Czy to palma wyrosła na rondzie?- pyta Czytelnik

Image

Do naszej redakcji wpłynęło pytanie od Czytelnika dotyczące roślinności na turborondzie znajdującym się na ul. Energetyków. Czy wyrosła tam palma i czy wokół niej pojawią się jakieś inne egzotyczne nasadzenia?

Turborondo przy ul. Energetyków zostało otwarte w 2018 roku. Z jednej strony pozwala ono na wjazd przez łącznik na obwodnicę Stalowej Woli i Niska, z drugiej kieruje na drogę pod tunelem na ul. Solidarności. Umożliwia też dojazd do Niska.

Kierowcy, którzy obecnie przejeżdżają przez rondo mogą zobaczyć skopaną na nim ziemię oraz wysoką roślinę, którą nasz Czytelnik wziął za palmę. Czy w Stalowej Woli mamy prawdziwe palmy jak w Miami Beach? Wiele polskich miast postawiło na te egzotyczne i ciepłolubne rośliny przy drogach sugerując, że zniosą one ciężkie warunki zimowe. Palmy spotkać też można w centrach handlowych. Wyglądają efektownie i nadają wnętrzom specyficznego klimatu. A jak jest u nas? Czy my mamy swoje palmy? Pytamy u źródła.

- To nie jest żadne nowe nasadzenie. Jest to po prostu trawa ozdobna, która na tym rondzie rośnie już drugi rok. Kwiaty, które były tam wcześniej, zostały wyjęte z ziemi co spowodowało, że ta trawa jest teraz jakby bardziej okazała i lepiej ją widać- wyjaśnia Karolina Głogowska z MZK.

Co to więc cieszy nasze oczy na turborondzie na Energetyków? Jest to Miskant olbrzymi, czyli inaczej wysoka, wieloletnia trawa ozdobna, która może wyglądem kojarzyć nam się z młodą palmą. Może sięgać nawet 2,5 – 3,5 metra wysokości. Obok tej rośliny wkrótce zostaną nasadzone chryzantemy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Oswaldo

Miskant Olbrzymi
Przepiękny, niezwykle efektowny gatunek, który powstał ze skrzyżowania miskanta chińskiego z miskantem cukrowym. Roślina zachwyca swym egzotycznym wyglądem oraz pokaźnymi rozmiarami. Potrafi dorastać nawet do około 2-4 m wysokości. Jest to jedna z najsilniej rosnących traw ozdobnych uprawianych w Polsce. Posiada długie, przewieszające się, ciemnozielone liście, które zebrane są w okazałe, gęste kępy. Środek blaszki liściowej zdobi charakterystyczny, biały pasek biegnący wzdłuż nerwu głównego. Jesienią ulistnienie nabiera, ciepłej, słomkowej barwy. Roślina kwitnie we wrześniu-październiku, wytwarzając okazałe, srebrzysto-kremowe pióropusze. Miskant olbrzymi osiąga imponujące rozmiary, jednak nie jest gatunkiem ekspansywnym.

~Lolo

Ale idioci pisza z takimi problemami i zadaja idiotyczne pytania. Palma?? Hagahaha

~jan

..... pod torami nie ma żadnego TUNELU, to jest przejazd pod torami a nad drogą są dwa WIADUKTY, jeden kolejowy drugi drogowy ........

e2rds

~hwwd, jeszcze jedno, cyt:"Jak na 70 lat to zachowujesz się jak......nie gówniarz a uparty osioł.". Widzisz nazwanie mnie osłem pochlebia mi, bo osły to bardzo mądre i inteligentne zwierzęta, bardzo małą wiedzę posiadasz na temat zwierząt, a mógł byś się wiele od nich nauczyć. Co prawda teraz to dla ciebie na naukę już za późno, pozostało się tylko modlić o zdrowie.

e2rds

~hwwd, z łbami uszytymi z tego materiału co capy pod brzuchem noszą nie mam zamiaru dyskutować. Te epitety powstały na podstawie wpisu takich głąbów miedzy innymi jak ty i są, każdy podparty odpowiednim waszym cytatem. Pozdrawiam i życzę miłej nocy.

e2rds

~babcia, obleśna ~babciu, mnie twoje " bez " mózgu nie interesuje, i ja wiem i ty wiesz kim jesteś. Za dużo śmie.dzących śladów zostawiasz po sobie.

~hwwd

Stary ormowcu bawisz sie w detektywa??? Masz za mało pod deklem a w sam raz jak na dawnego towarzysza. Te twoje wywody już są bardzo nudne i przewidywalne ( te epitety wciąż te same chamskie) o reszcie nie wspomne. Jak na 70 lat to zachowujesz sie jak......nie gówniarz a uparty osioł.

