Ulice: Mickiewicza i Żwirki i Wigury przejdą przebudowę

Image

Powiat stalowowolski przebuduje drogę powiatową nr 1025R - ul. Mickiewicza i ul. Żwirki i Wigury w Stalowej Woli. Inwestycja obejmie odcinek od torów kolejowych aż do ronda Rtm. Pileckiego wraz z prawoskrętem do Pysznicy.

- W ramach tej inwestycji chcemy zaprojektować i rozbudować istniejącą drogę powiatową wraz z przebudową istniejących skrzyżowań na odcinku o długości około 1 km. Będzie ona polegać na rozbiórce istniejącej nawierzchni asfaltowej ulicy, ciągów pieszych z kostki brukowej, przebudowie kanalizacji deszczowej dla odprowadzenia wód opadowych i roztopowych, przebudowie istniejących kolizji z sieciami uzbrojenia podziemnego, oświetlenia ulicznego wraz z budową kanału technologicznego i na wykonaniu nowych nawierzchni jezdni, ciągów pieszych i rowerowych- mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Szacunkowy koszt tej inwestycji to 12 mln zł. Powiat uzyskał bardzo wysokie dofinansowanie na to zadanie, które wynosi aż 95% (11,4 mln zł). Środki te trafią na konto samorządu w ciągu miesiąca. Od czasu, gdy powiat uzyska dofinansowanie będzie 6 miesięcy na ogłoszenie stosownego przetargu. Postępowanie zweryfikuje ostateczną cenę tej inwestycji.

Jak podkreślił podczas obrad Rady Powiatu starosta Janusz Zarzeczny, inwestycja będzie realizowana począwszy od 2022 roku, a przy „dobrych wiatrach” zakończy się już w 2023 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Stalowa

@taka prawda - odpowiesz za wszystko. Już niedługo. Na szczęście skończyła się anonimowość.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, chamem, największym chamem na tym portalu to ty jesteś, cyt:
Pseudointeligencie, pamiętasz kiedy zgnoiłeś mit Inteligenta, przypomnę ci cyt;
1 Kwietnia 2020 21:05:05
~Inteligent
e2rds to tępy h.j !!!
I stałeś się pseudointeligentem.
Tytuł chama uzyskałeś wyzywając kobiety po proteście, cyt;
4 Listopada 2020 11:12:57~WIZJONER, nazwałeś ich "zdziry"
6 Listopada 2020 16:36:50~doktor, nazwałeś ich "dziwki"
29 Stycznia 2021 12:18:00~lekarz, nazwałeś ich "szmaty"
Pozdrawiam, trolla i hejtera stalowowolskiego Palca i Sznura.

~taka prawda

Do stalowa, cieciu to e2rds, najwięcej obraża wszystkich mieszkańców naszego miasta. Ty i ten troll e2rds, możecie sobie podać rękę bo obaj macie taki sam pseudorozum.

~Janusze

To będzie wielkie rżnięcie i karczowanie na Żwirki! Rozbiorą kostkę i ułożą kostkę za 12 milionów! No brawo wy!

~Żal

Mickiewicza, Żwirki to jakaś porażka. Jak władza może aż tak bardzo mieć w poważaniu tylu mieszkańców? KOREK PLUS. . Tak powinna nazywać się ulica. Albo KARETKA PLUS. Karetki jadące pod prąd? to dla władzy normalne?

e2rds

~Stalowa, do kogo ty piszesz, do mnie czyli "e2rds", czy do "@e2rds" bo to są dwa różne nicki, a lokalny nie "@edek" tylko "edek" to mnie nie obraza, on tak musi by się przypodobać władzy, to tylko wazeliniarz.

~Stalowa

@e2rds - rozumiem ironię i doceniam. Dziwi mnie tylko, że myślisz, że władza pomyśli o objazdach (czyli o mieszkańcach). Nie myślała przy zamykaniu Popiełuszki, Okulickiego, Przemysłowej.........To dlaczego miałaby myśleć przy Żwirki i Mickiewicza? Przecież widzisz co regularnie pisze lokalny @edek. Dziwi mnie tylko, że pozwalasz się tak obrażać.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, nie denerwuj się, złość piękności szkodzi, co prawda, ty możesz być odrobinę piękniejszy od diabła i też będzie dobrze, na pseudointeligenta wystarczy, ale też szkodzi na rozum, szczególnie na te resztki. Piszesz, cyt:" Zanim zaczniemy remont ulic MICKIEWICZA i ŻWIRKI i WIGURY to najpierw skończymy rewitalizację ulicy POPIEŁUXSZKI i OKULICKIEGO. ", piszesz zaczniemy, przecież ty masz w tym temacie "gó.no" do powiedzenia, ty masz szukać miejsc pracy do czego jesteś zobowiązany, tyle, tylko tyle i aż tyle wałkoniu i trollu.

Jeśli chodzi o to zdanie, cyt:" Czy naprawdę nie masz nic do roboty tylko siedzisz przy kompie i obrażasz wszystkich mieszkańców naszego miasta.". Otóż mam do roboty, na polowanie, na ryby, na działkę i do kompa i obrażanie nie wszystkich mieszkańców naszego miasta, tylko głąba, wazeliniarz, heitera, ch.ma obrażającego kobiety piszącego pod ponad 80 nickami na tym forum w godzinach pracy na państwowej posadzie za pieniądze podatnika, naczelnego stalowowolskiego trolla Palca i Sznura, któremu zobowiązałem się dotrzymywać towarzystwa do końca moich dni, albo jego, a który stracił status "inteligenta" po poniższym wpisie, cyt:
1 Kwietnia 2020 21:05:05
~Inteligent
e2rds to tępy h.j !!!
I stałeś się pseudointeligentem.
I znów nieprzespana noc, pozdrawiam z uszanowaniem.

e2rds

~Baca, to po co z tym łbem uszytym z tego materiału co capy pod brzuchem noszą chodzisz po mieście i capi, a od poorządzania kozy to jest taki śmierd.zący ~Baca który tym się zajmuje, przecież sam się tak głąbie ochrzciłeś na tym forum, tylko ~Baca, kozy nie trykaj. I po co ci to głąbie było, jak kto głupi to go bieda łupi, przykład, głąb ~Baca.

~Baca

erdeesie lepiej bys kozę wykapał a capowi skarbonkę bo wali smród na całe miasto a ty klikasz bzdety tu na forum.

~taka prawda

Całe miasto powinno być oświetlone przez światła ledowe bo w ten sposób majątek co roku PAN PREZYDENT L. NADBEREŻNY oszczędza dla mieszkańców naszego miasta. Bardzo mi się podoba oświetlenie na ulicy PONIATOWSKIEGO jak tam teraz widniutko. Czy wy hejterzy na czele z e2rds, o niczym nie macie zielonego pojęcia . Zanim zaczniemy remont ulic MICKIEWICZA i ŻWIRKI i WIGURY to najpierw skończymy rewitalizację ulicy POPIEŁUXSZKI i OKULICKIEGO. Ile jeszcze bredni hejterzy będziecie produkować i totalnie się kompromitować w oczach wszystkich mieszkańców naszego miasta. Jeszcze jedno emerycie, e2rds naucz się czytać ze zrozumieniem bo ja twoje wypociny rozumie po dwóch twoich wyrazach wiem do czego zmierzasz. Nawet nie muszą tych twoich wypocin czytać do końca bo się bez przerwy powtarzasz. Czy naprawdę nie masz nic do roboty tylko siedzisz przy kompie i obrażasz wszystkich mieszkańców naszego miasta.

e2rds

~Stalowa, pewnie masz rację, a objazdy zrobią Wyszyńskiego, Partyzantów i Krzywą, bardzo wygodne i bez hałasu.

~J 23

Żeby tylko po tym remoncie wzorem Poniatowskiego nie było ciemno jak w d...e u Afroamerykanina. Bo należy pamiętać, że rowerzyści świateł nie używają...

~Romak

Os jezdni Żwirki jest poza osią jezdni. Tyle lat, wstyd.

~Stalowa

@powodzenia - myślę dokładnie odwrotnie. Ulicę zamkną a dojazd mieszkańcom muszą zapewnić. Nareszcie ludzie odpoczną od ciągłych korków i wycia samochodów.

~wopew

ten cymbal zarzeczny i remont to oksymoron - typ nigdy nie mial o takich zagadnieniach najmniejszego pojecia - skoczny sie jak wszedzie tam gdzie wsadzal lapy - wycieciem drzew i zwezeniem zrobieniem waziutkiej jezdni - i bezmozgowym wylozeniem jarmarczna kostka poboczy - to bylby smieszne gdyby nie bylo takie straszne..

