Rodzice napisali petycję do władz: Stop zdalnej nauce i reżimowi sanitarnemu w szkole. Od sierpnia podpisały ją 63 osoby

Image

Petycja krąży już w sieci od sierpnia br., a skierowana jest do prezydenta Stalowej Woli jako osoby stojącej na czele miasta, a co za tym idzie, mającej w jurysdykcji głównie edukację szczebla najniższego.

O co chodzi? O zdalną naukę w szkołach, a ściślej mówiąc ciągłe powroty na kwarantannę uczniów i nauczycieli z powodu zakażeń koronawirusa SARS-CoV-2 powodującego COVID-19, a także naukę w trybie hybrydowym. Petycja (ta tutaj) jest podpisana „zaniepokojeni Rodzice i mieszkańcy Stalowej Woli”, a indywidualne podpisy w formie elektronicznej można złożyć bezpośrednio pod nią, tym samym dołączając do grona osób popierających akcję. Póki co, miasto stosuje się do ogólnych zasad i raczej nie weźmie pod uwagę tej petycji, gdyż obostrzenia sanitarne przychodzą „z góry” i dotyczą całej Polski. Problem na pewno jest spory, a dzieci i ich rodzice są rozkojarzeni nietypową sytuacją, która trwa kolejny rok.

- Syna wysłali na kwarantannę 13.10. Musiałem przyjechać po niego w czasie lekcji. Kwarantannę miał do poniedziałku 18.10 włącznie. Do szkoły wrócił 19.10 i po 2 lekcjach dostałem telefon, że znów trzeba go zabrać, bo ląduje na kwarantannie do piątku 22.10 włącznie. W piątek 22.10 zadzwonili, że dokładają im jeszcze jeden dzień kwarantanny czyli do soboty 23.10 włącznie- informuje nas rodzic stalowowolskiego ucznia.

Nietrudno się domyśleć, że takie zawirowania dezorganizują nie tylko życie dzieci, ale i pracujących rodziców, którzy nie zawsze mogą wyjść z pracy nagle i nieoczekiwanie by pojechać po dziecko (w tym przypadku nastolatka, który sam umiałby dotrzeć do domu).

Petycja dziś znów została odnowiona w grupie fb „Widzialna Ręka Stalowa Wola/Nisko i okolice” co zapewne ma związek z narastającą falą kwarantann w stalowowolskich placówkach edukacyjnych. A to już kolejny rok z ograniczeniami. Na kwarantannie dzieci siedzą w domach. Wyjść mogą jedynie te zaszczepione (w Polsce szczepić można dzieciaki, które ukończyły 12 rok życia). Na Podkarpaciu zaszczepionych jest niewielu młodych ludzi. W Stalowej Woli w pełni- 1030 dzieciaków w wieku 12-19 lat. Póki co, kiedy w szkole pojawi się osoba zakażona, uczniowie będą kierowani na zdalne nauczanie.

W petycji rodzice domagają się powrotu do stanu sprzed epidemii, niezmuszania dzieci do noszenia maseczek przekonując, że ich zakładanie ma „szereg negatywnych skutków ubocznych dla zdrowia fizycznego i psychicznego, co jest szczególnie dotkliwe w przypadku dzieci. Najpoważniejsze konsekwencje związane są z niedotlenienie organizmu, które prowadzi do zawrotów i bólu głowy, zaburzeń poznawczych, zaburzeń czucia i równowagi, drgawek, zawału, udaru, śpiączki, a w konsekwencji nawet śmierci. Niedotlenienie spowodowane noszeniem masek powoduje również nieodwracalne zmiany degeneracyjne w mózgu, co może mieć katastrofalne skutki dla kondycji psychicznej i funkcji poznawczych. Zjawisko to jest szczególnie groźne w przypadku dzieci, których mózg wciąż się rozwija”.

Resztę argumentów można wyczytać w petycji. Póki co, zainteresowanie nią było niewielkie. Zawarte w niej tezy mogą być kontrowersyjne dla wielu rodziców, a nawet wręcz szkodliwe dla zdrowia i życia dzieciaków. Napiszcie w komentarzach co sądzicie o tym? Czy Waszym zdaniem powinno się zluzować obostrzenia? Czy szczepicie swoje dzieci przeciwko COVID-19?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Nocny marek

W USA jest wolność i demokracja. Osoba z mojej rodziny jest pielęgniarką w jednym z nowojorskich szpitali. Jak się pani nie zaszczepi trzeci raz to pani nie może dalej pracować. Jak Ci się nie podoba to won. I to jest wolność wyboru. No ale tam są głupki żyjące w kraju o skarlałej demokracji a myśmy (antyszczepionkowcy) są "najmundrzejsi" (hi, hi !)

~Max

cst. Jestem przekonany, że tak jest.

~cst

Max. No niestety. Pół biedy, jeśli to kobieta pisze. Ale znając naszych cudnych merytorycznych "adwersarzy" nie zdziwiłbym się, że to jeden z nich (ale za kobietę się chłopaki podają? To już głębszy "poziom wtajemniczenia")
No cóż, kobieta czy nie, to kolejny pseudonim, którego wypocin nie ma sensu czytaćumiech

~Max

cst. Tym razem Liljana umiech

~Liljana

We Włoszech bez szczepień nie można pracować, a w Polsce ludzie się nie szczepią i wielki krzyk, że kwarantanna, że z pracy się muszą zwolnić. To się siebie zacznijcie szczepić i się skończą kwarantanny. Chorują niezaszczepieni.

~cst

Szcz.epienia są DOBROWOLNE (oczywiścieumiech ), ale socjaliści nie byliby sobą, gdyby nie robili g.wno testów i nie żerowali na obawach naiwnych ludzi. Teraz jest trend na g.wno testy poprzez wprowadzanie BEZPRAWNEJ segregacji w wybranych miejscach pracy i sprawdzanie reakcji ludu. Taka historia z internetu:

"Segregacja sanitarna w kopalni Nowy Ląd S.A. w Niwnicach
Pracownicy kopalni gipsu i anhydrytu w Niwnicach mają czas do 15 listopada. Jeśli do tego czasu nie dostarczą zaświadczenia o zasz.czepieni się przeciwko COVID-19, utracą podwyżki inflacyjne. Posypały się pierwsze wypowiedzenia. Prezes kopalni zapewnia, że działa w dobrej wierze. Takie praktyki są jednak nielegalne.
W Polsce dyskryminacja ze względu na sz.czepienie jest zakazana. Rząd PiS wprawdzie próbował przepchnąć ustawę, w ramach której niezasz.czepieni przeciwko COVID-19 mogliby być wysyłani np. na bezpłatny urlop, ale ostatecznie – póki co – się z niej wycofał. Nikt nie ma prawa sprawdzać wrażliwych danych medycznych.
Portal money, pl przytacza historię pracownika tej kopalni z 16-letnim stażem. Za to, że się nie zasz.czepił został zdegradowany ze stanowiska sztygara (kierownika) i ratownika górniczego do funkcji ślusarza.
„Przez trzy najbliższe miesiące – czyli okres wypowiedzenia – będzie zjeżdżał z pozostałymi górnikami pod ziemię jako mechanik. Na razie jego pensja nie ulegnie zmianie, ale po tym okresie – o ile przyjmie nowe warunki pracy – będzie obniżona”
Na wypowiedzeniu warunków umowy o pracę czytamy: „Przyczyną wypowiedzenia (…) jest utrata zaufania spowodowana niestosowaniem się pracownika do obowiązujących u pracodawcy zasad mających na celu zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy”."

~Max

Polecam na jutub-----

HIT! Grzegorz Braun: INTERWENCJA POSELSKA w Filharmonii Narodowej ws. SEGREGACJI SANITARNEJ!

PS Dyrektor Nowak tak się na początku przestraszył tej interwencji, że uciekł do drugiego pokoju zamknął drzwi i zgasił światło umiech Poseł Braun był zmuszony wezwać policję, żeby Pan dyrektor Nowak zgodnie z ustawą bezwłocznie udzielił wszelkich wyjaśnień a także wszelkiej korespondencji na temat swojego postępowania, czyli łamania prawa wprowadzajac segregację sanitarną za co grozi kryminał.
Warto zobaczyć, bo dzisiaj testują wprowadzanie segragacji punktowo a jutro przyjdą po każdego z nas.

~Max

Absolutny hit, na jutub-------The Simpsons - Simsonowie - Cat Flu - Kocia Grypa - jak Koronawirus

~Max

Wielkie protesty Włochy dzisiaj !!

