W Pysznicy powstanie żłobko- przedszkole

Image

Gmina Pysznica pozyskała środki na budowę żłobko- przedszkola.

- Borykamy się od lat z problemem niedoboru miejsc w przedszkolu. Gmina cały czas się rozwija, przybywa nam mieszkańców, szczególnie tych młodych mieszkańców i coraz częściej pojawiają się pytania o żłobek. Ten pomysł padł od radnych. Na jednej z sesji pociągnęliśmy, że tak powiem, ten wniosek do góry i będziemy chcieli w ciągu 2 lat wybudować nowoczesne żłobko- przedszkole w gminie Pysznica- mówi wójt Gminy Pysznica Łukasz Bajgierowicz.

Na razie lokalizacja przyszłego żłobko- przedszkola nie została wybrana. Brane są pod uwagę 2 możliwości. Pierwsza, obok istniejącego przedszkola, druga- na terenie byłego SKR-u, który gmina pozyskała w zeszłym roku. Ma powstać tam także duży kompleks lekkoatletyczny, bezpośrednio przy szkole podstawowej.

- Otrzymaliśmy 9 mln zł z „Polskiego Ładu”. Zakładamy, że inwestycja będzie kosztować około 11 mln zł, wkład własny planujemy na około 2 mln zł. Aczkolwiek wiadomo, że te ceny ostatnio zdecydowanie się zmieniają, więc jeżeli będzie to po przetargu inna kwota, myślę, że zdołamy wysupłać te pieniądze również z własnego budżetu- mówi wójt Gminy Pysznica Łukasz Bajgierowicz.

Prawdopodobnie żłobko- przedszkole w gminie Pysznica zostanie otwarte w 2023 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Ramzesss

11 mln zł trochę drogo .
Pewnie pomieści 200 maluchów.
????

~cocot

do jasio -- ale zes sie nazlopal az muzg uszami ci wyplywa

~jasio

a co bedom złopac w tym przeszkolu

~Zasaniec

No i fajnie.