Nowe przejścia dla pieszych poprawią bezpieczeństwo

Image

Miasto przebuduje kolejnych 10 przejść dla pieszych. Wszystkie prace budowlane mają zostać wykonane w czasie niespełna roku.

Na terenie Stalowej Woli zostaną zmodernizowane i doświetlone w sumie 34 przejścia dla pieszych. Szacunkowy koszt tej inwestycji to ponad 4,5 mln zł. Miasto z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozyskało dofinansowanie na ponad 3,65 mln zł. Ostateczna kwota będzie znana po rozstrzygnięciu dwóch postępowań przetargowych.

W ramach pierwszego naboru miastu udało się pozyskać dofinansowanie, dzięki któremu przebudowę przejdą 24 przejścia dla pieszych. Będą to:

- 4 przejścia dla pieszych przy wyniesionym skrzyżowaniu ul. Skoczyńskiego i Narutowicza oraz przejście dla pieszych w ciągu ul. Skoczyńskiego przy Szkole Społecznej,

- przejścia dla pieszych w ciągu ul. Okulickiego, w tym 2 przejścia z sygnalizacją świetną (pierwsze na wysokości wjazdu na dworzec autobusowy PKS, drugie na wysokości sklepu Społem i Galerii Prima), trzecie bez sygnalizacji świetnej, przed wiaduktem, za budynkiem CECHU oraz 2 przejścia dla pieszych w ciągu ul. Rozwadowskiej (na wysokości wejścia na Cmentarz Parafialny i wyniesione w obrębie PSP nr 9),

- przejścia dla pieszych przy wyniesionym skrzyżowaniu ulic Piaskowej, Okrężnej i Górce oraz przejście w ciągu Al. Jana Pawła II (przed wjazdem w ul. Piaskową),

- 5 przyjść dla pieszych w ciągu ul. Ofiar Katynia, zlokalizowanych na wysokości od ronda im. Lecha Kaczyńskiego do ul. Bojanowskiej,

- 4 przejścia dla pieszych w ciągu ulicy osiedlowej, łączącej ul. KEN z budynkiem przy Al. Jana Pawła II 13.

W ramach naboru uzupełniającego do RFID miasto pozyskało dofinansowanie na kolejne 10 przejść dla pieszych. Modernizację przejdą 4 przejścia ulokowane w ciągu ul. Wojska Polskiego (jedno z nich przy Przedszkolu nr 15 będzie wyniesione). Kolejne wyniesione przejście znajdować się będzie obok PSP nr 1 na ul. Kilińskiego. Modernizację przejdą także 3 przejścia na ul. 1 Sierpnia (na wysokości Metalowca, obok Warsztatów Terapii Zajęciowej przy MOPS, przy wiadukcie) oraz 2 na ul. Podleśnej (m.in. wyniesione przejście przy „Katoliku”).

Wszystkie przejścia zostaną doświetlone, a w jezdniach wokół nich zostaną umieszczone elementy odblaskowe. Wykonawca będzie miał 45 tygodni od podpisania umowy na realizację wszystkich prac.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~andre

Edukujmy ludzi, że nikt nie zwolnił ich z obowiązku zatrzymania się przed przejściem i sprawdzenia czy nie nadjeżdża jakiś pojazd. Oświetlenie przejść OK, ale lepiej zrobić sygnalizację. Szczególnie tam gdzie jest duży ruch samochodowy i pieszy. Wszyscy bedą musieli poczekać.

~Jak

Przejście dla pieszych nie zmieni święte krowy które pchają się pod samochód bo przecież mają pierwszeństwo. Ludzie muszą nauczyć się przechodzić przez te pasy.

~hmm...

