Wmurowano kamień węgielny pod nowe żłobko- przedszkole

Image

Uroczystość miała miejsce na placu budowy, czyli pomiędzy blokiem Poniatowskiego 37 a Al. Jana Pawła II 24. Przybyło na nią wielu zaproszonych gości, między innymi Małgorzata Jarosińska- Jedynak – sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, samorządowcy, przedstawiciele wykonawcy i inni.

- W tym miejscu wcześniej było Przedszkola nr 18. Mogę powiedzieć z sentymentem, że sam uczęszczałem do tego przedszkola. Ale nie tylko ja, bo również pan kierownik budowy ma okazję wznosić na nowo miejsce, do którego sam uczęszczał. Dzisiaj budujemy nowy, piękny obiekt, który mam nadzieję, będzie nie tylko dumą Stalowej Woli, ale również całego regionu, bo to modelowy przykład jak można realizować inwestycje z wykorzystaniem środków europejskich. To bardzo ultranowoczesny obiekt pasywny, żłobko- przedszkole dla 195 dzieci- mówił podczas uroczystości prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Obiekt będzie wyróżniał basen, w którym będą się pluskać nasze stalowowolskie maluchy, a w którym będzie również prowadzona rehabilitacja dla dzieci z niepełnosprawnościami. Budowa była możliwa dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej (niemal 13 mln zł). Prezydent podziękował minister Funduszy i Polityki Regionalnej za wsparcie, bo nasze zadanie było na liście rezerwowej, a jednak udało się dostać duże pieniądze na ten cel. Prezydent podkreślił, że mimo niektórych głosów, miasto nie przesadziło z takim projektem. Standardy, które wyznaczono są w końcu odpowiednie dla naszych małych mieszkańców.

- Jest to bardzo ważna i istotna inwestycja dla najmłodszych mieszkańców Stalowej Woli, bo w tak dobrych warunkach, bezpiecznych, będą oni mogli spędzać swoje najmłodsze lata, zarówno w żłobku, jak i w przedszkolu i ten budynek na pewno stanie się sztandarowym projektem realizowanym przez Miasto Stalowa Wola, który chcielibyśmy wykorzystywać i pokazywać jako dobry projekt, projekt, który łączy w sobie zarówno te kwestie związane z pasywnością, czyli wykorzystuje odnawialne źródła energii poprzez pompy ciepła, zastosowanie technologii LED, ale również jest to budynek dostępny dla każdego dziecka, rodzica, niezależnie od stopnia jego sprawności- mówiła Małgorzata Jarosińska- Jedynak – sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Praca na budowie wre. Wszystko idzie pełną parą.

- Generalnie rzecz biorąc, chcemy zakończyć roboty stanu surowego na przełomie miesiąca stycznia i lutego. Cały projekt chcielibyśmy zakończyć, główne roboty budowlane do końca roku 2022 i w 2023 przystąpić do czynności związanych z odbiorem tego budynku- zapewnił Łukasz Kudyba, przedstawiciel wykonawcy.

Przyglądając się zaawansowaniu prac można zauważyć, że wiele już zostało zrobione.

- Mamy zrobione roboty fundamentowe pod częścią niepodpiwniczoną budynku oraz wyciągnięte ściany do poziomu stropu nad parterem w części obniżonej, w której będzie znajdowała się wspomniana niecka basenowa. Na dzień dzisiejszy przygotowujemy się do wylania płyty fundamentowej. Następują prace związane w tym momencie z jej izolacją. Budynki pasywne charakteryzują się bardzo niskim zużyciem energii i te cuda na dzień dzisiejszy częściowo znajdują się już pod ziemią i ich nie widać, bo to są izolacje zastosowane obecnie na fundamentach. Widać tu bardzo dużą ilość i styropianu, i styroduru, których w normalnych budynkach w takich ilościach się nie stosuje. W momencie, kiedy zakończymy roboty murowe, będziemy izolować budynek. Budynek pasywny charakteryzuje się nie tylko materiałami użytymi do jego budowy, ale też rozwiązaniami architektonicznymi, aby odpowiednio pracowało słońce, aby wykorzystać też ciepło właśnie od słońca- mówił Łukasz Kudyba.

