Podwórko dla Pława: czy nowe kamery ukrócą akty wandalizmu?

Image

Zaledwie kilka miesięcy temu otwarto podwórko dla osiedla Pławo. Choć obiekt był długo wyczekiwany przez dzieciaki, to jeszcze przed jego uruchomieniem dochodziło na nim do aktów wandalizmu. Na placu zabaw wkrótce pojawią się nowe kamery, które będą „obserwować” to, co się na nim dzieje.

1 maja został otwarty plac zabaw na osiedlu Pławo. Został wyposażony w kilka ciekawych elementów zabawowych, które są atrakcyjne dla najmłodszych. Znajdują się tam m.in.: przestrzenna konstrukcja wspinaczkowa z trzema ściankami, zadaszona piaskownica, trampoliny, zestaw piaskowy, zjeżdżalnia terenowa krótka i długa. Ponadto znajduje się tam także siłownia zewnętrzna składająca się z 9 urządzeń, fontanna posadzkowa, zieleńce, kosze stojaki na rowery, ławeczki itd. Budowa Podwórka dla Pława kosztowała ponad 2,1 mln zł, z czego około 456 tys. zł stanowiło dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Niestety, nie wszyscy potrafią uszanować wspólne dobro. Na terenie placu zabaw dochodziło do różnego rodzaju aktów wandalizmu. Nie raz i nie dwa mieszkańcy okolicznych bloków, widząc grupkę wandali, wzywali policję. Dewastujący byli „rejestrowani” przez kamery, które znajdują się na ulokowanym po sąsiedzku przedszkolu. Za zniszczenia, a wśród nich są połamane elementy zabawowe, wyłamane latarnie, odpowiadają sami sprawcy, o ile są dorośli, bądź ich rodzice. Nierzadko w grę wchodzą bardzo duże sumy, które są znaczącym obciążeniem dla budżetu domowego. Gdy winny nie zostaje ujawniony, za naprawy płacą sami mieszkańcy Stalowej Woli ze swoich podatków.

Wkrótce na terenie placu zabaw pojawią się nowe kamery, dzięki którym poczynania wandali będą jeszcze lepiej dokumentowane. Zostanie zainstalowanych 8 kamer kierunkowych oraz kamera dookólna. Nowego monitoringu możemy spodziewać się w okresie 6 tygodni od dnia podpisania umowy z wykonawcą tego zadania.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~taka prawda

Do wiechu, to ty tu jesteś największym ignorantem skoro fakty do ciebie nie przemawiają. Przecież MARCIN napisał całą prawdę którą wszyscy POLACY znają. Ty jako niewolnik TVN możesz w takie fakty nie wierzyć.

~wiechu

~marcin Jesteś mocno niedouczonym ignorantem. Jak widać,edukacja TVP INFO zbiera żniwo. Tacy jak Ty niszczą wspólne dobro w przekonaniu,że uderzają tym w D.Tuska.Żałosne to jak również poniżanie wybitnego prawnika,jakim jest profesor Andrzej Rzepliński.

~max

dlatego lepiej robić drogi i chodniki. Tego pospólstwo i plebs tak szybko nie zniszczy.

~Ulka

To głupota robić komuś plac zabaw pod jego oknem.

~vigo

Jak plac zdewastują to wreszcie zrobi się ciszej pod oknami, a tak to bachory drą się do ciemnej nocy.

~stw

Do pilnowania porządku społeczeństwo powołało i opłaca ich pracę stróżów prawa. Tylko ,że oni nic nie robią i w tym jest problem.

maszynista

Kamery są ślepe jak sprawca ma maseczkę,więc można demolować.Sam też się wybiorę na ten plac zabaw nocą.

margolciaaa07

Proszę pomalować ławki na tym placu. Po zimie nie będzie już czego ratować.

~PAZIO

Nieprofesjonalny monitoring polegający na zatrudnieniu Misiewiczów do jego obsługi
Z konia woźnicy nie zrobisz

~Koko

Jan! twoja mama i tato nie wiedzieli co to kondomy?? Rozprzestrzenianiu glupoty powinni zapobiec smiech2

~Alojzy

Wiesniakom miejskim nie warto nic budowac. Szkoda kasy

~cst

Jest prosty sposób i to bez przemocy - spisywać de.ili i upubliczniać ich wizerunki i dane personalne (imię, nazwisko wiek, miejsce zamieszkania) choćby nawet i na tej stronie. Idioci by życia nie mieli, a reszta by się zastanowiła, zanim by coś podobnego zrobili. Ale to trzeba mieć wolę - niech policja się takim czymś zajmie, a nie jakimś bezprawnym straszeniem mandatami za brak maseczek. Co jest ważniejsze? Porządek publiczny, czy stalinowskie statystyki i unijne dyrektywy?

~jan

do"wypad"Takie sa skutki ogladania TWNu.Matole jak by było cos na rzeczy to by się działo.Napompowało ci pałe z tego tvn tyle ile chcieli

~Bat

Juz czas stalowowolskiej Lemparcice zgarnąć do pudla.

~Gonzo

Nic to nie da żadne kamery bo nie ma kto kontrolować jedyne co robić naloty łapać i surowo karać byłem światkiem interwencji policji na osiedlu podjechali pomału wysiedli a towarzystwo w nogi między bloki postali i odjechali tyle w temacie

~Wypad

marcin. Ale to, że prokuratura w sprawie tzw.dwóch wież przesłuchiwała pokrzywdzonego 17 razy a starego kawalera i księdza który miał dostać łapówkę ani razu to już Ci nie przeszkadza, impotencie intelektualny.

Jacek

Na błoniach kamaery się nie sprawdziły

~Alo

Nie wszedzie w uk tak jest jak nie wiesz

~Z ywy

Naloty policji regularne i palowanie!

~marcin

nieuchronnosc kary i bezwzglednosc stosowania kar to podstawa funkcjonowania zdrowego panstwa .Ale skoro nawet sedziowie mogą wydawac wyroki uniewinniajace takiego najsztuba ktory"nieumyslnie "potracił staruszke (reszte znacie)zostaje uniewinniony to zasada "nojmana"działa .Znacie kogos kto celowo potraca pieszego na pasach ?A taki tusk cieszy się z tego jak dziecko byle wedle zasady rzeplinskiego"zeby było tak jak było".Bo w POLSZE jest tak ze gdyby to moje dziecko zniszczyło plac zabaw to kara jak nic ale jakiejs szychy to jeszcze by dostało odszkodowanie od miasta ze to było ponad jego siły

~Gustaw

Wszystkie place zabaw powinny być ogrodzone i po 20 00 zamykane. Jest tak w Anglii, Niemczech.

~???

8 kamer na taki mały plac zabaw? To chyba będą do torebek i kieszeń zaglądać od razu. Naprawdę są jakieś granice wszystkiego. Wystarczyło postawić zwykły plac zabaw a nie takie coś gdzie samo drewno wykorzystane przy budowie to jedno z najdroższych i resztki zbierali pracownicy bo mówili, że nie może się zmarnować. Takie kwoty to można wydawać sobie koło domu jak ktoś chce i go stać a nie w miejscu ogólnodostępnym gdzie różni ludzie przychodzą i plac zabaw wieczny nie będzie bo zawsze coś się zniszczy przy takiej ilości dzieciaków, które tam ganiają i szaleją.

~Jeżeli

przed obrazem z tych kamer nie będzie nikogo lub nie będzie natychmiastowej interwencji policji, to wydatek na monitoring do kosza. Tylko nieuchronność kary odstraszy wandali.