Czy naturalne kosmetyki mogą mieć lecznicze właściwości?

Materiał zewnętrzny Image

Czy naturalne kosmetyki mogą mieć lecznicze właściwości?

Problemy ze skórą bądź włosami są często efektem niewłaściwej pielęgnacji, więc w takim przypadku zmiana kosmetyku powinna wystarczyć. Co jednak z poważniejszymi dolegliwościami? Czy naturalne kosmetyki mogą zastąpić leki?

Kosmetyki na problemy skórne

Wiele naturalnych kosmetyków ma właściwości lecznicze. Ekstrakty roślinne, glinki, algi, błoto z Morza Martwego, dziegć, woda siarczkowa, naturalne oleje – składniki tego typu bardzo dobrze wpływają na stan skóry, mają właściwości antybakteryjne, przyspieszają odbudowę komórek, przywracają skórze równowagę i regulują wydzielanie sebum. Są zdecydowanie lepsze od agresywnych detergentów spotykanych w kosmetykach drogeryjnych, często też, jak kosmetyki dostępne na era natura.pl np. naturalne mydła, zmiękczają i wygładzają skórę, spowalniają proces starzenia, chronią przed utratą wilgoci.

Naturalne kosmetyki poleca się osobom z problematyczną, wrażliwą cerą, jednak samymi kosmetykami raczej nie uda się wyleczyć poważniejszych chorób skóry. Kosmetyki z naturalnych składników pomagają przy leczeniu trądziku, atopowego zapalenia skóry czy łuszczycy, są skuteczne na pękające naczynka i drobne niedoskonałości, jeśli jednak choroba skóry wymaga leczenia dermatologicznego, nie powinno się rezygnować z przepisanych leków.

Jak poprawić kondycję włosów?

Podobnie rzecz ma się z włosami i skórą głowy. Naturalne kosmetyki, jak te oferowane przez eranatura.pl, np. naturalne odżywki do włosów, mają łagodniejsze działanie, zmniejszają nieprzyjemne objawy i zapobiegają rozwojowi na przykład łupieżu. Stosowane zamiast drogeryjnych szamponów i odżywek dbają o równowagę skóry, dobrze nawilżają włosy i skalp, normalizują wydzielanie łoju, dostarczają potrzebnych składników odżywczych.

Jeśli włosy są w bardzo złym stanie i naturalna pielęgnacja tego nie zmienia, warto zgłosić się do lekarza, ponieważ może to być objaw jakiejś choroby. Często też kiepska kondycja włosów świadczy o niewłaściwej diecie i niedoborach witamin oraz pierwiastków.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =