Pomóż zrobić przed świętami paczki dla starszych i samotnych

Image

Już po raz czwarty Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli organizuje Akcję Charytatywną „Stalowowolska Paczka Pomocy” SAMOTNY, ALE NIE SAM. Jak można pomóc?

Dla kogo pomoc?

Głównym celem akcji jest wsparcie w okresie przedświątecznym osób starszych, samotnych ze Stalowej Woli, osób będących w trudnej sytuacji życiowej, poprzez zbiórkę darów rzeczowych i przekazanie ich w formie paczek.

- Mając na względzie bezpieczeństwo oraz ochronę zdrowia i życia osób należących do grupy szczególnie narażonych na zakażenie koronawirusem, paczkami chcielibyśmy obdarować około 100 osób z naszego miasta- podkreślają pracownicy MOPS-u.

Co będzie zbierane?

W ramach akcji zbierane będą:

- artykuły spożywcze, w tym m. in. kawa, kawa zbożowa, kakao, herbata, miód, dżem, owoce w słoiku lub w puszcze, owoce suszone, bakalie, wyroby czekoladowe, ciastka paczkowane itp.,

- artykuły chemiczne, w tym m. in. szampon do włosów, żel pod prysznic, balsam do ciała, krem do rąk itp.

W ramach akcji nie będą zbierane środki finansowe.

Zbiórki produktów spożywczych i chemicznych odbywać się będą w instytucjach użyteczności publicznej, firmach prywatnych, organizacjach pozarządowych, placówkach oświatowych w okresie od 25 października do 25 listopada 2021 roku. Następnie z zebranych darów zostaną przygotowane paczki świąteczne, które zostaną przekazane osobom starszym, samotnym. Dostarczą je w okresie przedświątecznym strażacy, pracownicy MOPS-u i wolontariusze.

Gdzie można uzyskać informacje na temat akcji?

Informacje (np. zgłosić firmę do akcji) można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli w godzinach od 8:00- 15:00. Koordynatorami akcji są Eliza Markowska i Joanna Kasprowicz. Z paniami można się skontaktować dzwoniąc pod numer telefonu 15 842 50 97 wew. 36 lub 39.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Antymops

A
Może z budżetu Miasta dac im zasiłki wypłacane przez mops - każda rodzina sobie kupi co potrzebuje …. A może pracownicy mops ( dyrekcja kierownictwo ) zrezygnują np z premii…

~fgdf

za chwilę wszyscy Polacy będą chodzić głodni jak ich PIS puści z torbami

~PZPR

Ja wysyłam dla glodnych Niemców.

~OBYWATEL

Kto objął akcję patronatem honorowym? Chcę to wiedzieć.