Gwałtowny wzrost zakażeń. Raport COVID-19 27.10.2021.

Image

POLSKA

Mamy 8 361 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

• mazowieckiego (1687),

• lubelskiego (1632),

• podlaskiego (804),

• śląskiego (517),

podkarpackiego (428),

• dolnośląskiego (417),

• wielkopolskiego (411),

• małopolskiego (377),

• łódzkiego (354),

• zachodniopomorskiego (348),

• pomorskiego (333),

• warmińsko- mazurskiego (317),

• kujawsko- pomorskiego (273),

• świętokrzyskiego (125),

• opolskiego (119),

• lubuskiego (98).

121 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID19 zmarły 44 osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 89 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem 2 990 509/ 76 672 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.PODKARPACIE

Liczba nowych zakażeń: 428 (3338 testów, 9194 na kwarantannie).

Zgony: 4 (w tym 4 z chorobami współistniejącymi).

Powiat Stalowowolski: 31 nowych zakażeń, 1 zgon z ch. wsp., 176 testów, 1033 osoby na kwarantannie.

Powiat Niżański: 26 nowych zakażeń, 1 zgon z ch. wsp., 104 testy, 422 osoby na kwarantannie.

Liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach województwa podkarpackiego:

616/453 – Ogółem liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 / zajęte łóżka z potwierdzonym COVID-19

72/45 – Ogółem respiratory dla pacjentów COVID-19 / zajęte respiratory


Nowe zakażenia według powiatów

• 67 Rzeszów

• 37 krośnieński

• 34 rzeszowski

31 stalowowolski

26 niżański

• 25 łańcucki

• 19 dębicki

• 17 mielecki

• 16 przemyski

• 15 ropczycko- sędziszowski

• 15 brzozowski

• 13 Krosno

• 13 przeworski

• 12 jarosławski

• 11 Przemyśl

• 11 sanocki

• 10 leżajski

• 10 lubaczowski

• 9 jasielski

• 9 tarnobrzeski

• 8 bieszczadzki

• 8 strzyżowski

• 5 kolbuszowski

• 4 leski

• 2 Tarnobrzeg

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~maryjan

~bogcek
To nie jest modlitwa pielęgniarek ale partii i spółem z szumowskim na czele. Dzięki temu mogą robić wałki na maseczkach, respiratorach, fabrykach i lockdownach. Na koniec roku inflacja 10% wyniesie czyli jakieś extra 40-50 miliardów z podatków w budżecie na kolejne emerytury dla swojego ekektoratu. Zobaczycie w przyszłym roku 15 i 16 emerytura będzie. Dalej mohery się niech nie szczepią to się nigdy to nie skończy.

Jak ten co się nie zaszczepi i zarazi swoją babcię i dziadka i ta babcia kojfnie to czy bozia weźmie takiego do nieba? Czy to może będzie potraktowane jako morderstwo? No ale przeca od covida się nie umiera. A te 70 000 extra zgonów to co niby?

~bogcek

"~covid21
Nie chcę doczekać świata po pandemii. Niech COVID trwa wiecznie. On ratunkiem moim."

To jest modlitwa większości pielęgniarek i lekarzy.

~Obywatel

brak słów na "mędrcuf "

~cst

Szcz.epienia są DOBROWOLNE (oczywiścieumiech ), ale socjaliści nie byliby sobą, gdyby nie robili g.wno testów i nie żerowali na obawach naiwnych ludzi. Teraz jest trend na g.wno testy poprzez wprowadzanie BEZPRAWNEJ segregacji w wybranych miejscach pracy i sprawdzanie reakcji ludu. Taka historia z internetu:

