Różowy październik - Miesiąc Świadomości Raka Piersi

Image

Październik już od wielu lat uznawany jest za miesiąc świadomości raka piersi. Europoseł Elżbieta Łukacijewska, wraz z radnymi Renatą Butryn i Dariuszem Przytułą, zorganizowali akcję prozdrowotną, aby uświadomić mieszkankom Stalowej Woli jak ważna jest profilaktyka.

- Zdrowa matka, zdrowa siostra, zdrowa żona, zdrowa partnerka, to szczęście całej rodziny. Październik jest miesiącem walki z nowotworami piersi, dlatego ja od lat, głównie z panią Butryn i wieloma moimi koleżankami, angażujemy się w to, aby uświadomić społeczeństwu jak ważna jest profilaktyka, że ona może ratować życie, zdrowie, że rak wcześnie wykryty może być wyleczony. Możemy uniknąć tego ostatecznego wyroku, jakim jest śmierć. Nasza aktywność to nie tylko Polska, ale również w Parlamencie Europejskim zabiegamy o to, aby właśnie walka z nowotworami była bardzo ważnym tematem. Z tego powodu na wniosek delegacji PO- PSL w Parlamencie Europejskim utworzyliśmy specjalną komisję, właśnie do walki z nowotworami- mówi europoseł Elżbieta Łukacijewska.

Na europejski program walki z nowotworami przeznaczono ponad 4 miliardy euro. Jak podkreśliła Elżbieta Łukacijewska żadne pieniądze nie zastąpią świadomości, że trzeba wykonywać samobadania, że nie można się bać i że trzeba chodzić na badania profilaktyczne. Europosłanka zaapelowała do wszystkich mieszkanek Stalowej Woli o to, aby zadbały o badania profilaktyczne. Wyraziła nadzieję, że również mężczyźni włączą się w tą akcję i będą przypominać swoim bliskim o konieczności badań.

Radna Renata Butryn zachęcała do wykonywania badań podając za przykład mammograf cyfrowy, który ulokowany jest w „Ambulatorium”. Czuły i dokładny mammograf ma też Sanus. Radna podkreśliła, że nasze zdrowie jest naszą siłą i o to zdrowie należy zadbać. Jak przyznała, wśród znajomych, w każdej rodzinie bliższej lub dalszej, ktoś zmaga się z chorobą nowotworową.

- Chciałam przekazać apel od naszych stalowowolskich lekarzy, nie tylko specjalistów, którzy robią te badania, ale w ogóle lekarzy. Otóż COVID-19 i obostrzenia covidowe nie powinny przeszkadzać w tym, żebyśmy zadbali profilaktycznie o swoje zdrowie. Zapewniają ci, którzy dysponują tymi urządzeniami na terenie swoich ośrodków, że wejście na ten teren i zrobienie badania jest bezpieczne. Wszystkie wymogi sanitarne są spełnione, można się umówić telefonicznie na konkretną godzinę, podjechać, wejść, zrobić badanie i później oczywiście zgłosić się po wynik. Serdecznie zachęcam, zapraszam i namawiam do robienia tych badań. Proszę panie żeby nie odwlekały tego w czasie i robiły to systematycznie i regularnie, a wtedy będziemy się czuć bezpiecznie- mówi radna Renata Butryn.

Do zadbania o swoje zdrowie zachęcał również radny Dariusz Przytuła.

- Pamiętajmy, że samo badanie to nie wszystko co może kobieta zrobić. Przyczyna raka piersi nie jest zupełnie znana, ale wiele czynników zwiększa jego powstanie. Jednym z nich jest wiek, udowodniono, że 80% wszystkich nowotworów piersi diagnozuje się u kobiet po 50- tym roku życia. Ważna jest też genetyka, na którą nie mamy wpływu, po prostu dziedziczy się skłonności do raka piersi. Mamy za to wpływ jak żyjemy, czyli jak się odżywiamy, picie alkoholu, palenie papierosów, nadwaga, czerwone mięso i tłuste mięso może przyczynić się do choroby nowotworowej. Jednak najważniejsza jest profilaktyka. Drogie panie, zróbcie sobie raz do roku prezent w dniu urodzin, umówcie się w ten dzień do lekarza, zróbcie sobie badanie. Badaj się, bądź pewna. Wykryty rak w pierwszym stadium ma szanse być wyleczony- mówi Dariusz Przytuła.

