Na Podkarpaciu rodzi się coraz mniej dzieci

Image

Jak podaje Urząd Statystyczny w Rzeszowie na koniec pierwszego półrocza br. województwo podkarpackie liczyło mniej ludności niż na koniec czerwca 2020 roku. Mniej było urodzeń, natomiast znacznie wzrosła liczba zgonów.

Na koniec czerwca 2021 roku Podkarpacie liczyło 2 mln 116 tys. mieszkańców. Na wsi mieszkało 58,5% mieszkańców województwa podkarpackiego. Kobiet było o 4,3% więcej niż mężczyzn.

W okresie pierwszych 6 miesięcy br. na Podkarpaciu zawarto 3,1 tys. małżeństw oraz zanotowano 9,0 tys. urodzeń żywych. Zgonów natomiast było 14,0 tys. Przyrost naturalny wyniósł minus 4,3 na 1 tys. mieszkańców i był najniższy od momentu utworzenia województwa podkarpackiego w 1999 roku (reforma administracyjna).

Na koniec czerwca 2021 roku, w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku, liczba ludności zmniejszyła się o 10,3 tys. osób. W I półroczu br. zawarto wiecej o 1,2 tys. małżeństw, w porównaniu z pierwszym półroczem 2020 roku. Mniej było urodzeń (o 0,8 tys.), natomiast wzrosła liczba zgonów (o 3,5 tys.).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~ nana

Dzieci nie będzie w tym kato -kaczo-landzie.

e2rds

~ekolog vel pseudointeligent, cyt:" Największy majątek jaki można się dorobić to jak najwięcej dzieci po to aby na starość miał kto na wasze emerytury pracować.", ty martw się o swoją, bo jeszcze masz daleko i to na twoją mają pracować, a przecież masz tylko jedno dziecko.

kabi, cyt: " 2 +1 (ten jeden to pies albo kot)" to mimo wszystko rodzina, a co powiesz na 1+1(ten jeden to kot).

kabi

tu ekolog ma całkowitą rację tylko polskie dzieci będą pracować na emerytury Polaków a imigranci to od przypadku. Podstawowa rodzina powinna wyglądać 2+2 lub 2+3 a nie jak teraz często bywa 2 +1 (ten jeden to pies albo kot)

~ekolog

Największy majątek jaki można się dorobić to jak najwięcej dzieci po to aby na starość miał kto na wasze emerytury pracować. Za komuny ludzie mieli wszystko mieszkania tanie a dzieci rodziło się bardzo mało. A dziś narzekania , że emerytury niskie, gdyby więcej ludzi pracowało to do ZUS dużo więcej pieniędzy by wpływało i emerytury były by dwa razy większe zwłaszcza te małe. Po za tym nie musielibyśmy sprowadzać ludzi do pracy z bardzo wielu krajów nie zawsze nam przyjaznych. Niemcy to nawet afrykanów i arabów sprowadzili licząc na to , że oni będą na emerytury NIEMCÓW pracować.

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, jeszcze uwaga, cyt:"że tak się uwziąłeś do tego szanowanego przez wszystkich komentatora o nicku '' taka prawda''" przez kogo szanowanego, przez pozostałe jego 90 nicków na tym forum, nie rozśmieszaj mnie, on ma jeszcze więcej za uszami.

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, przecież "taka prawda" to też ty, a inteligent to stał się pseudointeligentem po tym wpisie, cyt:
1 Kwietnia 2020 21:05:05
~Inteligent
e2rds to tępy h.j !!!
Inteligenci nie dają się wyprowadzać z równowagi i tak nie piszą.
Ty też nie powinieneś trollować z godzinach pracy. Pozdrawiam.

~ekolog

Do e2rds , czy ty jesteś chory na głowę , że tak się uwziąłeś do tego szanowanego przez wszystkich komentatora o nicku '' taka prawda''. Czy aż tak cię boli cała prawda o której on zawsze komentuje. To najbardziej inteligentny komentator na tym portalu. Naucz się szanować takich ludzi bo dzięki nim nasze miasto się pięknie rozwija.

e2rds

~cst, no i widzisz, potwierdzasz, że jesteś "cienki Bolek" i nie kumasz co napisałem. To ja byłem przepytywany, a nie ja robiłem donos, ja jestem w stanie na forum każdemu dołożyć, wystarczy jedno głupie potknięcie i znajdę sposób. To tak jak z tym powiedzeniem i przekazem, czy to jest gra półsłówek, czy s.a półgłówek i z tego wynikają niekiedy problemy, a ty że jesteś mocny, to tylko złudzenia małolata i tyle, a może aż tyle. Tylko widzisz, ja mam tą przewagę, że mnie już tylko może za parę lat śmierć zatrzymać, za parę lat, a ciebie jeszcze dużo wlotów i i upadków czeka, kiedyś wspomnisz co napisałem. Sapientia nie dla wszystkich.

~cst

Jak kiedyś będzie na mnie jakiś donos, to będę już wiedział od kogo. Bo ty się ugadasz z każdą władzą, z którą będzie trzeba. Jesteś słaba jednostka i dobrze o tym wiesz, ale tacy też muszą mieć gdzieś swoje miejsce. Starczy ci atencji - pisz se sam do siebieumiech

e2rds

~cst, a jeśli chodzi o "kartotekę" to ja już byłem na policji i takie notatki są bardzo pomocne. jedna pani czuła się wielce urażona, akurat nie z mojej strony, ale w odpryskach tam się znalazłem.

e2rds

~cst, nie wyobrażaj sobie, że jesteś na tym forum świętym, bądź nietykalnym, natomiast, jesteś jednym z niewielu piszących z kulturą, choć według mnie nieprawdziwie i naiwnie, ale to przecież wolno i doceniam to. A forum jest po to by od czasu do czasu coś napisać nawet do tych wyjątków.

~cst

Czyli robisz "kartotekę" - rób skoro musisz, to (jeszcze) wolny kraj. I najlepiej nie pisz do mnie od czasu do czasu, tylko w ogóle i skup się na wymianie bluzgów z tym o 90ciu pseudonimach. Miłej zabawy.

e2rds

~cst, żeby było jasne, ty mnie nie interesujesz na forum jako adwersarz do wymiany poglądów. Ja od czasu do czasu napisze coś do ciebie i tyle. Mnie tu interesuje ten z 90 nickami tymi różnymi i tyle.

e2rds

~cst, który ma to w głowie co kto inny mu podpowie. Kim ja byłem to ci tego niestety nikt nie podpowie i to też twój ból, jeszcze za mało małolacie wiesz. A jeśli chodzi o kierowcę, to czy ty myślisz, że nie wiem czy to nick, wiem doskonale, on zostawia swoje paluchy wszędzie.
Ale ty jesteś jak to już napisałem, mądry jak ktoś napisze, a ze swoim myśleniem, to jak pisałem już nie tylko "cienki Bolek", ale "bardzo cienki Bolek". Widzisz, ja nie kłaniałem się nikomu, a teraz tym bardziej, a materiały, to jak piszę komuś że jest "pseudointeligent" to mogę to udowodnić, jak "cham" to też i wiele innych nazw, by mnie ktoś nie pociągał do odpowiedzialności to mam na to odpowiedni wpis jego do mnie. Widzisz, dlatego kiedyś ostrzegałem cie byś uważał, ale to twoja sprawa.

~cst

Ed i jeszcze ciekawostka, z której chyba nie zdałeś sobie sprawy. Zauważyłeś, że tzw. "kierowca" to twój ulubiony towarzysz do rozmów o 10tkach pseudonimów?
Tak mnie próbujesz rozgryzać, ale tego nie zauważyłeś. I póki co z niczym co do mnie nie trafiłeś, ale próbuj dalej, skoro odczuwasz taką potrzebę. Życzę przyjemnej zabawy i leczenia kompleksów poprzez obrażanieumiech

~cst

Edzio się obraził bo został nazwany, więc robi to z czego jest znany. (ale rymumiech) Kim byłeś za poprzedniej komuny? Donosiłeś cement na plac budowy, czy może inne materiały do innych "oficerów prowadzących"? Bo cytujesz i zbierasz materiały na innych użytkowników, jak tajni współpracownicy zbierali brudy na "wywrotowców". A twoje poglądy zależą od tego, w którą stronę wieje wiatr. Spoko, L. Miller też "przebranżowił" się na europejsa...

e2rds

~kierowca, pamiętaj, że mowa jest srebrem, ale milczenie ponoć złotem i lepiej zamilcz niż masz bzdury pisać. Po co mam ci wyliczać co wchodzi w cenę paliwa.

e2rds

~cst, ale my z tobą małolacie nie dyskutujemy, my cię uczymy życia, bo ty tylko masz to w głowie, co kto inny ci podpowie, ty sam nie potrafisz myśleć i to cię boli.

~kierowca

Podziękujcie wszyscy mieszkańcy naszego miasta a zwłaszcza kierowcy PANU PREZTYDENTOWI L. NDBEREŻNEMU , że zbudował tą stację paliwową na MZK bo dziś u prywaciarzy płacili byście po 7 złotych za litr paliwa. Bo prywaciarze to skórę by z człowieka zdarli aby szybko się milionów dorobić.

~cst

Powtórzę jeszcze raz, bo nie dotarło: z trollami o pseudonimach obywatel, obserwator (i jego 10+ wcieleń), korki (i jego 5+ wcieleń), e2rds, oraz taka prawda (i jego 50+ wcieleń), nie dyskutuję. Życzę przyjemnego leczenia kompleksówumiech

~taka prawda

Do cst, trollu nic nie rozumiesz a ja cię chcę oświecić po to abyś się nie kompromitował ze swoimi wypocinami. Jak będziesz miał 50 lat to dopiero zrozumiesz na czym życie polega i co w życiu jest ważne.

