Kserokopiarka kolorowa czy monochromatyczna?

Materiał zewnętrzny Image

To, że kserokopiarka w firmie jest niezbędna, to wie każdy. Dlatego też zakup drukarki czy raczej urządzenia wielofunkcyjnego będzie niezbędny. Jednak czy należy wybrać kserokopiarkę kolorową, czy monochromatyczną? Jakie są zalety jednego i drugiego rozwiązania? Na co powinniśmy się zdecydować?

Kserokopiarki kolorowe są droższe, ale…

W pierwszej kolejności zawsze, kiedy chodzi o wybór drogiego sprzętu jednym z czynników, który jest ważny przy podejmowaniu ostatecznej decyzji, jest cena. Dlatego też porównując ceny na urządzenia takie jak kserokopiarki kolorowe i monochromatyczne, łatwo zauważymy, że te pierwsze są odrobinę droższe od tych drugich. Dzieje się tak, ponieważ mają w sobie cztery wymienne tonery zamiast jednego i mają także trochę inną budowę. Dlatego też koszt urządzenia kolorowego jest już na starcie droższy, ponieważ jest on droższy w produkcji. Jednakże kserokopiarki kolorowe mają wiele zalet, które w ogólnym rozrachunku będą przeważać na ich korzyść.

Kserokopiarka kolorowa do biura – wady…

Przeglądając kserokopiarki kolorowe do biura, łatwo zauważymy jakie wady i zalety posiadają. Co do wad: są zdecydowanie droższe w eksploatacji niż drukarki mono. A to dlatego, że wymieniamy 4 pojemniki z tuszem, a nie jeden (zwłaszcza że kończą się one w różnych momentach). Są one także droższe w zakupie.

… i zalety

Natomiast jeśli chodzi o zalety, to wyróżniają się one przede wszystkim możliwością drukowania w kolorze. Dzięki temu, nawet jeśli będziemy używać tej opcji sporadycznie, zaoszczędzimy czas i pieniądze. Dlaczego? Ponieważ w przypadku, gdy nagle okaże się, że potrzebujemy wydrukować ofertę firmy, ulotkę czy raport nie będziemy musieli szukać drukarni w okolicy, która wydrukuje nam to w kolorze. Warto także zauważyć, że koszt jednostkowy wydruku w zewnętrznej firmie będzie dużo droższy, niż gdy będziemy drukować w kolorze we własnym zakresie. Kiedy jeszcze przyda nam się wydruk w kolorze? Podczas zatrudniania nowego pracownika. Coraz więcej osób wybiera kolorowe CV z różnymi elementami graficznymi, które po wydrukowaniu w czerni i bieli będzie nieczytelne. Dlatego też w takim przypadku lepiej wydrukować je w kolorze.

Kserokopiarki monochromatyczne – co musisz o nich wiedzieć?

Kserokopiarki monochromatyczne są zdecydowanie tańsze w zakupie i eksploatacji. Są również łatwiejsze w obsłudze, zwłaszcza podczas wymiany kartridży. Doskonale sprawdzają się w mniejszych firmach, zwłaszcza w tych spoza branży kreatywnej, czyli w takich gdzie drukuje się zazwyczaj faktury, umowy czy proste dokumenty. Warto też wiedzieć, że najpopularniejsze na rynku urządzenia mono Konica Minolta Bizhub, które można kupić na forcopy.com.pl, mają możliwość skanowania dokumentów w kolorze, mimo że oferują jedynie wydruk w czerni i bieli.

Drukarka kolorowa czy czarno – biała?

Jeśli poszukujesz jednoznacznej odpowiedzi, jakiej drukarki do biura potrzebujesz, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie: do czego będę ją wykorzystywać? Jeśli w odpowiedzi padnie choć raz dokument, który wymaga druku w kolorze (wykres, ulotka, oferta), wybierz drukarkę kolorową. Jeśli jednak będziesz drukował na niej tylko dokumenty takie jak faktury i umowy, pozostań przy urządzeniu monochromatycznym.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =