Na misje zebrali 24 kg elektrogratów. Akcja trwa.

Image

W październiku w parafii pw. Opatrzności Bożej trwa akcja misyjna „Pomagamy bez pieniędzy”. Już udało się zebrać 24 kg darów.

Kosze ustawiono przy ołtarzu miłosierdzia. Zbierano do nich stare telefony komórkowe i tablety oraz „wszystkie pieniądze świata”, a także monety i banknoty z czasów PRL, które wyszły już z użycia. W piątek, 23 października, została przygotowana i wysłana pierwsza paczka tabletów i smartfonów o wadze 24 kg- informuje parafia.

W Olsztynie działa Biuro Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Jego głównym zadaniem jest tworzenie aktywności wspierających działalność misji sercańskich na całym świecie. Zbiórka elektrośmieci prowadzona jest dzięki wsparciu firmy REMONDIS, która posiada odpowiednie zgody na zbieranie i recykling tych rzeczy. Środki w ten sposób pozyskane przeznaczane są na misje.

Akcję koordynuje młodzież KSM wraz z ks. Stanisławem. Wciąż trwa (będzie prowadzona do końca października), więc nadal można przynosić dary.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~xxx

skok na kase... zloto, palad, tytan, miedź, mosiądz. wszystkie metale coś warte.... to tak jak z katalizatorem... tez wart od 200 zl nawet do kilku tysięcy

~Qqq

O ile wiadomo to w starej elektronice są metale szlachetne, głównie to się odzyskuje. A te pieniążki to nie wiem po co.

~Pytanko

A te pieniążki z czasów PRL i pozostałe z całego świata to, po, co?

~złomiarz

W tych starych komórkach baterie są już zdechnięte, więc na co to się komuś przyda ?