Jak przygotować zaproszenia ślubne? O czym pamiętać?

Materiał zewnętrzny Image

Na planowanie ślubu i wesela składa się nie tylko rezerwacja usług ślubno-weselnych, dopełnienie formalności i zakup potrzebnych rzeczy, ale także kwestie związane z gośćmi. Najważniejszą z nich stanowią zaproszenia ślubne, które pozwalają w oficjalny sposób poinformować bliskich o naszej chęci goszczenia ich na ślubie i weselu oraz dostarczyć praktycznych informacji na temat daty uroczystości i jej miejscu. Jak powinien wyglądać proces przygotowania zaproszeń i w jaki sposób dopasować je do wybranej stylistyki weselnej?

Zaproszenia ślubne i ich rola w ślubnych przygotowaniach

Zaproszenia ślubne to jeden z podstawowych elementów organizacji ślubu i wesela, których nie sposób pominąć. Trudno jednoznacznie wskazać moment, w którym zaproszenia powinny być gotowe. Przed przystąpieniem do ich wyboru oraz wypisywania, należy jednak poczynić pewne kroki. Pierwszym z nich jest stworzenie listy gości, co pozwoli nam nie tylko określić rozmiary przyjęcia, ale także wiedzieć, ile fizycznych zaproszeń musimy zamówić. Składając na nie zamówienie, warto doliczyć kilka dodatkowych sztuk, które przydadzą się w razie pomyłki lub konieczności zaproszenia dodatkowych osób.

Zaproszenia ślubne wypisujemy w chwili, kiedy znane i pewne są wszystkie okoliczności związane z uroczystością – mamy potwierdzoną datę i godzinę, zarezerwowany termin w kościele lub USC oraz salę weselną. Przyjmuje się, że gości zapraszamy rodzinami – jedno zaproszenie wręczamy dla małżonków i mieszkających z nimi dzieci, par oraz osób prowadzących jedno gospodarstwo domowe. Dorosłe osoby, które nie są w znanym nam, sformalizowanym związku zazwyczaj zaprasza się natomiast wraz z osobą towarzyszącą, której personaliów nie musimy podawać na zaproszeniu. Oprócz wypisania danych gości, podajemy także datę, godzinę i miejsce uroczystości oraz numer telefonu w celu formalnego potwierdzenia swojej obecności.

Obrazek

Sprawdź szeroki wybór zaproszeń ślubnych pod adresem: produkty.weselezklasa.pl/kategoria/4/zaproszenia-slubne/

Jak powinny wyglądać zaproszenia ślubne?

Zaproszenia ślubne możemy zamówić zarówno na podstawie gotowych wzorów, jak i pokusić się o ich własny projekt, którego realizację zlecimy wybranej drukarni. Bez względu na to, na którą opcję się zdecydujemy, warto pamiętać o jednej podstawowej kwestii – zaproszenia ślubne powinny stylistycznie pasować do klimatu wesela oraz jego motywu przewodniego. Ponadto, w internecie znajdziemy liczne inspiracje, które pozwolą nam bezbłędnie określić, zaproszenia o jakim charakterze najlepiej sprawdzą się na naszym weselu.

Pary organizujące ślub i zabawę weselną utrzymane w klasycznym, eleganckim stylu powinny postawić na raczej proste, ponadczasowe zaproszenia bez zbędnych ozdób i dodatków. Minimalistyczny charakter oraz pięknie wypisana treść podkreślą bowiem elegancką weselną stylistykę oraz sprawią, że poszczególne jej elementy będą spójnie komponowały się z resztą oprawy.

Przyszli nowożeńcy planujący wesele w klimatach rustykalnych lub w stylu boho, mogą natomiast wybrać zaproszenia ślubne z naturalnymi ozdobami z postaci sznurków, drewnianych zawieszek czy suszonych kwiatów, które pięknie i efektownie wpasują się w naturalną stylistykę wesela. Jeśli natomiast nasze wesele ma być utrzymane w modnych klimatach retro, wybierzmy stylizowane zaproszenia ślubne z grafikami, czcionkami oraz dodatkami nawiązującymi do stylu minionych lat.

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =