Polexit? Co o tym myślicie?

Image

Czy Polska powinna wyjść z Unii Europejskiej podobnie jak Wielka Brytania? Takie pytanie zadaliśmy Wam w naszej sondzie.

Wszyscy wiemy, że na linii Polska- Bruksela są pewne zgrzyty. Chodzi o różnicę zdań na temat między innymi reformy sądownictwa. Komisja Europejska domaga się kar dla Polski za niestosowanie się do wyroku w sprawie zawieszenia działalności Izby Dyscyplinarnej SN, a to może oznaczać, że nie zobaczymy unijnych środków przewidzianych na Krajowe Plany Odbudowy po pandemii z przestrzeganiem zasad praworządności. Polsce zarzuca się również nietolerancję wobec osób nieheteroseksualnych. Wszyscy pamiętamy zamieszanie wokół tworzonych przez niektóre samorządy stref wolnych od LGBT. Również na Podkarpaciu mieliśmy zawirowania w tym temacie. Zobacz również Sejmik przeciwko uchwale anty- LGBT. Teraz jesteśmy Regionem Utrwalonej Tolerancji. Do tego boxu niezgody trzeba by jeszcze dorzucić wniosek premiera, który rozpatrywany jest w Trybunale Konstytucyjnym podważający zasadę nadrzędności prawa UE nad prawem polskim.

Czy Polska wystąpi zatem z Unii Europejskiej? Czy chcemy wyjścia z tej Unii? Sam Jarosław Kaczyński zapowiedział że polexitu nie będzie, ale nasz kraj będzie chciał pozostać suwerennym państwem. Co o tym sądzicie Wy, nasi Czytelnicy?

Z sondy wnioskujemy, że zdecydowanie nie chcemy wychodzić z unijnych struktur. Tak twierdzi 73,5% biorących udział w naszym badaniu. Jak wynika z Waszych komentarzy, nie chcielibyście już mieć ograniczeń przy przekraczaniu granic, nie chcielibyście mieć kłopotów przy zatrudnianiu się za granicą, ani też nie chcielibyście powrotu do dawnych czasów. Równocześnie aż 23,2% respondentów jest zdania, że UE nie jest nam do niczego potrzebna. Takich komentarzy jest niewiele. Głównie dotyczą strachu przed ograniczeniami i poddania się wartościom, które nie zawsze pasują Polakom. 3,3% nie ma w tym temacie zdania.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

~buhahaaa, zadowolony z notatki.

e2rds

~buhahaaa, zgodnie z życzeniem:
23 Września 2020 17:55:20
~buhahaaa
byłem tu byłem tam-całe g.wno w koszu mam. I tak to wszystko robak na robaku.
I niech tak dalej będzie, na tym notatkę dot: ~buhahaaa skończyłem.

~buhahaaa

towarzyszu edwardzie sporządzcie notatkę służbową, coście widzieli i słyszeli.

e2rds

~tow..zysz, no muszę przyznać , że trafnie się ochrzciłeś kolejnym nickiem pseudointeligencie, tylko po co głąbie zostawiłeś w tym wpisie swój tak znaczny odcisk palucha. Muszę dopisać twój nowy nick do kolekcji i wszystko jasne, co głąb to głąb.

~bubu

~konkret, ty nie wiesz o czym piszesz? Koga na tych miejscach postawią? Roboty? Nie ma fachowca nad Polaka.

~tow..zysz

ed, zachowujesz sie jak przestraszony ormo...wiec. Boisz sie że bedzie donos na milicję albo do komitetu partii? Takimi to metodami działaliscie kiedyś, znasz to doskonale.Dalej sie tego obawiasz i zwalasz na kogoś że to oni nie ty pisali , obrażali i rzucali epitetami. Ty niewiniątko wedle siebie a faktycznie diabełek w aniołka szacie. Wstydził byś sie tak niby ostrzegać kogoś. No tak co masz robić , no to myk do lasu czy nad rzekę pokłusować legalnie . Bo myśliwy to niby kto???Teraz juz mniej a kiedyś to na potege ile wlezie w bagażnik sie utłukło dla siebie a ochłapy na punkt.Ładne to od czasu do czasu komp jak od rana do póznego wieczoru śledzenie kto i co pisze i samemu klepanie w klawiature. Wstyd , ale komu to ja pisze , to nie ty , to oni w twoim mniemaniu...