"Segregacja sanitarna w kopalni Nowy Ląd S.A. w Niwnicach
Pracownicy kopalni gipsu i anhydrytu w Niwnicach mają czas do 15 listopada. Jeśli do tego czasu nie dostarczą zaświadczenia o zasz.czepieni się przeciwko COVID-19, utracą podwyżki inflacyjne. Posypały się pierwsze wypowiedzenia. Prezes kopalni zapewnia, że działa w dobrej wierze. Takie praktyki są jednak nielegalne.
W Polsce dyskryminacja ze względu na sz.czepienie jest zakazana. Rząd PiS wprawdzie próbował przepchnąć ustawę, w ramach której niezasz.czepieni przeciwko COVID-19 mogliby być wysyłani np. na bezpłatny urlop, ale ostatecznie – póki co – się z niej wycofał. Nikt nie ma prawa sprawdzać wrażliwych danych medycznych.
Portal money, pl przytacza historię pracownika tej kopalni z 16-letnim stażem. Za to, że się nie zasz.czepił został zdegradowany ze stanowiska sztygara (kierownika) i ratownika górniczego do funkcji ślusarza.
„Przez trzy najbliższe miesiące – czyli okres wypowiedzenia – będzie zjeżdżał z pozostałymi górnikami pod ziemię jako mechanik. Na razie jego pensja nie ulegnie zmianie, ale po tym okresie – o ile przyjmie nowe warunki pracy – będzie obniżona”
Na wypowiedzeniu warunków umowy o pracę czytamy: „Przyczyną wypowiedzenia (…) jest utrata zaufania spowodowana niestosowaniem się pracownika do obowiązujących u pracodawcy zasad mających na celu zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy”."

~Max

Polecam na jutub-----

HIT! Grzegorz Braun: INTERWENCJA POSELSKA w Filharmonii Narodowej ws. SEGREGACJI SANITARNEJ!

PS Dyrektor Nowak tak się na początku przestraszył tej interwencji, że uciekł do drugiego pokoju zamknął drzwi i zgasił światło umiech Poseł Braun był zmuszony wezwać policję, żeby Pan dyrektor Nowak zgodnie z ustawą bezwłocznie udzielił wszelkich wyjaśnień a także wszelkiej korespondencji na temat swojego postępowania, czyli łamania prawa wprowadzajac segregację sanitarną za co grozi kryminał.
Warto zobaczyć, bo dzisiaj testują wprowadzanie segragacji punktowo a jutro przyjdą po każdego z nas.

~Dawids

To tylko maseczka. Chcesz żeby się babcia dusiła? To tylko dwa tygodnie. Pokazać ci trumny z Bergamo?

~Gunilda

Dobra wiadomość ze inteligencja z Jezowego nie dała rady zepsuć statystyki podkarpacia.
Ludzie się ogarnęli przed samo powieszeniem jak lemingi.

~covid21

Nie chcę doczekać świata po pandemii. Niech COVID trwa wiecznie. On ratunkiem moim.

~Obywatel

Wooow cst ty onet czytasz no no i coś jeszcze po za tym czytasz ? Może fakt ?

~cst

Panowie. Żeby nie było smutno, dawka humoru. Na niemieckim pudelku (onet), ukazał się "rewolucyjny" artykuł pt.: "jak poprawnie robić kupę - całe życie robimy to źle" Jaka pandemia, jakie protesty? TO są prawdziwe problemy.
To może my całe życie np. źle oddychaliśmy i potrzebujemy do tego książki, żeby nam jakiś sponsorowany pismak powiedział, jacy to my słabi i beznadziejni i bez "światłego przewodnictwa", oczywiście jedynych słusznych wpływowych i bogatych, się nie odnajdziemy we współczesnym świecie?

~cst

Max. Tak czytałem "Zapis Zarazy" - zdaje się Sumliński tym pytaniem zrobił im "podpuchę", a oni odpowiadając przyznali się, że rzeczywiście maczali palce w tym raporcie. Dzięki temu zyskał dowód.
bogcek. Jak oglądasz filmy (ja sobie darowałem, bo mnie wkurza perfidna jazda po emocjach), to zwróć uwagę, że np. 007 lub te całe marvele to w 1 sposób robione (akcja-uspokojenie-akcja-romans-akcja-główna walka-koniec) I popatrz też na socjotechniki (np. że liczy się tylko kasa, że oszustwo jest w porządku, że zło popłaca, że facet to frajer itp.) I potem młodzi się czegoś takiego naoglądają przez kilka lat i potem mają przekonania, których są pewni tak, że nie przekonasz ich że jest inaczej i myślą, że to ich własne myślenie, nie widząc, że zostało im przemycone w tych filmach do łbów "tylnymi drzwiami". Taka "incepcja", tylko w prawdziwym życiu. To tylko przykłady. Ale co się dziwić, skoro te filmy robione są przez to samo marksistowske żydośrodowisko i nastawione na zysk bez ryzyka i agendę rozpadu organicznych więzi międzyludzkich. Na szczęście są dobre filmy (głównie starsze), ale to już "ginący gatunek".

~Max

Przecież Wojciech Sumliński dotarł do dokumentów fundacji Rockefellera z 2010 roku, które były swojego czasu dostępne w internecie. Jeden z tych dokumentów nosił tytuł o ile dobrze pamiętam "Pandemia przyszłości" i dokładnie opisywał, to co dzieje się teraz. Było opisane dokładnie w jakim kraju się zacznie i nawet w jakiej części tego kraju. Sumliński wysłał zapytanie do fundacji jak byli w stanie, to wszystko przewidzieć, co obecnie się dzieje już w 2010 roku ? Nie spodziewał się odpowiedzi ale ją dostał. W odpowiedzi było napisane, że mieli tak wybitnych ekspertów, którzy to przewidzieli. Opisał to zresztą w swojej książce "Zapis Zarazy".

~bogcek

~cst oglądałem ten film i też uważam, że ta cała pandemia była nim inspirowana. Powinni go oglądnąć wszyscy ci co tak ślepo uwierzyli w tego zvida. Film naprawdę bardzo dobry. Wnioski same się nasuwają. Film z 2011roku, a akcja dzieje się jakby teraz.

~Max

Dzięki cst. Znam ten film. Natomiast ja polecam serial rosyjski "Ku jezioru". Jest dostępny na ekino za free, przynajmniej był trzy miesiące temu. Też o epidemii. Jest też taki film "Polowanie" z 2020 roku na cda. Opowiada jak, to elity robią sobie polowania na ludzi, których wcześniej porwali. Nie jest, to oczywiście film ambitny ale warto zobaczyć umiech

~cst

Max. Z podobnych klimatów: film "Epidemia strachu" ("Contagion") z 2011r. Poniżej cytat opisu filmu:
Contagion to film o śmiertelnym wirusie, przenoszonym drogą powietrzną, [ przez nietoperze - przyp. cst] który zabija zaatakowane osoby w ciągu kilku dni. Epidemia rozwija się szybko, a lekarze i naukowcy na całym świecie próbują znaleźć lekarstwo i opanować panikę, która rozprzestrzenia się jeszcze szybciej niż sam śmiertelny wirus. Zwykli ludzie walczą o przetrwanie w coraz bardziej podzielonym społeczeństwie.
Popkultura - to stąd wilusie gatesy i inne klałsy szwaby biorą inspiracjeumiech

~Max

Absolutny hit, na jutub-------The Simpsons - Simsonowie - Cat Flu - Kocia Grypa - jak Koronawirus

~Max

Cst umiech

~Max

Wielkie protesty Włochy dzisiaj !!

Proszę wpisać na jutub-----------------

ITALIE / TRIESTE - MOBILISATION CONTRE LE GREEN PASS

LIVE Roma, manifestazione per il DDL Zan: diretta video

LIVE Trieste, corteo No Green Pass: diretta video

~cst

Max. Wiesz jak jest: najpierw się z nas śmieją, potem nas straszą, potem z nami walczą, a na końcu wygrywamyumiech

~Max

bogcek. I to świadczy o wielkiej niemocy Niedzielskiego. O ile w ubiegłym roku i jeszcze do wiosny tego roku bardzo skutecznie przestraszyli ludzi, którzy byli bardzo posłuszni i sami stawali się służbami porządkowymi, ponieważ pomyliły im się role, (kasjerki, sprzedawczynie, ochrona itd), to dzisiaj po 19 miesiącach tego cyrku wszyscy są już tak zmęczeni, że powrotu do zamordyzmu nie ma !! To jest tzw zmęczenie materiału. Na prowincji praktycznie nikt w maskach nie chodzi, w miastach około 30%-40% ludzi jak wynika z moich obserwacji. Nie można ludzi oszukiwać w nieskończoność, wielu przejrzało na oczy. Najbardziej przerażeni Polacy "śmiertelnym wirusem" uwierzyli w super ochronę szpryc i powrót do normalności, uwierzyli w ostatnią prostą. O ile jeszcze na wiosnę potrafili zwracać uwagę innym , którzy nie nosili kagańców o tyle dzisiaj większość z nich tych masek nie nosi, ponieważ czują się bezpieczni. Policja też przegrała setki spraw w sądach, bo ich wnioski o ukaranie bezmaseczkowców zostały przeważnie z automatu odrzucone. Dzisiaj wolą głowę odwrócić niż ścigać ludzi bez masek, bo doskonale wiedzą, że to ludzie są w prawie a nie oni. Oczywiście, są tacy policjanci, którzy będą szukać frajerów nie znających prawa, żeby sprobować wlepić im mandat. Ale oni też są tym zmęczeni, równiez wielu z nich przejrzało na oczy a co najważniejsze, wiedzą że działają niezgodnie z prawem. I w tej sytuacji Niedzielskiemu zostaje tylko straszenie w mediach. Znam dwie osoby, które powiedziały do mnie to samo -nie wiem po co się zasz.czepiłem/am jak żadnego powrotu do normalności nie ma i końca pandemi nie widać. Mimo, że ostrzegałem ich jakie globaliści mają plany, to traktowali mnie z uśmiechem a dzisiaj pośrednio przyznają mi rację takimi stwierdzeniami.

~cst

bogcek. Sam znasz odpowiedź na swoje pytania. Nie, nie jest. I tak, o to chodzi. Ten cały Niedzielski puszcza w eter słowny "shit test" i patrzy z uśmiechem, ilu frajerów weźmie to na poważnie. To tak, jak celebryci nawołują do przygarnięcia uchodźców, ale sami przygarnąć ich do swoich domów nie chcą, tylko liczą na znalezienie naiwniaków, którzy wezmą sobie to na poważnie. Jest popyt, jest podaż. Tu to samo - ale jak widać frajerzy się znajdują, którzy cię chcą przymusić, żebyś ty się zachowywał tak jak oni chcą, ale jak ty byś im zrobił to samo, to udają ofiary, że "nazizm, faszyzm i antysz.czepionkizm". Na tym forum masz kilka przykładów takich lemingów.
Nie ma co zwracać uwagi nikomu - niech żyje własnym życiem i nie zmusza innych, ale takie podejście jest jak widać dla wielu nie do przeskoczenia.

~bogcek

Niedzielski teraz namawia ludzi, żeby zwracali uwagę osobom, które nie zakładają maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Masę ludzi jest już psychicznie mocno zmęczonych tym zwidem i takie zwrócenie komuś uwagi może skończyć się niekiedy nawet tragicznie dla zwracającego uwagę. Nigdy nie wiesz jak taka osoba może zareagować. Ja osobiście uważam, żeby lepiej nie ryzykować. Niedzielski nie namawia ludzi do tego, żeby się zdrowo odżywiali, żeby korzystali jak najwięcej ze świeżego powietrza i ruchu i odpoczynku. Nie mówi nic o witaminach, które mogą wesprzeć nasz organizm w czasie tego zwidu. Nic tylko szczypawki, a teraz doszło wtrącanie się do czyjegoś zdrowia. Uważacie, że takie napuszczanie na siebie ludzi jest normalnym zachowaniem min. zdrowia. Czy tu nie chodzi o to, żeby jak najwięcej ludzi skłócić ze sobą?

~Obywatel

Cst powiedz co ty bierzesz albo brałeś ?

~cst

Kto jeszcze tego nie wie, niech sobie to uświadomi: media to organizacja POLITYCZNA, nie informacyjna. Ludzie od dziesięcioleci przyzwyczaili się, że media = informacje. Nie w dzisiejszych czasach.
Socjaliści i marksiści kulturowi "jadą" na tym przestarzałym przeświadczeniu ludzi. Jest to efekt zapowiadanego przez marksistów kulturowych jeszcze w latach 60tych (w USA), tzw. "długiego marszu przez instytucje". Oczywiście w różnych państwach to wyglądało inaczej - w PL po 89r. upolitycznienie mediów na dobre zaczęło się od "rozkwitu" tzw. telewizji informacyjnych (tvp info, tvn24, polsat news).
Niech nikt nie myśli, że to wszystko stało się nagle i pod wpływem jakiegoś "covida". Wszystko było przygotowywane już wcześniej (wystarczy popatrzeć na raport WHO dot. pandemii z ... 2011r.). Ktoś pamięta tzw. ptasią grypę, świńską grypę, H1N1? To były przymiarki do tego, co mamy teraz - wtedy się nie udało, ale teraz komuchy wiedziały co zrobić: postawić na instynkt samozachowawczy, zakładając, że dla ochrony życia lud poświęci swoją wolność. I to był strzał w 10tkę.
Covid to wygodny pretekst do przyspieszenia tego, co komuchy i tak miały zrobić, tylko że później - wprowadzenia władzy bogatej mniejszości nad większością i zredukowania ludności to "nawozu historii" bez tożsamości, tradycji i własności prywatnej. Taka "trzoda chlewna".
Jak ktoś myśli, że to "spiskowa teoria dziejów", niech poczeka ok. 10 następnych lat.

~bogcek

Dzisiaj najgorszy wirus to media.

~Kamaz

I kogo posadzisz? Konfederacja nie ma szans, a tylko oni skończyliby ten chlew i kowidowy cyrk. Pisior się boi radykalnych kroków, więc mamy relatywnie najwięcej swobody. Platfus czy jakiś komuch toby zarządził noszenie za ręce i nogi do szczepienia, albo by kazał zdychać z głodu pod płotem, nie wpuszczając do sklepu bez kodu.

~absolwent

Najważniejsze to strącić pisiorów z tronu. Idźcie się testować, to liczba zakażeń wzrośnie jeszcze bardziej, rząd wprowadzi lockdown, ludzie się zbuntują i wyjdą na ulice. Taki mamy plan.

* * * * * * * *

/absolwent z meliny/

~Maseczka

korki ma sr aczkę, nic nie poradzisz. Skidał się po same pachy smiech2

~cyc

Ludzie jesień jest i jak co roku chorujemy. W Wielkiej Brytanii przy 67 milionach obywateli mają ok. 50 tyś. zakażeń, to i tak proporcjonalnie więcej niż w Polsce mimo, że zaszczepili już prawie 90% dorosłej populacji. W Izraelu mają ~10 tyś. zakażeń dziennie, a ludnościowo 4x mniejsze państwo od Polski. To tak jakby u nas zakażało się 40tyś. dziennie. Izrael chyba najlepiej wyszczepiony ze wszystkich. Tam nie gadają głupot, że tylko niezaszczepieni chorują.

~korki

Maseczka w waszym rycie to jak się nazywa ?