Uczniowie CEZ na praktykach w Hiszpanii

Materiał zewnętrzny Image

Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli w tym roku szkolnym realizuje projekt pod nazwą „Praktyka zagraniczna - horyzont możliwości zawodowych” w ramach Programu Erasmus+. W projekcie bierze udział dwudziestu uczniów technikum, którzy podczas trzytygodniowych praktyk zawodowych zdobywają doświadczenie i rozwijają swoje umiejętności zawodowe oraz językowe w hiszpańskich zakładach pracy, znajdujących się na terenie miasta Walencja. Pod okiem hiszpańskich mentorów praktykanci rozwijają swoje umiejętności w branży informatycznej, mechatronicznej i organizacji reklamy.

Organizacją przyjmującą jest Universal Mobility – instytucja, która koordynuje zarówno staż zawodowy jak i program kulturowy. W ramach programu kulturowego uczniowie CEZ zwiedzają Walencję, m.in. L’Oceanogràfic (Oceanarium) - największe morskie akwarium Europy, Valencia Bioparc (Biopark) - ogród zoologiczny z fauną afrykańską, Ciudad de las Artes y las Ciencias (Miasteczko Sztuki i Nauki) – kompleks obiektów kulturalno- rozrywkowych oraz Jardin del Turia (Ogrody Turii) - park miejski położony w korycie dawnej rzeki, La Seu (Katedra w Walencjii) z kaplicą św. Kielicha Graala oraz Ayuntamiento de Valencia (Ratusz miejski). Co więcej, uczniowie mieli okazję spędzić czas wolny nad morzem w Walencji, zwiedzić urokliwe nadmorskie miasteczko Calpe oraz Fuentes del Algar - malowniczy rezerwat z wodospadami.

Projekt realizowany w programie Erasmus+ stanowi doskonały przykład promowania idei uczenia się przez całe życie. Praktyczne szkolenie zawodowe uczniów za granicą i ich udział w projektach unijnych jest postrzegane jako ogromny atut szkoły. Realizując projekty na arenie międzynarodowej Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli aspiruje do bycia wiodącą placówką kształcenia zawodowego w powiecie.

Koordynatorem projektu jest Anna Dul, nauczyciel j. niemieckiego w Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli.

Autorem zdjęć jest pani Anna Gadomska - opiekun stażystów, nauczyciel języka angielskiego w Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona