Otwarto nową drogę

Image

Przebudowano drogę powiatowa nr 1015R Jamnica – Zbydniów. Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dziś miało miejsce wielkie otwarcie.

Odcinek, o którym mowa liczy sobie 1,4 km długości i znajduje się w Gminie Zaleszany, a dokładnie w miejscowości Kotowa Wola. Jak podaje starostwo powiatowe zakres prac polegał na wykonaniu: nowych warstw konstrukcyjnych nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego na odcinku 1 400 m, ciągu pieszego o długości 1 260 m, poboczy z kruszywa, odwodnienia, oznakowania poziomego i pionowego, a także kanału technologicznego na odcinku o długości 252 m. W ramach zadania, przebudowane zostały również 3 skrzyżowania.

Droga jest już otwarta i dostępna dla kierowców. Całkowita wartość zadania wyniosła 1 334 713 zł. Powiat Stalowowolski otrzymał na nie dofinansowanie w wysokości 70 % z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 934 299 zł. Pozostałe 30 % kosztów pokryły po połowie Powiat Stalowowolski oraz gmina Zaleszany.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~lol

haha 1.4km nic tylko napisać xD
jakby sie dobrze rozpędzić to rowerem się przeskoczy a droga Jamnica-Zybdniów to około 10km

~Alojzy

A rowera tam czasem komu na Kotowej Woli nie ukradli ?

~toto

Powiat jest nam potrzebny jak pryszcz na wardze. Wystarczy zestawić procentowy udział środków publicznych w inwestycji aby dojść do przekonania, że powiaty są zbyteczne, to mateczniki pislamu. Nawet 30 % wydatków na zadanie nie jest w stanie sam zabezpieczyć. Sięganie do kieszeni gminy jest niczym złodziejstwo. Droga w całości jest powiatowa i jakim to prawem gmina ma się dorzucać do zadania? Nie ma ważniejszych wydatków tylko wspieranie dziada z powiatu? Brać dziada w kumy to lepiej dziecko utopić!