Bokserscy mistrzowie ze Stalowej Woli

Image

Znakomicie spisali się stalowowolscy bokserzy na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Wałczu. Roksana Lechoszest (Stal Stalowa Wola Boxing Team) została wicemistrzynią Polski w kategorii do 64 kg, zaś Beniamin Zarzeczny po raz drugi sięgnął po czempionat na tych zawodach. Pokonał swoich przeciwników w kategorii do 63 kg.

Roksana w półfinale wygrała jednogłośnie na punkty 5:0 z Julią Kurowską z Ring Bielsko-Biała. W walce o mistrzowski pas jej rywalką była Julia Kaleta z Sako Gdynia. W półfinale gdynianka pokonała walkowerem byłą mistrzynię Europy Juniorek z roku 2017, Darię Puszkę z Bareja Boxing Team Lublin. Utalentowana stalowowolanki, zawodniczka Stali Stalowa Wola, w decydującym pojedynku w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski, po równej walce przegrała z Julią Kaletą 4:1.

Beniamin Zarzeczny w I rundzie pokonał 5:0 Jana Sadowskiego z Feniksa Warszawa, w ćwierćfinale Bartłomieja Przybyło z Kleofasa Katowice 4:1, a w półfinale Daniela Dołowego z Nowego Dworu Mazowieckiego 5:0. W finale skrzyżował zaś rękawice ze swoim klubowym kolegą z BKS Skorpion Arkadiuszem Zakharyanem. Ten pojedynek nasz bokser również rozstrzygnął na swoją korzyść, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski U-23 w kategorii 63 kilogramy.

– Wygrałem 4 mocne pojedynki, 3 wygrywając jednogłośnie na punkty 5:0. Jest to mój drugi tytuł mistrzowski, tym razem w kategorii młodzieżowców (do 23 lat). Dziękuję wszystkim, którzy we mnie wierzyli. To dopiero początek– napisał na Facebooku nasz mistrz tuż po wygranej walce.

Zobacz równie: Bokser ze Stalowej Woli marzy o występie na olimpiadzie

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Nov

Gratulacje za osiągnięcia i życzę dalszych sukcesów

~Tomek

super wyniki! gratulacje, trzymamy kciuki w dalszym rozwoju kariery!

~Do Ryk 12

Co marzy ci się taki sukces?
Niestety dla ciebie jest to nieosiągalne zakompleksiony pchlarzu ????
Coś jeszcze chciałbyś dodać? Może to, że z miłą chęcią byś buty czyścił Beniaminowi????????????

~Ryk 12

Beniamin przeciez to imie dla psa

~Gggg

Gratulacje umiech

komes63

Lucek Trela byłby z was dumny ...