W przyszłym roku ruszy rewitalizacja Ogródka Jordanowskiego

Image

To już pewne. Ogródek Jordanowski przejdzie rewitalizację! Zgodnie z wcześniejszymi planami ten największy w mieście plac zabaw będzie podzielony na 2 strefy.

Część północna parku z założenia będzie strefą „spokojną”, przeznaczoną do odpoczynku. Zostanie tam urządzony ogród kwiatowy, pojawią się ławeczki, tężnia solankowa, deptak z elementami wodnymi. Sektor ten będzie dedykowany seniorom. Druga strefa, tzw. głośna, przeznaczona będzie dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas wolny. Pojawi się tam: siłownia terenowa, ścieżki ruchowe, ścieżki zdrowia, plac zabaw oraz ścieżki edukacyjne, które są charakterystyczne dla idei Ogrodu Jordanowskiego.

Jak zapowiada prezydent rewitalizacja Ogródka Jordanowskiego będzie wykonana w taki sposób, aby zadbać o zieleń.

- Jeśli chodzi o zieleń, była dokonywana korekta, dlatego że pierwsze założenia projektu były zbyt daleko idące, jeżeli chodzi o przestrzeń zieloną. Dokonaliśmy zmian tak, aby infrastruktura nie kolidowała z aktualną zielenią. Na terenie Ogrodu Jordanowskiego jest wiele drzew, które dzisiaj zagrażają bezpieczeństwu. Są w złym stanie. Jeżeli będzie wycinka, będzie ona związana z bezpieczeństwem, wycinką sanitarną, natomiast pojawią się nowe nasadzenia kompensacyjne, których będzie więcej niż tych związanych z ewentualną wycinką ze względów bezpieczeństwa- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Koszty związane z tą inwestycją wynoszą ponad 4,3 mln zł. Miasto pozyskało 95% dofinansowania na to zadanie z Rządowego Funduszu Nowy Ład. Środki te trafią na konto samorządu w ciągu miesiąca i będzie można ogłaszać przetarg.

- To zadanie pod względem formalnym jest gotowe, natomiast chcemy jeszcze raz przejrzeć dokumentację, odświeżyć kosztorysy tak, aby ten przetarg przebiegał bezproblemowo. Myślę, że jeszcze w tym roku będzie on ogłoszony, aby na wiosnę mogły się rozpocząć prace. Chcielibyśmy spokojnie realizować to zadanie, a więc myślę, że zakończenie realizacji powinno nastąpić na wiosnę 2023 roku- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Burmistrz

Panowie dostałem orgazmu, dziękuję,a KUDŁATY niech myśli,nie ma ludzi Nietykalnych.

maszynista

Brawo burmistrz ganiasz prezydenta jak jakis wladca Stalowej.Dzieciak ze strachu wyjedzie z miasta i juz nie wroci.Kto bedzie rewitalizowal -wycinał drzewa jak nie dzieciak?Znam dobre miejsce dla władzy-Tworki,tam moga być sobie nawet Napoleonami lub Adolfami.

e2rds

Bardzo (@) małpy rozmnożyły się w Stalowej Woli, bo jest: "~@maszynista, ~@ubek, ~@e2rds", pewnie pseudointeligent któremu już brakuje nicków zaczął płodzić małpy i to te fałszywe, głupie, pewnie ludzi nie potrafi, tak jak jego "bóg z kotem".

~wiem

czyli juz po parku.... będzie kolejna betonowa patelnia z badylkami.

~Kuźmiuk

To będzie wspaniałe miejsce po rewitalizacji

~@maszynista

Maszynista zacznij się leczyć.
Na nogi bo na łeb już za późno

~Użytkownik

Dlaczego kilku zabawek nie można racjonalnie wkomponować pomiędzy istniejące drzewa? Owszem piaskownica wśród sosen będzie ciągle brudna - ale i tak TRZEBA ją zacienić - gdyż zabawa grozi udarem słonecznym.
Ważne aby boisko do gier zespołowych zostało w Parku - dla nieco starszych dzieci/młodzieży.
Nie ma miejsca dla nich w STW ?
O górce już chyba nie ma co marzyć??:(

maszynista

Popieram Burmistrza ,powinien zastapic betonoglowego drwala .Riposta ostra .

~Burmistrz

KUDŁATY po wyjściu z więzienia otworzy firmę rewitalizującą parki i tereny zielone.
W tym ten ekonomiczny Baran jest prawdziwym wirtuozem

~KRO

Niestety widać głupotę trolli opozycyjnych po wpisaćh. Nie robić tego, bo PiS robi. Nosz kur... Co mamy czekać na waś jak ostatnie 40 lat z tym???

~opozycjonista

Hau hau hau - krzyczę choć nigdy nie byłem w Rozwadowie.

~Fazi

Czyli karczowania ciąg dalszy. Wszystko zniszczą i zabetonują. Co za Hunowie!!

e2rds

~Posh, głąbie jeśli do mnie pijesz, to ja mam wnuki których już nie trzeba bawić bo chodzą do szkół średnich to po pierwsze głąbie, a po drugie to pisze pod nickiem "e2rds" tylko pod takim, a po trzecie głąbie to, co mnie to obchodzi kolejny lans, chyba już piąty o rewitalizacji Jordanowskiego.

maszynista

Klamie lucek -Na terenie Ogrodu Jordanowskiego jest wiele drzew, które dzisiaj zagrażają bezpieczeństwu. Są w złym stanie.Ble,ble,ble tam rosną sosny ktore normalnie jak rosly by w lesie już powinny byc sciete .Ale tu nie jest las wiec sosny nie musza isc do tartaku zeby lesnicy zarobili.W zlym stanie to jest zadluzenie kraju tym sie zajmijcie barany.

~Glisda

Działacie, niech mieszkańcy w końcu poczują ze żyjemy w Europie.
Na zmywakach i w obozach doskonale to czyją.

~wkurzony

proszę przedstawić statystyki z ostatnich lat - ile osób w jakikolwiek sposób ucierpiało z powodu tych drzew? jak można ludziom wciskać kit o bezpieczeństwie?

~Posh

Ile jeszcze razy wstawi hejt ten sam troll opozycji?
Emerycie esbecki idź baw wnuki!

~error

Wspaniała wiadomość... OPOZYCJA HEJTUJE!!!!!!

~paranoja

Okaże się , że nagle większość drzew zagraża bezpieczeństwu a później wsadzą jakieś patyki.. I na to idą nasze pieniądze.. Gdzie są jakieś inwestycje przynoszące zysk bo o ile wiem to ławki i place zabaw nie odprowadzają podatków..

~nowa

I kolejny raz zasłaniają się niebezpieczeństwem jakie mogą spowodować drzewa. I co z tego że zasadzą nowe? Na błoniach posadzili niby nowe, a już większość uschła bo nikt o to nie dbał. Do tej pory rosły sobie tam drzewa i nikomu nie przeszkadzały, nie stwarzały zagrożenia. Teraz przebudowa ogródka i co? Nagle są niebezpieczne dla człowieka? Żałosne...

~EDI

WYCINKI TO BARBARZYŃSTWO W TAK ZANIECZYSZCZONYM ŚRODOWISKU-->ZAGŁĄBIE ALUMINIOWE KAŻDE DRZEWO TO SKARB NASZE PŁUCA I ŻYCIE KTO NISZCZY NATURĘ NISZCZY SAM SIEBIE A PRZY OKAZJI POZOSTAŁYCH MIESZKAŃCÓW!!!!

~MottodlaElyty

Lucuś! Lucuś do domu na obiad! Podciągnij spodenki, wytrzyj nosek a klocki zostaw w piaskownicy. Jutro dokończysz swoją ulubioną zabawę w budowę miasta.
PS. Program rządowy nazywa się Polski Ład a nie Nowy Ład.