~cst

taka prawda. Nie wiem co piszesz, bo tego nie czytam, ale baw się dobrze, skoro ci to przynosi ulgę. Czep się swojego ulubionego trolla o nazwie e2rds i razem sobie pociskajcie. Pozdrawiam

~taka prawda

Do ';'cst'' paranoiku jeśli POLACY płacą 80 procentowe podatki to znaczy , że zostaje im 20 procent pieniędzy które zarabiają a to znaczy , że POLSKA jest bardzo tanim krajem do życia. Bo najniższy zarobek dziś to jest 2800 złotych brutto. A 20 procent z 2800 złotych to jest 560 złotych i jeśli ty wyżyjesz za 560 złotych miesięcznie to znaczy , że w POLSCE jest największa taniocha na świecie.

~taka prawda

Do cst , dzieciaku gdyby doszło do tego o czym piszesz to taki emeryt jak e2rds, został by bez emerytury. Bo gęgasz , że nikt nie powinien płacić podatków od wynagrodzeń i ZUSu. To skąd ma ZUS mieć pieniądze na emerytury dla emerytów jak ich składki już dawno pobrali ci emeryci co byli na emeryturze przed e2rdsem.[ jego także]. Czy chcesz aby wszyscy emeryci zostali bez emerytur przecież płacili przez bardzo wiele lat składki. Albo jeszcze lepiej chcesz aby lekarze , pielęgniarki i wszyscy pracujący dla służby zdrowia zostali bez wypłaty jak nie będziemy płacić składki na NFZ. Byłem na spotkaniu z MIKE w naszym mieście i miałem wielki ubaw z głupot które on wam dzieciakom opowiadał o państwie bez podatków. Gdybyś nie płacił podatków jak kiedyś zaczniesz pracować uczciwie i bardzo ciężko to skąd rząd weźmie pieniądze na wypłaty dla wojska czy policji czy na sprzęt wojskowy, uzbrojenie tego wojska. Przecież żaden rząd na całym świecie nie ma swoich pieniędzy, ma tyle ile podatnicy dadzą. A potrzeb w państwie nie tylko naszym jest miliony codziennie. Zobacz jak się cieszą ci wszyscy wójtowie gmin jak im rząd PIS takie potężne pieniądze daje. Bo będą mogli coś zrobić dla mieszkańców gminy i mieszkańcy będą chwalić wójta czy całą resztę w gminie zarządców. A to będzie szansa na wygranie następnych wyborów w następnej kadencji. Gdybym to ja był PREMIEREM to pieniądze dostali by tylko ci z nadania PIS. Ty '' cst '' nie masz o niczym zielonego pojęcia i wszyscy się śmieją z twoich wypocin. Pisz dalej o 80 procentach podatków to cala POLSKA się z ciebie będzie śmiała. Polacy dzięki PIS nie płacą więcej jak 33 procent wszystkich podatków. A co do 26 lat nie płacą żadnych podatków to znaczy tacy jak ty. Wcześniej gęgałeś , że POLACY płacą 60 procentowe podatki a teraz się podniosłeś i gęgasz o 80 procentowych podatkach. Chciałbym aby KONFEDERACJA doszła do koryta na 4 lata i wprowadziła by ten program życie bez podatków , zobaczylibyśmy do czego by to doprowadziło POLAKÓW i POLSKĘ. Na całym świecie wszyscy ludzie wszędzie płacą podatki a w POLSCE by nikt żadnych podatków nie płacił [PARANOJA].

e2rds

~Kochanek, ale pocieszam się tym, że ten mały jest co najmniej kilkadziesiąt razy większy od twojego rozumu głąbie, a ten tego "Skarbcia" to niechcący przywołałeś innego swojego nicka, cyt:
28 Października 2021 19:01:45~Skarbek
Erdeesik ciamajdo wypnij..
I też ci odpisałem, że wypiąłem i możesz całować, tylko też ryja umyj i zdezynfekuj. Pozdrawiam.

~Kochanek

Masz takiego małego Skarbciu zawszony

e2rds

~cst, a czy cię obraziłem, małolatem, przecież nim jesteś, prawda boli.

e2rds

~Kochanek, już dawno umyłem, możesz w napletek całować, tylko dobrze ryjka umyj i zdezynfekuj bo możesz mnie obleśnością zarazić.

~cst

Nic nie uraziłeś, tylko potwierdziłeś kim jesteś i właśnie pokazałeś o co ci chodzi - strollować i obrazić. Kolejny który potwierdza prawdziwość moich słów już w kolejnym wpisie. Pozdrawiam i miłego trollingu życzęumiech

~Kochanek

Erdees napletku umyj się