~cst

Socjaliści zależą od ludzi, których eksploatują. Jeśli się ludzie postawią, socjaliści leżą i kwiczą. Jedyne co mogą to straszyć i obiecywać. A większość ludu daje się nabierać, bo zasiłki są zbyt fajne, a narzekanie zbyt satysfakcjonujące, żeby chcieć coś zmieniać. Wystarczy popatrzeć na pielęgniarki w Nowym Yorku, czy linie lotnicze Southwest, żeby zobaczyć skutki myślenia pracodawcy, że jest "bogiem".

~hwwd

konkret ...on nas potrzebują!!!! Na kim bedą jezdzić i doić ile sie da? no na kim???? Te Kauflandy, Leklerki, pożyczki i tania siła robocza. Co ty myślisz że imigranci na nich będą robić???? Już pokazali jak robią .Gdzie takie smrodki jak te aluminiowe zakłady co trują i tanio robią felgi postawią??? u siebie ...o nie będą u nas . Za dużo by stracili ale krzyk trzeba robić , może sie uda że ucichną i bedzie dla nich korzystniej.

~konkret

Powinni wywalić nas z Unii i nie dać ani centa. Odstawić do granicy naszych krewnych tam przebywających ze względu na pracę. Postawić mur na granicy, wprowadzić wizy i cła. Nie pasuje, nie podoba się to co ustalił Lech Kaczyński to wypad. Nikt nikogo na łańcuchu nie trzyma.

e2rds

~cst, nie to nie żadna groźba, to tylko ostrzeżenie, ja znam życie i czasem napisanie czegoś co może ktoś w przyszłości przeciw tobie wykorzystać może rzutować na jakąś tak karierę, o której teraz jeszcze nie masz pojęcia i o to chodzi. Ja mogę sobie już pozwolić bo jestem wolny i niezależny i u schyłku życia, ale ty jeszcze masz niewiadomą przyszłość przed sobą.Widzisz, ja tu przytykam różnymi epitetami zaczepiających mnie, ale to oni piersi zaczęli i sami podsunęli mi te ich nazwy i mam z tego troszeczkę rozrywki, tyle, tylko tyle i aż tyle. No co mam robić, las, ryby, działka, podróże i od czasu do czasu komp.

~xXx

~korki Pewnie o Iranie gdzieś tam usłyszałeś ale na pewno nic nie wiesz Cofnąć się do Iranu to komplement

~cst

Ed. Mam nadzieję, że to było ostrzeżenie, nie groźba. Jeśli to pierwsze to tak mam świadomość, że to nieostrożne. Ale ja jestem płotka - więksi ode mnie tak mówią i to oficjalnie. Jakby mnie ktoś chciał "rozpracować operacyjnie", to najpierw by musiał sprawdzić kim ja jestem i jakie mam wpływy. A nie mam żadnych, więc dla nich za mało znaczę. O taki leszczyk piszący z nudów.
Zresztą widzisz sam na tym forum, jaka mentalność. Ty mnie ostrzegłeś (tak to odbieram) więc ja ciebie też - nie ma sensu przesadnie reagować na zaczepki niektórych. Tak jak i ty masz problem z jakimś trollem pod wieloma pseudonimami, tak do nas z Maxem też się jakiś doczepił. Na nich działa naczelna zasada internetu - nie karm trolla. Ty nie zareagujesz, to i on się znudzi.

e2rds

~cst, czy aby nie za bardzo się narażasz, wiesz, ja to już jestem stary, ale przed tobą to jeszcze dużo, nawet bardzo dużo. Nie napisz coś nieostrożnego, wiesz jak to jest.