Przypomnijmy: Częściowo podpiwniczony, nowoczesny obiekt żłobko- przedszkola, budowany pomiędzy blokiem Poniatowskiego 37 a Al. Jana Pawła II 24, będzie się składał z dwóch kondygnacji. Parter dedykowany będzie oddziałowi przedszkolnemu. Znajdzie się tam 5 sal przedszkolnych, duża sala wielofunkcyjna o powierzchni 159 m2, sala polisensoryczna, basen o niecce 82 m2 oraz duża kuchnia. Na piętrze będzie mieściło się 5 oddziałów żłobkowych. Każdy z nich ma mieć swoją sypialnię przynależną do jednej sali. W obiekcie będzie też znajdować się administracja, pralnia, gabinet logopedy, psychologa i pedagoga.

Do nowoczesnego żłobko- przedszkola będzie mogło uczęszczać 195 dzieci: 100 do przedszkola, a 95 do żłobka.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ TO JA

ale stalowa wola ma budowlancow w kaskach brac sie do roboty a nie do zdjec , bo tyle oni potrafia aby sie lansowac NIEROBY

~jajaJakBerety

Kabaret przebierańcówsmiech2

e2rds

~Skarbek, wypiąłem, możesz całować głąbie, tylko tego paskudnego ryja umyj i zdezynfekuj, być mi nie ubrudził. I jak ci w tym pustym łbie głąbie, tak dać ciała to tylko taki głąb ~Skarbek może.

~Skarbek

Dalej erdees dalej dawaj parówo tłusta

e2rds

~koziunia, widzę, że musiały cię trykać te Men-y, He he, Boy-e, Pelele, i te inne obleśne, znaczy pod tymi nickami w jednym bo zaczynasz beczeć na forum. Pseudointeligencie i znów nieprzespana noc. Ciekawe, bo jak w dzień pseudointeligent dostanie słownie po tym pustym łbie, to zawsze nocą budzą się jego koszmary i próbują pisać te obleśne kawałki. Ale nie przejmuj się, i tak taczki czekają, życzę koszmarnych snów z beczącą kozunią w tle.

e2rds

~Skarbek, wypiąłem, możesz całować głąbie, tylko tego paskudnego ryja umyj i zdezynfekuj, być mi nie ubrudził. I jak ci w tym pustym łbie głąbie, tak dać ciała to tylko taki głąb ~Skarbek może.

~koziunia

erdeesku , z twej wyliczanki to duża część to niestety tylko twoje domysły....jak na myśliwego to poprostu ..pudła z twej strony....ciamajdo jedna.

~Skarbek

Erdeesik ciamajdo wypnij...

e2rds

~SięPytamCzy: to też nowy nick pseudointeligenta, bo tylko on potrafi takie nicki wymyślać, macie przykłady poniżej.

e2rds

~ekolog vel pseudointeligencie, nie rób z siebie "użytecznego idioty". Pseudointeligent pod nickami poniżej to nie wszyscy mieszkańcy tego miasta, cyt:
Oto nicki pseudointeligenta, pisowskiego trolla, wazeliniarza,który pisze w większości w godzinach pracy służbowej na różnych forach i jest bardzo niezadowolony, gdy nie zbierze odpowiedniej ilości laików :
pseudointeligent pisze, bądź pisał pod nickami: Inteligent, inteligent, inteligentny, wiadomo, wiemy, dumny, pytanko, rzecznik, fdsfdsf, Patopis, obserwator, dzięki, dziękuj, wielkiszacun, wstyd, , szacun, rzecznik, rzecznikKS, rzecznikKSp, czekamy, czekam, szacunek, rozsądek, mądry, tanizna, imprezowicz, ujarany, jakibic, wielki, choryzacme, skończ, specjalista, sprawdze, boczek, bekon, badura, ferdek, cycu. wizjoner, WIZJONER, lekarz, doktor, ciemniaczku, dośctego, uczony, takaprawda, taka prawda, KIBIC, wierzmywto, poszliporozum, dobrarada, wielkiczas, kibic, RZECZNIK KKS, RZECZNIKKKS, inżynier, pocotorobisz, teżlekarz, rodzice, doścjadu, , ekolog, wstyd, He he, he hee, he he Maniek, Mariola, Darek, Babcia, babcia, Men, Twój Men, kochanek, Boy, columbo, Ciekawy, Hos, Buk, Wódz, E2rwpg,ważny, Powiem wam, Nauczyciel, Pytam, Nadchodzą, Medyk, medyk, Tajemniczy, hwdp, tow..zysz, ~Głos ludu, (88 nicki)

~ekolog

Już na wiosnę pierwsze dzieciaczki będą korzystać z tego wspaniałego przedszkola. Rodzice dzieci zwłaszcza tych mieszkających blisko tego przedszkola już nie mogą się doczekać otwarcia. Emerycie e2rds, kiedy skończysz obrażanie wszystkich mieszkańców naszego miasta.?

~SięPytamCzy:

Tych tutaj zafajdanych i mściwych komuchów - nierobów maprawi święcona woda ? Chyba nie.
Jedynie ogniem i mieczem można uciszyć ten głupi nienawistny jazgot. Komuchy - von stąd !

~ha ha ha

rąsia, klapa, buźka, goździk...... :-)

e2rds

~@e2rds i znów małpa na forum, namnożyło się ich, tych fałszywych, głupszych.

~@e2rds

komuszy dziadku idź popierdź przed telewizor akurat Kopacz z TW Stokrotką...

~Wir

Kaski jakieś takie przyciasne.

~olo

Gdzie nowi inwestorzy?

~Podatnik

Na ile to już Stalowa jest zadłużona ??

jabar

drzewiej to taki kamień wbudowywali zaraz na początku budowy a teraz jak się trafi. Na jednym ważnym obiekcie obczaiłem akt erekcyjny wbudowany na pierwszym piętrze. Całkiem obyczaje się zmieniają.

~Polonia

Sobieraj coraz pulchniejszy i ledwo się zmieścił w kadrze.

~dziadek

Oj trafia łopozycje a szczególnie tego jak go to zwią???? a koziego kikuta...łoj jego to szczególnie aż wyje i skręca go, bo i ma .

~Mieszkanka

A oPOzycji jak zwykle nic nie potrzeba w mieście i buuuuuczą.......pamiętamy

~TerazJaMowie

Bardzo dobrze. Do przedszkola powinny chodzić wszystkie dzieci obowiązkowo, bez względu na to, czy rodzice pracują czy nie. Dziecko w przedszkolu rozwija się lepiej niż gdy siedzi cały dzień samotnie w domu. Samotnie, bo opiekująca się nim matka czy babka musi ugotować, posprzątać, wyprać, wyprasować, zrobić zakupy, załatwić sprawę w urzędzie. A dzieciak 8 godzin przed tv albo z tabletem w ręce. W zerówce jest przepaść między dziećmi, które chodziły do przedszkola i tymi, które nie chodziły. Przedszkolaki są pewne siebie, odważnie eksplorują otoczenie, są komunikatywne, dobrze czują się w grupie, są asertywne, znają litery, cyfry, mówią trochę po angielsku. Nieprzedszkolaki są nieśmiałe, wycofane, boją się czegokolwiek dotknąć, boją się nauczycielek, mają mały zasób słownictwa. A tak poza tym to nauczycielki z przedszkola często jako pierwsze wyłapują nieprawidłowości mowy, postawy czy zachowania i przedszkolne dzieci wcześniej otrzymują diagnozę i pomoc. Nawet samą przemoc domową łatwiej wykryć, gdy dziecko chodzi do przedszkola. Więc niech tych przedszkoli będzie tyle, żeby każde dziecko mogło być przyjęte.

~do tola

Tak to zbrojarz betoniarz.

e2rds

Ciekawe, mury już na wysokość około 4 metry stoją, a oni kamień węgielny pod żłobko-przedszkole dopiero wmurowuj, czyli początek był jakoś tak od "du.y" strony. A może to już chyba z tym żłobko - przedszkolem kolejny czwarty lans, bedzie no najmniej jeszcze jeden, a może i dwa.

~tola

Ten z kropidłem to jakiś betoniarz?

~Darek

Czemu mnie tam nie zaprosili? Jak pracowałem w Marszałkowskim to mnie wszędzie zapraszali...

~ZOsia

Politykow wiecej jak robotnikow

mark30

a klecha to po co tam ?? czyzby zlobek ośrodek dla dzieciaków katolicki ?

~UBEK

Jeszcze Kur.a tylko Antka Macierewicza i Dziwisza brakowało.
Ale KUDŁATY po wyborach BANAŚ pojawi się z kropidłem