Ile miasto wydało na dezynfekcję ulic?

Image

Pojawiły się nowe informacje w sprawie kosztów oprysków, które miały zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19. Ile na ten cel wydało miasto?

Kilka miesięcy temu podawaliśmy informację dotyczącą kosztów dezynfekcji przeprowadzonej w przestrzeni publicznej w Stalowej Woli. Interpelację w tej sprawie wystosował radny Andrzej Szymonik. Z odpowiedzi udzielonej przez miasto pismem z 14 grudnia 2020 roku mogliśmy się dowiedzieć, że przedsięwzięcie to kosztowało 327 763,24 zł. Teraz okazało się, że miasto na ten cel wydało jednak większą sumę pieniędzy.

Przypomnijmy, że opryski wykonywane były od kwietnia do września 2020 roku. Dezynfekcja w przestrzeni publicznej wykonywana była m.in. na: przystankach autobusowych, ciągach pieszych, placach zabaw, siłowniach, ławkach, alejkach w parkach i skwerkach, terenach handlowych przy ul. Okulickiego, w okolicy hali targowej i hali owocowo- warzywnej, wokół budynków użyteczności publicznej (terenów przy Bibliotece Miejskiej, ZUS, Muzeum Regionalnym, Urzędzie Skarbowym, MOPS, Urzędzie Miasta). Ponadto była ona realizowana w placówkach edukacyjnych w okresie egzaminów maturalnych oraz w szkołach, w których pojawiały się podejrzenia oraz wystąpiły potwierdzone przypadki zachorowań na COVID-19 wśród osób, które przebywały na ich terenie. Opryski były wykonywane również w salach, na korytarzach, przed wejściami do budynków, w których mieściły się lokale wyborcze (wybory prezydenta RP).

Urząd Miasta w piśmie z 14 października br. informuje, że podana 14 grudnia 2020 roku kwota poniesionych przez miasto wydatków była niepełna i tak naprawdę wyniosła 485 112,44 zł.

Błąd został popełniony przez pracownika przygotowującego odpowiedź, który skorzystał z niepełnego zestawienia faktur. Pomyłkę zauważono przygotowując zestawienie za 2020 rok, dlatego niezwłocznie po jej wykryciu, przesyłam sprostowanie z całkowitą kwotą poniesionych kosztów dezynfekcji przestrzeni publicznej- czytamy w piśmie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Ania

Ale na toalety nie wydało...

~Ania

Ale na toalety nie wydało...

wyborca

Weźcie zamknijcie od razu cmentarze, a nie dzień przed ogłosicie, że jednak zamknięte. Ilość zakażeń rośnie wykładniczo.

~Anka

Jakie puste mieszkania,o co chodzi w tej jednostce zab, ludzie nie mają z listy gdzie mieszkać, ktoś to powinien sprawdzić,gdzie to można zgłosić

~Burmistrz

Przez 7lat Kudłaty wybudował 100 mieszkań,40 w budowie, może się uda w terminie.
I kuriozalna sytuacja- w miejskiej jednostce ZAB minimum 50-80 mieszkań stoi pustych, bądź wynajętych nieuprawnionym osobom.
A Kudłaty co na to- jak na lato

~Ariel

Lepiej wydawać na POKO Europejskie ;-)

~Max

Wkurzony. Jeżeli tacy ludzie jak ja, maszynista, cst nie ulegli tej gigantycznej presji straszenia od rana do rana przez ostatnie 19 miesięcy, przez wszystkie media głównego ścieku oraz takich pożytecznych i.diotów jak Ty, to uważasz, że teraz nagle zadziała na nas stary wyświechtany straszak jakiego użyłeś ? Ogarnij się człowieku i strasz swoją rodzinę a nie nas, bo zwyczajnie się ośmieszasz. Wrzuć jeszcze zdjęcia cieżarówek z Bergamo, tylko zmień datę na dzisiejszą umiech Dołóż do tego palenie zwłok z Indii i wrzucanie ich do Gangesu, co jest tam rytuałem od setek lat umiech
Tyle milionów Polaków się nabrało, może jeszcze kogoś nabierzesz umiech

~oluś

do ~Wkurzony - jak wnoszę jesteś koronaobsrańcem. Załatw w swoim durnym rządzie zniesienie tych pożal się boże restrykcji to wszyscy będziemy mogli odwiedzać chorych na wszystkich oddziałach i żaden katar nas nie wystraszy. A o oddech to walczą ludzie z zapaleniem płuc od zawsze, a nie od koronahisterii. Nie strasz, nie strasz bo się .....

Do maszynisty. Jak wnoszę jesteś plaskoziemcem , wobec tego zapraszam na godzinkę na oddział covidowy . S ybko spotkamy się ponownie tylko będziesz walczył o każdy oddech i przeklinał swoją głupotę.

~staszko

a ciekawe ilu pomyłek nie zauważono. strach pytać

~Dubpit

Pół miliona w błoto poszło ale wtedy każdy był wystraszony przez ściekowe media które masoneria dalej zastrasza oni i media i ci pseudo lekarze i celebryci którzy dalej biorą udział w mordowaniu ludzi mają krew na rękach dziś już wiadomo że to jeden wielki przekręt światowy którym celem jest depopulacja ludzkości

~Wkurzony

Do maszynisty. Jak wnoszę jesteś plaskoziemcem , wobec tego zapraszam na godzinkę na oddział covidowy . S ybko spotkamy się ponownie tylko będziesz walczył o każdy oddech i przeklinał swoją głupotę.

~absolwent

To nie są foliarze. To ludzie skrzywdzeni przez pisiorów. 5 lat gniję w podłej prlowskiej dziurze tylko dlatego, że pisiory zlikwidowały MDM i wspierały działalność rentierów/spekulantów, tych skur... żerujących na młodym pokoleniu.

~Janusze

Foliarstwo broni folii jak wolności.

~UBEK

Poczekamy na Banasia,a wtedy się okaże na ile mylił się co roku Skarbnik Miasta
A to kosztuje 10 lat Załęża.

jasio

A czy przypadkiem nie jest tak samo z imprezami miejskimi, które dopiero po wieloletniej batalii zostały ujawnione i były niby nie drogie? Uważam, że wydatkami miejskich pieniędzy powinien zainteresować się prokurator, tylko kto ukaże swoje cudowne pisowskie dziecko?

~Max

Gigantyczne marnotrawstwo pieniędzy podatników !
Osobiście takich cymbałów nie zatrudniłbym nawet do sprzątania ulic, bo zwyczajnie by to spieprzyli.
A niestety tacy ludzie rządzą krajem na różnych szczeblach.

~@Sat

Przede wszystkim jednak chodziło o reklamę.Przypomnij sobie czego,ponieważ myślisz Napewno była bezinteresowna.A może jednak nie ?

~@Satol

Myśli.W ogóle -.tak się pisze.Lucek jak ostatni czubek jeździł, filmował się i pryskał trawniki .Czubek dla Czubków .Stalowa Wola.

maszynista

A teraz juz wiadomo ze ten covid to dawna grypa jest .Zmienili nazwe zeby ludzie w strachu poszli na szczepionkę,bo jak reklamowli szczepionki na grypę to malo kto byl zainteresowany.Z powodu grypy dezynfekowali ulice a wiadomo ze wirus grypy przenosi sie w zamknietych pomieszczeniach a nie w otwartych.

~Satol

W tamtej chwili nikt nie wiedział do końca z czym ma do czynienia. Nie znano wirusa i jak dokladnie sie przenosi. Nie bylo szczepionki, lekow itd. Wydac pieniadze czy nie wydać ... gdy na szali stoi zycie ludzi ? Mysli ktoś wogule ?

~Terenówka

Przypominam, że wtedy piali wszyscy z zachwytu. Także bastujcie hejterzy totalnej.

~ekolog

Na ratowanie życia pieniędzy się nie liczy bo każde życie to warte jest fortunę. Najwięcej kasy na takie akcje to wszystkie polskie wielkie miasta przeznaczyły. Sam byłem świadkiem jak WARSZAWĘ dezynfekowali na moich oczach.

~dfds

to było najgłupsze co widziałem w swoim życiu, może by tak wszystkich polityków wysłać na księżyc.

maszynista

Wyrzucili tyle kasy na ulice, a nie bylo za co zorganizowac Dni Miasta Stalowa Wola.Glupota ,a ci co to podpisali to osły.Powinni byc osadzeni kara za szastanie nie swoimi pieniedzmi.

~ciemnylud

Możecie wszystko pozamykać, a tylko głupi ludzie pójdą po szprycę. Bardziej inteligentni poradzą sobie na N sposobów, by obejść zakazy, np. po zamknięciu sklepów spożywczych zacznie działać rynek podziemny, a na wsiach odżyje wymiana bezpośrednia.

~Radek

Napinacz z Naszego Miasta wystąp do nagrody Wilhelma.

~absolwent

@Erikson
Wiadomo, filia katolskiego uniwerka jest bardziej sensowna

~Erikson

Niestety, ale m.in. takie właśnie osoby są zatrudniane w firmach, bankach i instytucjach w Stalowej Woli. Byle były znajomości i papier (prywatna ,,uczelnia'' - wiadomo, nic to nie ma wspólnego z prawdziwymi studiami), wówczas jakoś wkręcimy daną osobę do nas.

~Waga

Jakie konsekwencje czekają lokalnych Platfusow i Komuchow za antypolski szabat w PE?

~Janusze

Polskojezyczne szajse w Brukseli i na ulicy.