Dlaczego dzieci powinny bawić się slimem?

Materiał zewnętrzny Image

Slime to kreatywna masa plastyczna, bardzo często nazywana także glutkiem. Nie jest tajemnicą, że uwielbiają ją wszystkie dzieci. A dlaczego powinni polubić ją także rodzice? Oto kilka powodów.

Relaks i rozwój ręki

Szukając sposobów na rozwój motoryczny malucha, warto sięgnąć po popularnego glutka, który idealnie nadaje się nie tylko do formowania nowych kształtów, ale też ćwiczeń ręki. Podczas ugniatania i ciągnięcia tej masy plastycznej, dziecko ćwiczy swoje palce, a także mięśnie nadgarstka i całej dłoni. Co więcej, glutek działa wówczas jak popularny gniotek czy piłeczka antystresowa, ponieważ pomaga regulować emocje. Dziecko staje się o wiele spokojniejsze i bardziej zrelaksowane.

Podczas zabawy warto zachęcać malucha do tego, by używał obu rączek. W ten sposób rozwinie je w podobnym stopniu. Dziecko nie powinno ograniczać się tylko do rozwoju jednej, dominującej ręki, ale także wspierać tę tzw. słabszą. U większości dzieci trzeba zadbać o aktywowanie lewej ręki, która nie jest tą dominującą.

Sposób na wydobycie kreatywności

Ktoś mógłby powiedzieć, że glutek to zwykła masa plastyczna... Nie do końca :) Co prawda - podstawą slimu jest aktywator, dostępny tu: https://www.tuban.pl/pol_m_SLIME_Aktywator-do-slime-1107.html oraz klej - znajdziesz go tutaj: https://www.tuban.pl/pol_m_SLIME_Kleje-PVA-do-slime-1106.html, jednak stworzony przez dzieci slime, za każdym razem może przybierać nieco inną formę, barwę czy konsystencję. Dodając do bazy wyjściowej np. aromaty, barwniki, kolorowe kamyczki czy świecące brokatowe pyłki, pozwalamy naszym pociechom wyzwalać ich własną kreatywność. W zabawie slimem dzieci mają szerokie pole do manewru i mogą tworzyć unikalne gniotki zgodnie z własnym pomysłem.

Możliwość nauki

Gniotek pozwala także na obserwację zachodzących zmian. Slime jest więc niczym eksperyment chemiczny, który można wykonać w domu. Dziecko ma możliwość przypatrywania się, jak zmienia się struktura tej substancji, a także łączyć ją z innymi - tworząc tym samym coś nowego. Dzięki glutkom dziecko uczy się także jak dążyć do celu i wyrabia w sobie cierpliwość oraz wytrwałość. Nie zawsze przecież uda się od razu wykonać taką wersję glutka, która będzie satysfakcjonować dla jego twórcy. Wiele różnorodnych dodatków można znaleźć na https://www.tuban.pl/, dzięki czemu slime będzie przynosić dziecku ogrom radości.

Szansa na zabawę z rodzicami

Glutek jest taką zabawką, którą można bawić się z rodzicami. Rodzice mogą przypatrywać się, jak powstają slime'y dzieci, ale także tworzyć swoje własne. Potem wspólnie możecie stworzyć wystawkę interesujących mas plastycznych w Waszym domu. Najważniejszy jest jednak czas spędzony razem z dzieckiem. To z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Zabawa glutkiem to nie tylko wiele radości, ale także możliwość prawdziwego rozwoju Twojej pociechy. Warto więc zainwestować w tę rozwijającą, edukacyjną zabawkę.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~złomiarz

Dawniej wystarczyła plastelina :-/ Ale to już nie modna nazwa jezyk