Proszę wpisać na jutub-----------------

ITALIE / TRIESTE - MOBILISATION CONTRE LE GREEN PASS

LIVE Roma, manifestazione per il DDL Zan: diretta video

LIVE Trieste, corteo No Green Pass: diretta video

~Max

oki. Powiem Ci skąd Przyjacielu. Z mediów głównego ścieku. To oni mącą ludziom w głowach, podają informacje wyssane z palca. Artykuły o covid prawie nigdy nie podpisane, bez podania żadnego źródła. Ludzie są leniwi i jednocześnie bardzo ufni mediom. Wychodzą z założenia, że przecież wszystkie media nie mogą kłamać. No więc większość ludzi, czy tutaj no forum, czy w prywatnych kontakatach do innych mówi do nich mediami a dokładniej tym co w nich usłyszą.. To jest ślepa wiara. Kiedyś Lombard śpiewał taką piosenkę-"Szkalna pogoda, szyby niebieskie od telewizorów ". Dzisiaj jest tak samo , to jedyna tania rozrywka i źródło informacji większosci ludzi w Polsce. Różnica jest taka, że za PRL większość nie oglądała wiadomości a jak oglądali, to z uśmiechem, bo nie wierzyli władzy. Dzisiaj ludziom się wydaje ,że jak mają sto kanałów, to mają niezależne media. Nic bardziej mylnego, bo te sto kanałów należy do dwóch, góra trzech koncernów medialnych.

~Covid

Ciekawe czy tak samo będą szczekać na intensywnej terapii.

~oki

do "mama" - skąd wzięłaś informację, że szczepionka chroni w 80% przed zarażeniem? Tego producent szczepionki (mam na myśli pfizera) nie podaje! W ulotce jest informacja, że "produkt leczniczy Comirnaty jest wskazany do czynnego uodparniania w celu zapobiegania chorobie COVID-19 wywołanej przez wirusa SARS-CoV-2." Czyli nie ma żadnego procentowego określenia stopnia "ochrony przed zarażeniem".
W innej ulotce tego samego produktu jest zapis trochę odmienny, ale również bez danych procentowych, "szczepionka pobudza układ immunologiczny do wytwarzania przeciwciał i komórek krwi które zwalczają wirusa, tym samym zapewniając ochronę przed covid19".
Brak informacji w jakim procencie i jak długo trwa ta ochrona. BRAK informacji, że zaszczepieni nie będą przenosić wirusa!

~Max

Na jutub proszę wpisać i obejrzeć, warto !! Dwa tematy dotyczące masek.

----------A gdy gasną kamery wracają do "normalności". Kolejni o podwójnej moralności!

-----------KONFEDERACJA: Nakaz maseczkowy jest BEZPRAWNY

~cst

Mama (MAMA). I ja i Max podaliśmy kontekst (tj. "sytuację otaczającą", dla co młodszych niewiedzących) 3ciej szprycy, a ty pytasz o 3cią szprycę...
Więc 2 pytania: rozwiniesz temat, o co ci chodzi? I czy Mama i MAMA to ta sama osoba, czy kolejny troll?

~MAMA

A coś ci mówi SZCZEPIONKA PRZYPOMINAJĄCA-3 DAWKA

~Max

I kolejna perełka na głównym ścieku medialnym, tym razem na Interii---Niemcy zdecydowali o zakończeniu stanu epidemii od 25 listopada. Wg tego co tam napisali, nowi koalicjanci przewidują regulacje przejściowe do wiosny. A jeszcze dosłownie kilka godzin wcześniej Interia pisała o masowych zgonach i zakażeniach w Niemczech umiech Wszystkie te artykuliki o covid oczywiście są niepodpisane, nie ma przeważnie żadnego źródła informacji a jak jest, to odnośnik do innych mediów za którymi następni powtórzyli to samo umiech

~Max

Mam czyli Obserwator to znowu Ty ? umiech Na głównym ścieku informacyjnym czyli na wp był artykuł jakiś tydzień temu, o skutecznosci Pfizera. No więc najnowsze badania ich ekspertów są takie, że skuteczność preparatu Pfizer z 86 % spada po 6 miesiącach do 40% umiech Dlatego potrzebna jest trzecia dawka umiech umiech umiech Także masz Obserwator stare dane, bo wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie w zależności od potrzeb. Gdy trzeba było przygotować grunt pod pierwsze dwie dawki najpierw było 9 miesięcy straszenia 24 godziny na dobę, przez wszystkie media głównego ścieku i gadanie o konieczności a także bardzo dużej skuteczności preparatów. Teraz gdy już nie ma chętnych, bo ci co dali się nabrać już się zaszprycowali, zmienaiją taktykę, żeby zapędzić ludzi na trzecią dawkę umiech Tylko, ze to się już nie uda umiech Oczywiście cała ta papalanina o skuteczności i bezpieczeństwie szpryc jest tylko na tzw gębę, czyli kompletnie nic nie warta. Równie dobrze mogę powiedzieć, że dzisiaj u mnie na podwórku wylądowało ufo umiech