~cst

kappa. Z Piłsudskim jest problem. Z jednej strony miał charakter, umiał się postawić i (raczej) zależało mu na dobru kraju. Z drugiej strony Piłsudski był wygodny jako fasada, bo miał osobowość i "dobrze się prezentował" jako mąż stanu. Piłsudski przyszedł na gotowe - on NIE stworzył Polskiej Armii, tylko dostał ją pod komendę po powrocie z więzienia w Magdeburgu (stworzyła ją Rada Regencyjna) i stał się "twarzą" sanacji, która przyczyniła się do upaństwowienia gospodarki - zupełnie tak, jak dzisiaj robi pis. Piłsudski to dobra wymówka dla Kaczyńskiego, która pomaga mu w uciszaniu sumienia i usprawiedliwianiu swoich machlojek. Był dobrą fasadą dla socjalistów w latach 30tych i jest dla nich dobrą fasadą dzisiaj. Jego ocena nie jest jednoznaczna.
A dzisiejszych leszczy nie ma co do niego porównywać. To nie oni rządzą - to NIMI rządzą. Albo robią to ruscy, albo żydoameryka, albo Niemcy, a pośrednikiem są tzw. "tajne służby" złożone z resortowych dzieci jeszcze z rodowodem PRL, które zawsze służą tym, którzy więcej płacą i którym się opłaca w danej chwili służyć. Tzw. "politycy" to najniższy szczebel hierarchii. Pewnie się domyślasz, że miejsca na listach wyborczych nie dostają ludzie niezależni - dostają je wierne psy za bycie posłusznymi. Im bardziej wierny, tym wyżej. Lud w swojej naiwności wybiera spośród ochłapów podawanych przez pana, i myli ochłapy z daniem głównym. I pewnie się domyślasz, że głosy wyborcze nie były i nie są uczciwie liczone. Ale to temat na inną bajkę. Jak to kiedyś powiedział Korwin "Gdyby wybory naprawdę coś zmieniały, to już dawno by zostały zakazane." Jakby były skuteczne, to jakiś kretyński dyktator prędzej czy później ogłosiłby się wysłannikiem boga na ziemi i dożywotnim przywódcą i byłoby pozamiatane. I byśmy mieli jak w Korei Płn. czy kiedyś w Haiti.

~kappa

Obrzucacie się bez sensu pierdołami. Piłsudski ,który jest idolem dla dzisiejszego rządu wykonał w pierwszym etapie rządzenia dwa zadania:podniósł znacząco pensje mundurowe i doprowadził do zohydzenia polityki , według niego po takiej taktyce ludzie będą mieli dość tego dziadostwa i przestaną się interesować polityką. Tylko,że wtedy nie było TV i Telefonii komórkowej a o internecie nie wspomnę. Jemu to wyszło. Po jego śmierci zaczęła się walka o wpływy, rozwinęła się korupcja, dokończono reformę edukacji/kto z nami ma pracę, kto nie niech sobie jej szuka/,kończono w wyniku reform przejęcie sądownictwa/ech te szwaby/. Ale miał złe położenie polityczne tzw kleszcze. Dziwię się dzisiejszym dysydentom,że nie potrafią wziąć z niego głębszego przykładu odnośnie polityki zagranicznej, nawet Hitler nie był pewien jego ruchów. To był mąż stanu. Ale dzisiejszy rząd to układanka układów, haków i ....... .

e2rds

~He he obleśny, widzisz, mam z tymi twoimi wpisami pod różnymi tymi obleśnymi nickami troszeczkę rozrywki by walić w tym głupi pusty łeb jak w bęben.

e2rds

~He he, no właśnie przeglądam twoje wpisy tego "krzywego kikuciego niemytego łba" , "h.eny cmentarnej i k.nalii" w jednym i przytaczam wpisy po których tak godny tytuł dostałeś:
Za to zostałeś hieną cmentarną i kanalią:
28 Maja 2021 20:39:22~He he
Erdees głąb to cię zrobił i nie dorobił.

Za to zostałeś tym krzywym kikucim itd.
12 Czerwca 2021 06:14:11~He he
Ty się martw erdssik o swojego małego krzywego kikuta

A za to dorobiłeś się tego łba uszytego z materiału co capy pod brzuchem noszą, o ogonku plemnika nie wspomnę, bardzo cie zdenerwował głąbie.
30 Czerwca 2021 20:15:49~He he
Erddes capku nie wypowiadaj się

I jak ci w tym pustym łbie i znów nieprzespana noc.