~Ernest123

za czasów starosty wygina w mieście sosny;););)

~Mrco

Ku przestrodze:Starosta mowi ze niestety remont Popiełuszki będzie wymagał wycięcia około 14-17drzew.Podniósł sie rwetes.Przeydent niby to stanał po stronie mieszkańców -obaj mieli dojść do porozumienia i ocalić z planowanej wycinki max co się da.Efekt byl taki ze zamiast wyciąć mniej niz planowane 14 drzew to wycięto ponad 30! Reszta jest milczeniem....

~Jackowsky

i znowu te piep******e ledy zamiast ciepłego pomarańczowego światła.Pod tymi światłami nawet nie idzie spacerować.Chyba ze w czapeczce z daszkiem.Tez tak macie?

~Metal

Jakie nasadzenia?Skoro nawet konflikt jest w spółce zarządzającej zielenią w mieście.Drzewa rosną i jest git.Ciekawe kto zadba o krzewy kwiatki i byliny którymi Prezydent wręcz zamierza ,,napakowac"Nasze miasto.Nic z tego nie będzie.odechciewa sie już nawwt spacerów po mieście bo jest tragicznie jeśli chodzi o zieleń.A w planach jeszcze przecież budowa biurowca koło biedronki a więc wycinka kolejnych drzew przy blokach na Okulickiego.W Rozwadowie wycinaja nawet te drzewa w parku ktore były ogrodzone i obiecano ich nie ruszac.Wstyd P.Prezydencie.mam nadzieję ze wchodzi Pan na strony związane z miastem i czyta pan komentarze.Moze w końcu cos do Pana dotrze

~Andzia1

a moze by tak jakieś wieści o nowych firmach,inwestorach?W miescie bezrobocie,ludzie uciekają z miasta a tu tylko remonty drog.Moze jakieś inwestycje w tym kierunku....a nie poprawianie ulic na odcinkach ktore nawet tego nie wymagają.

~Mrco

az zal patrzeć na Popiełuszki.Kryminał!

~sszczery

Do Szczery jeżeli walczysz o pracę a nie masz jej , jesteś pracowity to zostaw namiary , na pewno znajdziesz tę pracę
u mnie

~Metal

no to Mickiewicza wytna w pień.Starosta jest w tej kwestii jeszcze bardziej nieobliczalny niz prezydent!!!!! Gdzie te nasadzenia tysiący drzew ktore obiecywał Prezydent?Najpierw wytna kilkanaście tysięcy drzew w mieście a potem Prezydent zasadzi kilka tysięcy i ogłosi swoj sukces.

~powodzenia

Pozostaje jedynie już współczuć mieszkańcom ul. Żwirki i Wigury i Mickiewicza.. Powodzenia

~Romek

Mokro ci się robi krysz jak sekretarz partii robi do ciebie mlask, mlask w kurwizji, prawda? smiech2

e2rds

~ekolog vel pseudointeligent cyt:"Hejterzy wszyscy pracujący w strefie ekonomicznej mogą do miasta wracać czy jechać do pracy naszą wspaniałą obwodnicą." Tak, Tak, tą czteropasmową, o 4 metry za szeroką. Myślisz głąbie, że jak ty piszesz jako naczelny hejter i troll Palca i Sznura pod ponad 80 nickami to inni robią to samo i do tego może robią to w pracy jak ty zamiast wykonywać swoje obowiązki, no ale kierownik Wódz to może, oj głąbie, głąbie, może inaczej "użyteczny idioto" częste twoje powiedzonko.

~irys

a kiedy bedzie metro

~wiechu

~wojtek Fajnie że nauczyłeś się klikać w klawiaturę,warto jednak wcześniej przeczytać,co się chce opublikować. Chyba że celowo narażasz się na śmieszność. Również ci co płaczą,że miasto zostanie rozkopane,powinni przeczytać cały artykuł,gdzie wyraźnie stoi: prace rozpoczną się w 2022,przy "dobrych wiatrach"zakończą w 2023. Cały czas mowa o ul.Mickiewicza-Żwirki i Wigury.

~Szczery

Moje największe marzenie w tym kraju, to żeby przestali rządzić Ci ludzie którzy teraz niszczą nasz piękny kraj, który budowaliśmy. Nigdy mi nie było tak źle, jak jest teraz. Miliony pieniędzy wydawane bezpotrzeby, a ludzie walczą o pracę żeby się utrzymać. A Ci Panowie rączkami wydają polecenia na milionowe sumy. To jest straszne....