~Tim

Ten wirus się już tak rozprzestrzenił, że już chyba każdy go przeszedł. Jedni ciężko inni lżej. Niestety polemika rządu jest jak w takiej dawnej grze "pomidor" w której na cokolwiek odpowiadało się pomidor i podobnie jest z rządem i jego "doradcami" z konfliktem interesów - na każde słowo czy pytanie odpowiadają "trzeba się zaszczepić".
Jak dowiedzieć się, kto mówi prawdę w sprawach, na których się nie znasz? Jednym ze sposobów jest debata publiczna. Osoby mówiące prawdę uwielbiają publiczne debaty. Kłamcy tego nienawidzą i polegają na cenzurze. Brzmi znajomo? W telewizji nie było ani jednej debaty publicznej tylko podobnie jak w tej grze "pomidor" jest dialekt szczepionki.

~cst

Mama. Jesteś 100% pewna, że tak jest? Jeśli tak to zapamiętaj moment w którym to mówisz i co mówisz, bo w przeciągu kilku tygodni zobaczysz, że te liczby będą spadać. Z 80 zrobi się 70, potem 60 itd. A wszystko po to, żeby usprawiedliwić 3cią szprycę i kolejne. Jeśli teraz się martwisz 20%, to się bardziej zmartwisz w przyszłości. Ale jest ratunek: otwórz się na niezależne źródła (tvp info i główne media to jedno i to samo), np. Związek Niezależnych Lekarzy i Naukowców.
I pozwól, że na podstawie twojej wypowiedzi i zacytowanych przeze mnie danych od Pani dr wyjaśnię ci jak to twoje 20% się ma (obecnie) do całości:
Cyt. oryg: "Na podstawie danych z USA i Izraela, szacuje się, że tylko 5-10% dzieci zapada na covid, a populacja pediatryczna stanowi tylko między 1,7 a 2% wszystkich diagnozowanych przypadków".
To oznacza że: ze 100% wszystkich przypadków covid (dzieci + dorośli, usa + Izrael) bierzesz, zaokrąglając, 2% (populacja pediatryczna, czyli dzieciaki i młodzież), z tych 2% bierzesz 5-10% i dopiero to stanowi liczbę rzeczywiście chorych dzieciaków i młodzieży. Twoje 20% mieści się dopiero w tej grupie 5-10% z 2% ze 100%.
A jeśli się boisz, że nawet w tak małym prawdopodobieństwie zakażenia (10% z 2% ze 100% całości) twoje dziecko przyniesie covid do domu i zarazi dorosłego, zawsze możesz przedsięwziąć środki zaradcze, typu suplementacja witaminowa, spacery dla wzmocnienia układu odpornościowego, odpowiednie żywienie itp. I nawet w tym 1/1mln (czy jakoś tak) pechowego przypadku lepiej to naturalnie przechorować, niż się szczepić niewiadomym specyfikiem na wirusa, który nawet nie został wyizolowany i podstawie testu, który nie wiadomo co mierzy i jak powstał. Zwłaszcza, że naukowcy w Izraelu wykryli, że naturalna nabyta odporność jest 27x większa, niż posz.czepionkowa.
Za bardzo zawierzasz oficjalnej propagandzie strachu.
* A jak coś pokręciłem z matematyką, to niech mnie ktoś poprawi.

~Mirek

Czytajcie ze zrozumieniem,czy to takie trudne .

~Mama

Szczepionka chroni w 80% przed zarażeniem, a to oznacza że max.20% dzieciaków przenosić będzie wirusa

~Max

Do oki. Wszystko jest prawdą co napisałeś, jednak należy uwzględnić też fakt, że te ulotki nie są tłumaczone jak należy.
O co chodzi ? Ano o to, że w ultkach tłumaczonych na język polski wiele spraw związanych z tymi preparatami się pomija, ktore zawarte są w ulotkach dla innych krajów !!

~do Mirek

ok dużo chorowało umierało jak przeziębili grypę ale nie było trzeba otwierać oddziałów grypowych i ludzie mieli dostęp na zabiegi ....a ten wirus jest gorszy i nie wszyscy sobie z nim radzą w domu....chodzi o to żeby się zaszczepić łagodniej przechorować i nie zajmować łóżek potrzebującym z ciężkimi przewlekłymi chorobami CZY TO TAKIE TRUDNE DO ZROZUMIENIA

~Adam

Jest 61 badań, że noszenie maseczek nie chroni przed wirusem.

~korki

~Obibok - z tego co piszesz, to twoi rodzice mają podpisać nie ty.

~oki

do "Mama" - dzieci zaszczepione tak samo przenoszą wirusa, jak dzieci niezaszczepione. Na pewno zapoznałaś się z ulotką producenta szczepionek, a on nigdzie nie gwarantuje, że zaszczepieni nie przenoszą wirusa. Zaszczepieni mają tylko jakoby lżej przechodzić chorobę. Tylko że dzieci i bez tych szczepień dużo łagodniej przechodzą wirusa.

~Max

Rodzice !!! Powiedzcie władzy, żeby przestali testować dzieci tymi bezwartościowymi testami i plandemia zniknie !!
Bo cała plandemia opiera się tylko i wyłącznie na tych śmietnikowych testach.
A co do chorób. Rozpoczął się właśnie sezon grypowy w Polsce a w każym takim sezonie choruje od 3 do 4 milionów Polaków. Problem ludzi polega dzisiaj na tym, że służba zdrowia ich nie leczy, tylko kieruje na te śmietnikowe testy. Jak wynik wyjdzie fałszywie dodatni, zostajesz bez jakiejkolwiek pomocy !! Masz leczyć się sam i siedzieć na kwarantannie. Jedyne co ci przepisują , to paracetamol i witaminę c. Kończy się to tak w wielu przypadkach, że ludzie po trzy, cztery tygodnie męczą się w domu a wielu z nich dostaje powikłań po nieleczonej grypie jak np zapalenie płuc. Żeby podbić statystyki covidowe, dzisiaj zasz.czepionych przeważnie na testy się nie kieruje tylko od razu leczy. A nawet jeżeli zasz.czepioney zostanie skierowany na test, to antygenowy, ponieważ jest kilkadziesiąt razy mniej czuły od testów PCR i jest dużo mniejsza szansa, ze wynik wyjdzie fałszywie dodatni. Dlaczego służba zdrowia tak postępuje ? Bo sprzedała się za dodatki covidowe. Dzięki temu, że służba zdrowia weszła w tzw pandemię za pieniądze mamy juz obecnie około 180 tysięcy nadmiarowych zgonów !! Ponad 2 miliony mniej wizyt lekarskich i hospitalizacji, ponad 250 tysięcy przerwanych operacji i kuracji w porównaniu z ubiegłymi latami. Zamiast tego teleporady. To nie mogło się inaczej skończyć !! Nigdy od czasów II wojny Światowej nie umarło tylu Polaków w tak krótkim czasie jak przez ostatnie półtora roku !! Pod względem zgonów mamy pierwsze miejsce w Europie, bo jakbyście nie wiedzieli, to w innych krajach służby zdrowia przed ludźmi nie zamknęli i nie leczyli ludzi teleporadami !

~cst

"Minister edukacji, zapowiada nowy przedmiot pod nazwą historia i teraźniejszość. Uważa on, że pokolenie obecnych 20-latków ma luki w wiedzy z historii i dlatego potrzebny jest taki przedmiot od pierwszych klas szkół ponadpodstawowych. „HiT” ma być realizacją zapowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który prezentując program, zapowiedział więcej historii w programie nauczania, zwłaszcza w szkołach średnich, także w perspektywie egzaminu maturalnego. Uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych będą się uczyli historii całego XX i początku XXI wieku, czego nie było w poprzednich latach. W szkołach ponadpodstawowych ma być nawet do sześciu godzin tygodniowo lekcji historii." (źródło: nczas, pl)
Jeśli komuś się wydaje, że będzie to prawda historyczna i dowie się np. o po.magdalenkowym układzie, "operacji okrągły stół", o tym, że 4 główne partie polityczne to jeden i ten sam socjalo-komunizm, czy o tzw. "resortowych dzieciach", to ma rację - wydaje mu się. Choć i tak lepsze to, niż nauka o tzw. "tolerancji", ale na to też pewnie przyjdzie niestety czas...

zlopec

dlaczego dziecko zaszczepione nie jest kwarantannie jak cala klasa ?? przecież tez roznosi zaraza itd

~Tak tak

"Wyjść mogą jedynie te zaszczepione"
Czyli wiadomo kto roznosi