Sędziowanie po „lubelsku”. Stal zgarnia 3 punkty

W sobotnie popołudnie Stal Stalowa Wola podejmowała na własnym stadionie zespół beniaminka 3 ligi. Mowa tu o Koronie Rzeszów, która była prawdziwą rewelacją pierwszych kolejek tego sezonu. Niestety, dla zespołu ze stolicy województwa, końcówka nie wygląda już tak dobrze. W dotychczasowych 16 spotkaniach zdołał on zgromadzić 20 punktów i zająć miejsce w dolnej części tabeli.

Od początku sobotniego spotkania Stalówka ruszyła do ataku nie pozwalając długimi chwilami gościom wyjść z własnej połowy. Bardzo aktywny od pierwszych minut był Daniel Świderski oraz Aleksander Drobot. I to właśnie głównie za sprawą tych dwóch zawodników Stal stwarzała sobie sytuacje podbramkowe. W 9 minucie podopieczni trenera Łukasza Berety wyszli na prowadzenie, kiedy to niezawodny „Świder” zdobył gola po uderzeniu głową. Po objęciu prowadzenia gospodarze nie zwalniali tempa przeprowadzając kolejne ataki na bramkę rzeszowian. Niestety, skutecznie przeszkadzała im w tym trójka sędziowska z Lublina, która nie może zaliczyć tego spotkania do udanych. Arbiter główny i jego pomocnicy na liniach, w niezrozumiały sposób nie zauważali przewinień, czym wprowadzali niepotrzebną nerwowość do gry. Stalówka, mimo sporej przewagi, nie zdołała podwyższyć prowadzenia w pierwszych 45 minutach.

Początkowe minuty po wznowieniu spotkania wyglądały już zupełnie inaczej niż pierwsza odsłona. Gra wyrównała się i obie drużyny miały swoje sytuacje. W 75 minucie ambitnie grający goście zdołali doprowadzić do remisu, a bramkę zdobył Paweł Piątek. Utrata bramki bardzo podrażniła zielono- czarnych, którzy ruszyli do ataku i dość szybko zdołali wyjść po raz drugi na prowadzenie. Tym razem sędzia dostrzegł przewinienie zawodnika Korony, we własnym polu karnym i odgwizdał rzut karny. Do jedenastki podszedł kapitan Stali Szymon Jopek, który w 82 minucie pewnie pokonał bramkarza gości. W 89 minucie gospodarze znów otrzymali prezent od Korony w postaci kolejnego rzutu karnego. Tym razem do piłki podszedł Daniel Świderski i zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Na tablicy wyników pojawił się wynik 3:1 i nie zmienił się on już do końca. Jednak zanim sobotni mecz się skończył, znów popis swoich zdolności dała trójka sędziowska. W polu karnym gości, na murawę padł Daniel Świderski, którego „przytkało” po tym, jak otrzymał cios w żebra. Sędzia przez długi czas nie przerywał gry, mimo iż pomocy naszemu zawodnikowi udzielało dwóch piłkarzy Korony. Dopiero po interwencji naszego sztabu trenerskiego, piłkarzy oraz kibiców, sędzia przerwał grę, by naszemu zawodnikowi mogła zostać udzielona profesjonalna pomoc medyczna.

Stal odniosła kolejne zwycięstwo, dzięki któremu zajmuje 3 miejsce w ligowej tabeli, tracąc do lidera jedynie 2 punkty.

13.11.2021 Stalowa Wola godz. 13:00

Stal Stalowa Wola 3:1 Korona Rzeszów

Bramki: 9’, 89’ Świderski, 82’ Jopek – 75’ Piątek

Stal: Smyłek, Pietrzyk, Hudzik, Khorolskyi, Olszewski, Wojtysiak, Drobot, Jopek©, Duda, Stępniowski, Świderski

Rez: Wietecha, Wojtak, Grabarz, Kiełbasa, Cukrowski, Persak, Jakimiuk

Sędziował: Łukasz Szczołko

~Jhopp

Konfidenci z Ozetu obecni na meczu? Stalówka The Firm ?

~Diabeł

Septolete to się zdziwisz osoby w Zarządzie Wisły Puławy są lokalnymi politykami PiSu

~dojna zmiana+

Kibic oszołomie szykuj się do obrony pisowców przed Białorusią i Rosją. Pójdziesz w kamasze to odechce Ci się gęgania o 4 lidze.

~KIBIC

ty fan, to chyba się z rozumem pożegnałeś bo twoje wypociny tylko hejterzy czytają. CENTRUM SPORTOWE zacznie majątek zarabiać jak wybudujemy tam hotel na 150 sportowców. To nie jest amatorska liga [3] bo grają w niej w większości zawodowcy którzy żyją tylko z grania w piłkę nożną.

~fan

Kibic hejterze zalatwiles 2 lige ?Klamiesz na kazdym kroku i oszukujesz prawdziwych kibicow.Stadion mial zarabiac a podatnicy co chwila doplacaja miliony w amatorskiej 4 lidze.

~Septolete

Chyba sędzia pokazał i im zupę uratował, Puławy z taką kasą już na półmetku odjechały reszcie ligi ale tam nie mieli działaczy i sztabu z politycznego nadania. BTW w zeszłym sezonie Stal była tańsza a mocniejsza.

~KIBIC

Bardzo dobra informacja dla wszystkich kibiców STALÓWKI nasz wychowanek KACPER ŚPIEWAK zadebiutował w reprezentacji POLSKI . Na bardzo wysokim poziomie i wywalczył sobie miejsce w tej reprezentacji na wiele lat. Ale do rzeczy kto sprzedał takiego zawodnika za 75 tysięcy do NIECIECZY za to powinien być kryminiał. A druga sprawa czy ktoś zrobił aneks do umowy sprzedaży , że jak NIECIECZA sprzeda tego wspaniałego zawodnika do silnych drużyn z Europy zachodniej to STALÓWCE należy się 10 procent od każdego transferu tego zawodnika.? Czy tym klubem zawsze zarządzali amatorzy i dlatego dziś gramy w 3 lidze?

~KIBIC

STALÓWKA po raz kolejny pokazała , że jest najważniejszym graczem do awansu do 2 ligi. A hejterzy jeszcze nie dawno gęgali o spadku naszej kochanej SATALÓWKI do 4 ligi. Tak trzymać jak wygracie ostatni mecz tej rundy z AVIĄ ŚWIDNIK to będziecie liderem najsilniejszej grupy 3 ligi w POLSCE. Widać , że aż 6 zespołów z naszej grupy ma smak na awans do 2 ligi bo różnica między pierwszą drużyną a 6 to tylko 4 punkty.

~ssmiech

kogo obchodzi jakis rozrusznik niech w bierki gra nie pilke

~andrzej

sorki ,że nie na temat ,ale władze nie podejmują tematu, nie chcą żeby ludzie się wypowiedzieli na temat sytuacji na granicy. pis nie chce rozwiązać tego problemu na granicy bez rozlewu krwi, to widać po działaniach i propagandzie jaką uprawia w tvp info. osobiście nie wierzę w to ,że politycy pisu nie wiedzą jak rozwiązać ten problem , można go rozwiązać bez rozlewu krwi ,tylko trzeba tego chcieć ,a podaję jak to zrobić ,żeby nie było później że nikt nie wiedział. A więc ,trzeba wpuścić tych migrantów do polski pod eskortą żołnierzy i policji ,załadować ich do pociągu i wywieźć do Grecji a z tamtąd statkiem do Iraku ,oczywiście trzeba im wytłumaczyć ,że zostali zmanipulowani przez Białoruskie władze przy pomocy żołnierzy białoruskich, jeśli tak postąpią nasze władze to ,żaden emigrant nie odważy się więcej przyjeżdżać przez granicę białoruską, jeżeli jednak tak się nie stanie to ci emigranci zginą tam na tej granicy, ponadto może również dojść do konfliktu zbrojnego ,który nie wiadomo jak się skończy i jak długo będzie trwał, pis ma urażoną dumę ,bo im opozycja wjechała na ambicje ,twierdząc ,że to błąd ,że powołali wojska obrony terytorialnej ,i teraz pis chce udowodnić ,że platforma nie ma racji , i że te wojska są nam bardzo potrzebne ,ale jest tylko małe ale, to ,że te wojska są potrzebne to moim zdaniem nie ulega wątpliwości, lecz granie tymi wojskami do tego żeby platformie coś udowodnić ,ryzykując konfliktem zbrojnym to moim zdaniem jest przesada i nie uprawnione użycie tego wojska ,bo można go użyć w taki sposób jak podałem i nikt by nie ucierpiał ,jednak na chwilę obecną nie widzę takiego zamysłu ze strony rządzącej. a szkoda ,bo jak dojdzie do wymiany ognia to może być już za późno na wycofanie się z tego konfliktu, sami wiecie jak to jest w życiu jak się już powie A to trzeba powiedzieć B. chciałbym ,żebyście się wypowiedzieli w tym temacie co o tym myślicie. czy wam władze tv nie zmydliła oczu.

~do Luna

Żadnego awansu nie będzie.Jest 6 a może nawet 7 kandydatów a miejsce 1.

~4ligajestok

Ludzi jakby w g*%&o zapałek nawtykał, dla kogo te miliony nie swoich złotych wywalił delfin? a i tak lider jest nieosiągalny smiech2

~Nap88

I wszyscy są szczęśliwi hej STAL!!

~Jacek

do wacek tak a gdyby ten sędzia nadal nie zwracał uwagi to mogło dojść do tragedii Świderski gra z rozrusznikiem serca i ma problemy z sercem więc trzeba w takich sytuacjach zwracać uwagę

~Burmistrz

Jestem anty PiS ale na Marczaka głosu nie oddam,opozycja musi mieć innego kandydata.

~wacek dziura

Sędzia przez długi czas nie przerywał gry, mimo iż pomocy naszemu zawodnikowi udzielało dwóch piłkarzy Korony. Dopiero po interwencji naszego sztabu trenerskiego, piłkarzy oraz kibiców, sędzia przerwał grę, by naszemu zawodnikowi mogła zostać udzielona profesjonalna pomoc medyczna: i okazało się że dobry aktor ale to nie film tylko piłka nożna, czegoś odwrotnego uczą na treningach zamiast grać w gałę to grają aktorzynów . Żenada!!!!!!!

~Luna

Awans będzie. Nie.przyjdzie to łatwo, ale będzie. Na przekór takim trollom, jak niejaki Marczak. Dla niego, im gorzej tym lepiej. Ten mały człowieczek tylko szuka tematów, do których możnaby się przyczepić. Zaczął już bowiem swoją kampanię wyborczą na prezydenta Stalowej Woli. Osobiście przestrzegam przed tym szemranym typem.

kabi

Xu Xin,
po co ty się chłopie wypowiadasz jak nic nie wiesz.

~jozef

Podajcie chociaz jedna inwestycje kudlatego ktora jest rentowna i nie trzeba jej dotowac z naszych podatkow.pcpn mial dla miasta miliony zarabiac tak twierdzil kudlaty i co sie okazalo?