~He he

Erddesik skarbciu gdzie jesteś niegrzeczny plemniku

e2rds

~hwdp, widzę, że zmieniłeś nicka, muszę dopisać do kolekcji, już niedługo dobijesz do 90-ki, no chyba, że ci się ręka omsknęła. Ciekawe, ile razy dokopie pseudointeligentowi to zaraz uruchamiają się inne jego nicki

e2rds

jabar, nie chce być niegrzeczny, ale, cyt:"znalazł się kumaty głąb co wszystko wie", jak o sobie piszesz to zgadzam się.

kabi

święta prawda cst

~cst

kabi. Bo ZSRR i UE to ten sam (lekko zmodyfikowany) komuszy twór. Wystarczy popatrzeć na "manifest z Ventotene" Spinellego. SBecy nawet się przekwalifikowywać nie muszą.
To co piszesz będzie trudne, z prostego powodu. Bo dla (powiedzmy, że konstytucyjnej) większości pieniądz jest za dużym bogiem i będą służyć temu, kto da więcej dodrukowywanych papierków. A że inflacja, rosnące ceny, kogo to obchodzi - "mam robotę, browar, gryla, dicho polo i mogę wypić, zakąsić i pogrillować, więc reszta mnie wali" Takie typowe myślenie. Z taką mentalnością daleko nie zajedziemy. Ale spróbuj zmienić czyjąś mentalność - nie da rady, bo ktoś musi SAM chcieć to zrobić. Nie uleczysz kogoś, kto nie chce być uleczony.

kabi

Nasuwa się smutna refleksja że Polskę może czekać smutny koniec skoro tyle ludzi nastawionych jest antypolsko. Owszem chleb polski jem ale Polska mnie gów..o obchodzi. Można nie lubić rządu ale nie powinno się go szkalować na forum międzynarodowym. A my co widzimy i słyszymy? Nie tak dawno konfidenci sb jeździli po instrukcje do Moskwy a teraz ci sami jeżdżą do Brukseli. Dlatego patriotyczne elity powinny ciężko pracować aby głos Polski był dobitny i skuteczny. A ponadto w szkołach wpajać miłość do ojczyzny.

jabar

e2rds, znalazł się kumaty głąb co wszystko wie

~hwdp

Edrardzie ( od e2rd ) nie pisz bzdur niejednokrotnie i nie ublizaj innym to cie kazdy ominie bokiem, inaczej bedziesz mial po glowie. Nie wytykaj innym jak sam jestes tym samym.

e2rds

~he hee rżący, to ty głąbie pierwszy mnie zaczepiłeś z tym pustym łbem, a przypomnieć ci kto pierwszy nazwał nie capem i teraz masz pretensje, że znalazłem sposób by cię upokorzyć i zawsze znajdę odpowiednią odpowiedź na zaczepianie mnie. Prosta sprawa, nie pisz do mnie i ja nie wspomnę o tobie, nie wiesz nic o mnie i nie będziesz wiedział, możesz pisać różne rzeczy, ale to są tylko twoje wymysły, tyle, tylko tyle i aż tyle.

~Max

Cst. Zwróciłem na to uwagę od razu. Dlatego konferencja, którą niżej poleciłem może bardziej przemówi do rozsądku niż moje wpisy.

~Max

Polecam wpisać na jutubie "Pitoń tv" i tam wybrać ostatnią audycję pt-Veto razem z Wolnymi Przedsiębiorcami.
Warto posłuchać, tylko 22 minuty.

~he hee

Przypomniec ci chamie twoje wpisy z dodatkami co capy pod brzuchem nosza??
To ze pier..dziales w stołek na Hucie to wcale nie znaczy ze sie oientowales co sie dzialo faktycznie..Ot poprostu szary trybik w maszynie lub szczwany komuch.

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, ty już od dawna jesteś niewolnikiem i "użytecznym idiotą"( to twoje słynne powiedzonko) Palca i Sznura piszącym pod ponad 80 nickami za pieniądze podatnika w godzinach urzędowania i faktycznie okradającym tegoż podatnika, no chyba, że to winny pryncypał, bo wydał ci takie polecenie wazelinować, wazelinować, a ja będę cię chronił, ale taczki czekają.
Głąbie, chwaliłeś się, cyt:
13 Sierpnia 2021 13:45:04~lekarz
TAK PIETER , JA PRACUJĘ W URZĘDZIE PRACY I NIE ZNAM TEMATU.
30 Sierpnia 2021 10:48:00 Wódz
Mam swoich pracowników którzy pracują a ja jestem ich szefem

To zajmij się tym do czego zostałeś zatrudniony wazeliniarzu.