~babcia

miało być bez ale odpisze ci ....robisz z siebie sam capa.....ta Babcia to z DUŻEJ litery B.....odemnie sie odp.....

e2rds

~babcia, jeszcze jedno, użycie zwrotu, cyt: "zatwardziały ateisto " też jest jak odcisk palca i znów nieprzespana noc pseudointeligenta, widzisz jak to jest być tępakiem i cymbałem brzmiącym.

e2rds

~babcia, a te teksty poniżej to są zgodne z Pismem Świętym, cyt:
20 Lutego 2021 12:21:10~Babcia
Erddes ty kundlu gdzie jesteś
20 Lutego 2021 23:09:43~Babcia
Kundlu erdeesku tobie już nawet nic nie staje ty psie
17 Lipca 2021 13:18:29~Babcia
Erdsiu maleńki mój
17 Lipca 2021 17:12:53~Babcia
Erdeesku umyj się w końcu
17 Lipca 2021 18:18:14~Babcia
Erdees byłeś jesteś i będziesz sflaczałym nieumytym burakiem
27 Lipca 2021 15:40:00~Babcia
Erdees ty nigdy nie miałeś jaj tylko ci.... Jesteś zasrańcem dziadem zawszonym
28 Lipca 2021 22:56:18~Babcia
Skarbeńku erddessku to cała prawda o tobie niemyty prymitywie a obsraniec to cię zrobil
29 Lipca 2021 13:47:31~Babcia
Tak lubił kupowac u mnie mleko od kozy.Wprost go uwielbiał.
29 Lipca 2021 13:52:05~Babcia
Mam na mysli oczywiscie naszego erdeeska.Ty nasz marudo....mhhh..
29 Lipca 2021 21:21:52~Babcia
mleka już nie bedzie.....zapomniałes???? jak byłeś na rybach...ona biedna koziunia wypasała sie na łące a ty nie tylko jej mleko lubiłeś...świntuszku....aż jej łeb urwało jak...........

Tylko nie tłumacz się, że ~Babcia, to nie ty, a ty to ta ~babcia, bo to to samo, mało tego, pod innymi obleśnymi nickami też występujesz. A na dowód tego, że to ty, to jak dam przytyk pseudointeligentowi to ty reagujesz, nie wiesz przypadkiem dlaczego obleśna ~babciu. Tu zareagowałaś na he hee rżącego, nie wiesz przypadkiem dlaczego.

~babcia

co ty mi tu "mitomanie" zatwardziały ateisto wyskakujesz z tekstami Pisma Świetego.....a co do przygadywania to nikt nie jest alfa i omega ale takiej kreatury chamskiej jak twa cieżko dorównać......bez odzewu....bo nie ma komu...poprostu spadaj!!!!

e2rds

~babcia, przygadywał kocioł garnkowi. ~babcia, jesteś tylko "cymbał brzmiący", wiesz z czego to pochodzi, mogę więcej przytoczyć takich cytatów.

~babcia

czy ty musisz tylko ubliżąć i małpować po kimś????? Walnij sie w ten pusty capi łeb .

e2rds

To musi "papiruszasranus" wyhodowany na łajnach ~he hee rżącego kopytnego.

~mnbv

Jasiu dzięki za wpisy. Są tak doskonałe. Gratulacje .

~jasio

BMC czy JAKOS tak chodzi o szkolem wyzszam wiencyj nisz 4 pietra

~he hee

cozuserdeesus to nazwa łacińska tej pieknej roślinki. A powstała jako krzyżówka w tajnym laboratorium , reszta objęta jest tajemnicą.

~You

@trzaska. A co masz gigusiu pod biblioteką? Ta "nasza" na dodatek jest sklejona z rurek od kibla smiech2 Jak ją płezydęt przy tołciku i lasełach otwierał dla wielkich mieszkańców? Już nie pamiętasz? smiech2 smiech2 XD

~Adam

Zna ktoś nazwę tej trawy ? Bardzo fajna.

~@jasio

A świadectwo z zawodówki masz?

~jasio

ale paskudny ten bambus

~Pomnik 45

Dobrze że jest ktoś w MZK kto baranom wyjaśni...

~Trzaska

Fajnie to wygląda, czekamy aż wyrośnie na wiosnę.
A palmę to niech mają megalomani w Tarnobrzegu.
Poza tym... Palmę sadzą Izraelczycy w miastach poddanych, zdobytych.
W Warszawie już jest...
Dobrze ze nie w Stalowej Woli.

~Dziamdziak

Palma buahahahaha ale baran.

~andrzej

no to takie coś posadzić na stadionie ,bo grać tam nie potrafią ciągle. no może jutro się uda umiech

~ssmiech

Hurra 1 sekretarz nawet palme z dziadem zoliborskim nam zalatwil brawo

krysz

mieszczuchy byle trawką się nakręcają, rośnie ten chwast od miesięcy i do głowy by mi nie przyszło wydzwaniać do redakcji w tej sprawie. Widocznie nic innego nie mają do roboty. Kiedyś to się nazywało takich podpier...lacze a teraz sygnaliści.

~Edeeww

Żałosne są te wasze pisowskie, "spontanicznie" inicjowane pseudo wydarzenia.

Konkrety...

1. GDZIE NOWI INWESTORZY

2. DLACZEGO DLUG MIASTA JEST TAKI GIGANTYCZNY I JAKI MASZ POMYSL ZEBY GO ZREDUKOWAC?

3. DLACZEGO POZWALASZ NA TO TRUCIE MIESZKAŃCÓW Z HSJ?

Słucham konkretów, a nie jakieś pier.olenie o trafce

~rst.

Tak, tak. Chryzantemy warto posadzić............... Ciekawe tylko na czyj koniec...............

~Florysta

Ładnie wygląda i bez megalomanii jak w Tarnobrzegu