Radny Przytuła powiedział, że w swoim otoczeniu ma bliską osobę, która zmaga się z rakiem piersi. Podkreślił, że kiedy 1,5 roku temu pierwszy raz był w klinice onkologicznej w Lublinie, widział wiele twarzy załamanych osób, które poznały wynik swoich badań. Jak zauważył, wielu z nas uważa, że choroby nowotworowe go nie dotyczą. Tymczasem tak nie jest. Rak zawsze jest zaskoczeniem, dziennikarzami europosłanka Elżbieta Łukacijewska, wraz z radnymi Renatą Butryn i Dariuszem Przytułą udali się w kierunku Hali Targowej. Wręczali mieszkankom miasta ulotki gdzie znalazły się najważniejsze informacje dotyczące raka piersi oraz samej mammografii. O badaniach będą również przypominały torby i kosmetyczki, które otrzymały dziś napotkane na mieście stalowowolanki.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Max

Rydz. Dziękuję za cenną opinię. Bardzo dużo się dowiedziałemumiech

~Pfajzer

Najlepiej badać się w tych szpitalach co likwidować chciał Arłuk, albo tych co zbędne są dla Tomcia.

~Rydz

Max jakiś ty g.łupi najlepszą metodą jest balsam od księży.

~Max

Mammografia jest bardzo szkodliwa dla zdrowia.
Namawiają nas do robienia badania wmawiając, że to metoda wczesnego wykrywania zmian nowotworowych.

Tymczasem, aby na zdjęciu zobaczyć guz nowotworowy, to musi on rozwijać się w organizmie przynajmniej od 10 lat. Tylko takie guzy wykrywa ta metoda, dlatego jest tak nieskuteczna i… niebezpieczna dla zdrowia.
Jedna mammografia jest ekwiwalentem 100-1000 prześwietleń płuc!
Żadna kobieta zdająca sobie sprawę z zagrożenia, nie zrobiłaby tylu prześwietleń. Nawet przez całe życie zdrowa osoba nie wykonuje takiej ilości prześwietleń płuc.
Następnie: aby zdjęcie zostało prawidłowo wykonane, należy dobrze złapać i ścisnąć pierś. W takim stanie, należy wytrzymać około 30 sekund (bolesne).

Jeżeli mamy już guz nowotworowy, a pierś zostanie mocno ściśnięta, to istnieje duża możliwość pęknięcia guza i przedostanie się go do limfy.
Zastanawiałaś się dlaczego wykonują, aż 4 mammografie?
Bo jest to jedna z najmniej precyzyjnych metod wczesnego wykrywania raka piersi.
Mammografia jest nieskutecznym i niebezpiecznym sposobem wykrywania nowotworu, które w dużym stopniu może przyczynić się do jego powstania.
Wiemy bez cienia wątpliwości, że narażenie na taką ilość promieniowania zwiększa ryzyko raka.
Nawet jeśli zwolennicy tej metody zachwalają ją, to rozumując logicznie odpowiedzmy sobie : dlaczego od 20 lat umieralność wśród kobiet nie zmalała?
Ponieważ co roku miliony dolarów wpływają do przemysłu mammograficznego.
Producenci mammografów, szpitale, kliniki, radiolodzy, onkolodzy i laboratoria wykonując biopsje zarabiają spore pieniądze.
Kolejne miliony wydaje się na reklamy, których celem jest zastraszenie kobiet, aby wykonywały bolesną mammografię i biopsje piersi.

Nie słuchajcie tych ekspertów.

Dlaczego do wykrywania raka nie używa się termografii?
Tymczasem na wyciągnięcie ręki mamy inną bardzo skuteczną metodę wykrywania nowotworów piersi- termografię.
Termografia jest bardzo mało znanym badaniem.
Polega na wykonywaniu zdjęć kamerą termowizyjną.
Rejestruje ona promienie podczerwone.
Tkanka nowotworowa ma wyższą temperaturę, niż tkanka zdrowa, kamera rejestruje więc ciepłe i zimne obszary uwidocznione w postaci różnych barw.
Termografia jest doskonałym sposobem wykrywania nowotworów piersi.
Do tego jest:
bezpieczna,
łatwa,
tania.
Metoda ta rozróżnia szybko i wolno rosnące guzy piersi.

~Max

"Co do raka piersi u kobiet. Używacie Panie dezodorantów pod pachy z bardzo szkodliwymi substancjami np aluminium, który powoduje raka piersi. Występuje w większości dezodorantów pod różnymi nazwami !! Dlalego warto zwracać uwagę na środki higieny jakie stosujemy. Panie, szczególnie te przed 30-ką, używają rozmaitej maści podpaski, ale żadna nie sprawdzi ich jakości. A wystarczy włożyć taką podpaskę do słoja z ciepłą wodą na kilkanaście minut i zobaczyć ile to rozmaitego rodzaju świństwa wypływa z niej. Woda staje się mleczna. Prenatalne badania USG SĄ ODPOWIEDZIALNE za wady genetyczne, żółtaczkę, choroby nowotworowe wieku dziecięcego np. białaczki, chłoniaki, nowotwory mózgu, zapalenia błon płodowych, zaburzenia osobowości powodujące kilkakrotnie większą częstotliwość samobójstw, choroby i wady oczu, choroby skórne i alergie.

Badania USG powinny być ograniczone do bardzo konkretnych podejrzeń chorób u płodów. Nie powinno się wykonywać takich badań wcześniej, jak na kilka tygodni przed datą porodu. Niedopuszczalne jest badanie USG w celu określenia płci dziecka. Badania USG w celu określenia płci, czy po prostu obejrzenia potomka, powinny być traktowane zgodnie z paragrafem kodeksu karnego. Kto świadomie naraża zdrowie i życie człowieka podlega karze…
Oczywiście uspokaja się je, że jest to badanie całkowicie bezpieczne dla płodu. A chodzi po prostu o naciągnięcie i wyłudzenie forsy. Policzmy: 9-miesięczna ciąża to jest co najmniej 7-8 badań, po 150-220 złotych za badanie, czyli na jednej takiej kobietce można nawet 2000 złotych zarobić. A żadne czasopismo kobiece nie ostrzeże o powikłaniach, wynikających z badań USG.

Co to są ultradźwięki, czyli USG? Ultradźwięki są zaburzeniem mechanicznym, rozchodzącym się ruchem falowym w ośrodku materialnym. Ultradźwięki możemy traktować jako zmianę ciśnienia, lub falę przemieszczania się cząsteczek, oscylujących wokoło stanu równowagi. Oddziaływanie ultradźwięków na materię dzielimy na czynne i bierne, w zależności od zastosowanego natężenia, które decyduje o biologicznym działaniu. Kolejna sprawa. Absolutnie przeciwwskazane jest stosowanie jakichkolwiek kremów z tzw. filtrami. Badania składu chemicznego tych preparatów wykazały, że w 80% przebadanych były związki rakotwórcze takie jak: oksybenzon, avobenzon, octisalate, octocrylene, hemosalate, octinoxate. Oprócz tego dodaje się związki fizyczne, tzw. nanocząsteczki na przykład tytanu, czy tlenku cynku. I na koniec mammografia. Z wielu krajów całkowicie wycofana. Dlaczego ? Bo takie badanie może powodować raka. Ale nie w Polsce, w Polsce kobiety sie do tego badania zachęca "
Autor- dr Jerzy Jaśkowski

~Max

Każdego dnia w Polsce na raka umiera około 270 osób !! Każdego roku jest, to 100 tysięcy ludzi tylko w Polsce !!
Wiedzieliście o tym ? Czy widzieliście jakieś progarmy edukacyjne o zdrowym trybie życia, co jeść, czego unikać ? Czy widzieliscie jakieś specjalne jednostki, które badają skład sprzedawanego nam jedzenia, gdzie suma szkodliwych substancji jest często przekroczona kilkudziesięciokrotnie, co udownili nie raz na mediach społecznościowych zwykli ludzie badając te produkty nażzywo bezpośrednio w markecie. Czy widzieliście, żeby ktoś tych producentów żywności karał, wycofywał tę zatrutą paszę ze sklepów, którą nas karmią ? Czy wiedzieliście, że fluor, który jest silną i rakotwórczą neurotoksyną był wykorzystywany w Niemczech w latach 30tych do trucia szczurów ? Fluor macie w każdej paście do zębów, absolutnie na zęby nie pomaga, chociaż tak uczą stomatologów, którzy później bezmyślnie to powtarzają. Nawet macie tam ostrzeżenia dla dzieci, żeby nakładać im na szczoteczkę minimalną ilośc takiej pasty wielkości ziarenka grochu. A te rakotwórcze środki jakie powszechnie się stosuje na opryski zboża jak Randap, a później jemy z tego chleb., dlaczego skoro tak dbają o nasze zdrowie, pozwalają, żeby to było w użyciu ?? Wiecie teraz skąd taki wysyp raka ? Bo trują nas na każdym kroku !! Czas się obudzić i otworzyć oczy ?

~taka prawda

Na spotkanie pod MDK nikt tam z mieszkańców nie przyszedł, więc poszli na rynek bo tam zawsze są ludzie. Ale po zdjęciach widać , że nikt z nimi nie chciał rozmawiać.

~hmmm

co nam ze świadomości jak nie mamy się gdzie i u kogo leczyć.

~Lemur

Polskojezyczny Rak atakuje z zagranicy i z ulicy.
Wstydu ciury nie mają.

~Joanna

Super akcja. Naprawdę badanie i wczesne wykrycie zmiany ocaliło mi życie. Spokojnie patrzę w przyszłość, badam sie regularnie . I mam nadzieje, że zatańczę na weselu moich kochanych córeczek (8 i 12 lat).

~Robert

Łukacijewska wspiera Szczytna akcje, a dwa dni wcześniej w parlamencie krytykuje ustawę antyaborcyjna. Hehehe obłęd jakiś....