodnik zajął III miejsce w VI Mistrzostwach Polski Osób Całkowicie Niewidomych.

Jan Hetnar z Niska od ponad 20 lat gra w warcaby i odnosi na tym polu liczne sukcesy. Jego udział w dziesiątkach turniejów świadczy nie tylko o pasji, ale również o wielkim poświęceniu i zaangażowaniu. Nie są to jednak zwykłe rozgrywki, bowiem pan Jan jest niewidomy. Pan Jan przynależy do Przemyskiego Klubu Sportu i Rekreacji Osób Niewidomych i Słabowidzących „CROSS”.

Turniej, w którym pan Jan zajął III miejsce odbył się w Dusznikach Zdroju już po raz szósty i miał miejsce w dniach od 16 do 24 października. W sumie udział w szachowych zmaganiach wzięło 18 zawodników. Rozgrywki prowadzone były przez 9 rund systemem szwajcarskim. Pan Jan za zajęcie III miejsca otrzymał dwa medale oraz puchar.

j.h 2Tym razem podczas wyjazdu na rozgrywki Janowi Hetnarowi towarzyszyła Osobista Asystentka Osoby Niepełnosprawnej z niżańskiego OPS-u.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~???

Fajna sprawa, człowiek z pasją, do tego chęci aby startować, gdzieś pojechać, coś robić. Tylko pozazdrościć w tych czasach odwagi ,zapału i dobrego miejsca z zawodach.

~Mmmm

Serdecznie Panu gratuluję. Podziwiam. Życzę zdrowia i dalszych sukcesów.