Kto uczony zaprojektował 6 przejść dla pieszych na ul. Okulickiego pomiędzy ul. Popiełuszki i wiaduktem? Ludzie to jest odcinek niecałych 500 metrów. Tak, teraz na nich założyć sygnalizację świetlną, dodatkowo dołożyć ze 4 przejścia na okrągłe 10 i będzie miodzio. Tylko czy to nadal będzie ulica, czy już raczej deptak. Może dołożyć jeszcze pole namiotowe? I kiedy policja zacznie wreszcie ścigać rowerzystów przejeżdżających przez przejścia dla pieszych? Nie reagują nawet wtedy, gdy sami stoją przed przejściem, a przez nie razem z pieszymi spokojnie przed maską policyjnego auta przejeżdża sobie rowerzysta - a racja, to nie była drogówka, oni mają inne sprawy na głowie niż rowerzysta na przejściu.

e2rds

~Jan
A kiedy publiczne toalety za darmo?, nie rozśmieszaj mnie, płatnych nie ma, a ty chcesz za darmo. W wielu miastach w Polsce byłem i były toalety, co prawda płatne po 2 zł, ale były.

~obserwator

Do citizen, zgłoś się pilnie do okulisty bo jesteś ślepy. Na ulicy NIEZŁOMNYCH jest najwięcej przejść dla pieszych z wszystkich ulic w naszym mieście. Pierwsze to już przy rondzie PANA PREZYDENTA L. KACZYŃSKIEGGO, następne przy szkole podstawowej nr. 4, następne przy ulicy KILIŃSKIEGO, następne przy ulicy PODLEŚNEJ. Dalej jeszcze przy ulicy KEN i ulicy PRZEMYSŁOWEJ. Kierowcy narzekają , że za dużo tych przejść jest na tej ulicy NIEZŁOMNYCH bo tworzą się korki przez te przejścia.

~J 23

Na ul. Poniatowskiego po remoncie jest ciemno jak w d... u Afroamerykanina.

~Anonim

Brak publicznych szaletów to poważny problem. Cudów nie ma, ludzie załatwiają swoje problemy po prostu w ukryciu, w krzakach. Problem i smród istnieje

~www2

Ale ~Jan ma biegunkę!

~Jan

A kiedy publiczne toalety za darmo?

~Jan

A kiedy publiczne toalety za darmo?

~Jan

A kiedy publiczne toalety za darmo?

~Jan

A kiedy publiczne toalety za darmo?

~Jan

A kiedy publiczne toalety za darmo?

~Jan

A kiedy publiczne toalety za darmo?

citizen

a gdzie przejscie na Niezlomnych w okolicach numeru 30/40. cala ulica jest bez przejsc. jedynie co sa to na krzyzowce KEN i Niezlomnych i rondo Niezlomnych / Przemyslowa

~Metal

a na autostradzie Popiełuszki co będzie?Jedziesz autostradą Popiełuszki skręcasz w Okulickiego a tam kazde przejście ze światłami.Modernizacja Popiełuszki miala rozładować korki,ktore zaczna sie teraz tworzyć na Okulickiego.Jakies to wszystko bez sensu sie robi w tym mieście :(

~Konan

Najlepiej zakazać jazdy autem w miescie ... a piesi niech biegaja gdzie chca i jak chcą bezmyslnie.

~Stan

Proponuję wprowadzić obowiązek,dla rowrzystów,sygnalizowania zamiaru wjazdu na przejście usytuowane prostopadle do drogi, po której się porusza.Wielokrotnie widziałem jak rowerzysta z impetem wjeżdża na przejście bez wcześniejszego upewnienia się czy nie spowoduje kolizji z samochodem.

e2rds

~kierowca, co ci sie w głowie poprzewracało, ja nie mam wątpliwości kto tu może najprędzej zapłacić i kto tu jest tym niesfornym kierowcą po twoim wpisie, cyt:

21 Września 2021 01:49:15~kierowca
Rowerzyści to największa zmora tego miasta. Wiecie, jaki to stres dla kierowcy??? 10 razy oblałem, bo zawsze musiał zjawić się on. Rowerzysta. Powinni zakazać jazdy rowerem po ulicy.

~Teresa

Rondo kaczynskiego przemianujemy na Wałęsy.

~stwola

Aż tak było niebezpiecznie, że trzeba 34 przejścia zmienić?
chodzę po Stalowej Woli i do tej pory tego nie widziałem;
A może to sztuka dla sztuki?

zło

@obca: szkoda tylko, że wzięcie tylko mają kłótnie typu: bo ten mi wlazł pod koła, a ten się nie zatrzymał, a to wina tuska ( bo jest wina tuska), a to kaczyński to zły jest (no jest, i co mu zrobicie)... lepiej płacić podatki i płakać, że źle, niż płacić i wymagać... jeszcze nie spotkałem się, żeby w prywatnej firmie codziennie wymagali ładnej sesji zdjęciowej, a praca była na 2 miejscu (proszę mnie nie łapać za słówka, tak wiem, że są firmy, które żyją z takich sesji)...

kabi

kierowca, obyś nie był ofiarą tych przepisów, każdemu może się zdarzyć nie zamierzona pomyłka. Jak ci rowerzysta rozbije auto i dodatkowo zapłacisz grzywnę to zmienisz szybko zdanie.

~Wiechu

Bezpieczniej to będzie ale jak jeden z drugim się zatrzyma i rozejrzy czy wolna droga a nie się będzie pchać pod koła ...

~J 23

Oświetlenie to podstawa (bo po remoncie Poniatowskiego jest ciemno jak w d.... u Afroamerykanina. Natomiast przepisy ruchu idą w taką stronę, że to niewiele da. Trzeba zacząć karać pieszych i rowerzystów za łamanie prawa - to może coś dać.

zlopec

żądamy więcej przywilejów dla pieszych i rowerzystów to na pewno będzie mniej wypadków !!!

~obca

do ,,,ZŁO,,,-zgadzam sie z tym wpisem i w pełni popieram .Rozkład jazdy miejskich autobusów układał chyba przedszkolak .Puste przejazdy i brak koordynacji między liniam albo za krótki odstęp czasu albo za długi.

~kierowca

A Ja mam nadzieję że wysokie kary które mają wejść w życie nauczą niesfornych kierowców kultury jazdy po mieście i nie tylko.

~Mieszkaniec

Może jeszcze ktoś wziąłby się za handel w miejscach do tego nieprzeznaczonych, obrębie tych przejść dla pieszych. Obecnie na Okulickiego zaparkowane są stale dwa pojazdy handlujące: granatowe Audi i biały przedłużony dostawczak.

zło

jak już wielokrotnie pisałem: jakieś 70% kierowców w stalowej nie powinno być dopuszczonych w ogóle do prowadzenia pojazdów (3, 2, 1 kwiii kwiii kwii...)... ale druga strona medalu wygląda tak: Jeżeli pracownik mieszka w okolicy poniatowskiego lub wojska polskiego i żeby na 7 rano zdążyć do pracy jadąc MKS'em musi wyjść przed 6 z domu i w drugą stronę tak samo długo wraca, bo wszystkie kursy prowadzą na cmentarz lub ambulatorium, a potem kwik, że trzeba dopłacać do komunikacji miejskiej, to jest to nic innego, jak zwykłe obsadzanie stołków prezesów i dyrektorów swoimi (3, 2, 1, kwii kwii kwii...) . Na chwilę obecną nawet jeśliby z dnia na dzień wprowadzono rozwiązania komunikacyjne wygodne dla każdego to i tak nie mam możliwości odkorkowania, nikt nie zrezygnuje z wygodnego samochodu. Tu trzeba oprócz rozwiązań jeszcze wieloletniej kampanii, żeby zobaczyć jakieś minimalne skutki, niestety do tego trzeba mieć włodarza z ja..mi a nie lalusia, dla którego najważniejsze jest by dobrze na sesji zdjęciowej wypaść. Tak, że podsumowując: jesteście państwo w czarnej d...e.