Zastanawiasz się nad aranżacją salonu? Oto kilka porad

Materiał zewnętrzny Image

Znudziła Ci się obecna aranżacja salonu, ale budżet nie pozwala Ci na przeprowadzenie remontu? Na szczęście wcale nie potrzebujesz wiele, aby kompletnie odmienić wygląd pomieszczenia! Nowe dodatki lub mebel to świetny start, aby rozpocząć metamorfozę, dzięki której od razu inaczej spojrzysz na znany Ci pokój. Od czego zacząć? Zapraszamy do przeczytania artykułu!

Zastanów się, dlaczego zależy Ci na nowej aranżacji salonu

Wprowadziłaś się do mieszkania jako singielka, a obecnie planujesz zamieszkać razem z partnerem? A może Wasza rodzina się powiększa? Jeśli jednym z powodów, dla którego planujesz odświeżenie salonu jest brak jego funkcjonalności, warto zastanowić się, czy dodanie nowych poduszek na kanapę wystarczy. Być może pokój, który wcześniej pełnił tylko funkcje wypoczynkową, obecnie musi zmieścić także dwie pracujące w domu osoby? Na szczęście najprostsze rozwiązania są najlepsze i wcale nie musisz planować wyprowadzki. Dobrym pomysłem na to, aby rozdzielić pokój będą regały metalowe - ich otwarta konstrukcja nie zagraci pokoju, ale zapewni potrzebny kąt do wykonywania codziennych obowiązków. Regał będzie też dobrym wyborem, jeśli zależy Ci na dodaniu do wnętrza nowoczesnego elementu, który pozwoli uporządkować przestrzeń. Walające się wszędzie zabawki, ozdoby, ramki i książki strasznie Cię irytują? Zapanuj nad chaosem i stwórz piękną aranżację, która nada salonowi charakteru! Być może kolekcjonujesz magazyny o modzie, płyty lub porcelanę i nie chciałbyś dłużej ukrywać swoich zbiorów. Regały metalowe pozwolą Ci wyeksponować to, co dla Ciebie ważne, a co najważniejsze - są one dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach w różnych sklepach!

Jak nadać wnętrzu nowego charakteru?

Teraz pora na sprawdzone porady, dzięki którym możesz zmienić wystrój salonu kiedy tylko będziesz chciała. Jeśli pokój jest utrzymany w neutralnych kolorach, masz szerokie pole do popisu - poduszki, narzuty, nowe doniczki, kwiaty, plakaty i dywany, to wszystko elementy, które pozwolą Ci stworzyć przytulne wnętrze, bez konieczności martwienia się o dopasowanie koloru. Jeśli jednak wcześniej wybrałaś już paletę kolorów, która dominuje w salonie, wystarczy zmienić jeden odcień dodatków, aby stworzyć nowy wystrój! Jeśli masz czas i odpowiedni budżet, możesz też przemalować pokój i wtedy decydować, na jakie barwy dodatkowe postawisz. Pamiętaj, że za duża ilość kolorów oraz bibelotów nie stworzy spójnego wnętrza, a wprowadzi do niego jeszcze większy chaos, przez co przebywanie w salonie nie będzie przyjemne. Zanim zabierzesz się do pracy, koniecznie poszukaj inspiracji, a także przejrzyj ofertę sklepów internetowych z meblami. Regały metalowe oraz inne ciekawe dodatki znajdziesz m.in. Bettso, również portal Pinterest jest prawdziwą kopalnią pomysłów. Najważniejsze w aranżacji salonu jest to, aby zadbać o połączenie funkcjonalności i estetyki. Wtedy nawet drobne zmiany dodatków sprawią, że pokój będzie dużo bardziej przytulniejszy, a Ty chętniej będziesz spędzać w nim czas - zarówno wolny, jak i poświęcając się obowiązkom!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =