Pumptrack w Stalowej Woli już gotowy, ale wciąż nieczynny

Image

Miłośnicy jazdy „pod adrenalinką” nie doczekają się w tym roku otwarcia strefy sportowej w rejonie Parku Zimnej Wody. Mimo, że terminy przesuwano, nie udało się doprowadzić do wielkiego finiszu jeszcze w tym sezonie.

Młodzież czekała na tę inwestycję dość długo. Jeszcze w sierpniu, końcem wakacji mieli dostać swoje sportowe eldorado, ale mamy połowę października, a na teren pumptracku wciąż nie wolno wchodzić. Prezydent Stalowej Woli znów przesunął termin otwarcia tego obiektu sportowego. Dlaczego?

- Jeżeli chodzi o zakres prac, to one tutaj zostały wykonane i tak naprawdę w najbliższych tygodniach mogłoby nastąpić otwarcie, natomiast ja bardzo mocno się zastanawiam, czy jest sens, aby tego typu infrastrukturę otwierać późną jesienią? Myślę, że lepiej poczekać już na wiosnę, kiedy będziemy mieli do tego sezon i kiedy również już większość otoczenia Parku Zimnej Wody będzie ukończona, będzie bezpiecznej. W tej chwili nie chciałbym działać pod presją czasu, na siłę, żeby otwierać to miejsce, a poczekać na wiosnę i już w pełni otworzyć Park Zimnej Wody i udostępnić cały kompleks- mówił na antenie Radia Leliwa prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Wkrótce zima, więc świat pokryje warstwa lodu i śniegu. Młodzież nie będzie mogła korzystać z tego typu obiektów, również ze względów bezpieczeństwa. Prace wykonywane są też jeszcze na terenie Parku Zimnej Wody.

- Prace są bardzo zaawansowane, jeżeli chodzi o Park Zimnej Wody. Większość prac konstrukcyjnych zostało zakończonych. Mamy tam do skończenia jeszcze elementy infrastruktury takie jak oświetlenie, czy pewne zmiany zgłaszane nam przez użytkowników, które zostały zrealizowane. Są też już wykonywane również prace dotyczące budowy ścieżki biegowo- rowerowej od ulicy Staszica, Energetyków do Parku Zimnej Wody, która docelowo będzie prowadziła do ul. Czarnieckiego. Nie chciałbym działać pod presją czasu, otwierać to na siłę. Lepiej poczekać na wiosnę i otworzyć cały już kompleks- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Przypomnijmy, że pumptrack liczy sobie prawie 200 metrów i jest otoczony 300- metrowym torem rolkarskim. Wszystkie prace związane z utworzeniem Parku Zimnej Wody, według planu, mają zakończyć się w 2022 roku. Koszty tego przedsięwzięcia zamknęły się w kwocie ok. 7,73 mln zł. Inwestycja ta jest dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Erl

Rafał pewnie tekturę koloruje cyferkami i hasłem, wiec trzeba przesunąć aż skończy aby się zaprezentować przed obiektywami z dyktą? A monitoring już jest czy po zdewastowaniu zostanie założony?

~jasio

ładny drogi tyko po co to kumu zwlaszcza ze kszywej kłatki w stolicy i tak ni pszebije

~:-)

pumptrak nie jest przewidziany do użytkowanie, tylko do lansu i robienia tam sobie zdjęć....

~Krzywo

A czy to niebieskie to ma być takie powykrzywiane? Ktoś chyba zapomniał o równaniu terenu przed laniem tego toru. A w tej farbie niebieskiej pięknie się prezentują zatopione liście z drzew co spadały w czasie malowania

~Burmistrz

KUDŁATY STARSZE OSOBY POTRZEBUJE TYLKO W OKRESIE WYBORCZYM,

e2rds

~100k, a po co, wystarczy jak głąb ~100k będzie. Nas takie klocki nie interesują, nas interesuje wydawana kasa na te fanaberie obecnie i w przyszłości na utrzymanie tego, ale takiego głąba jak ~100k to nie interesuje ile to kosztuje.

~PIELĘGNIARKA

Panie prezydencie. Panie i panowie radni ....co zostało zrobione w tym mieście dla osób starszych i niepełnosprawnych .Naprawdę widzicie tylko młodzszych i rodziny z małymi dziećmi. Tak naprawdę to brakuje zwykłych ławek wzdłuż chodników .Często widzę starsze schorowane osoby z siatkami zakupów idące ze sklepu osiedlowego, które nie mają na chwilę gdzie odsapnąć. Proszę mi wierzyć ,że nie każda starsza osoba prowadzi samochód .Wy tylko place zabaw ,które nie rozwiążą problemów demograficznych .Kiedyś wy też będziecie starzy.

~Polon

Patrzeć tylko jak lokalne lewactwo wystąpi z propozycją nazwania tego obiektu imieniem jakiegoś towarzysza.

~to ja

A wykonawca ma zapłacone czy wyrównanie nastąpi z nowego budżetu i stąd otwarcie w nowym roku na wiosnę.

~Miasto Nasze

Może otwarcie zrobi jakie stowarzyszenie? Przy okazji drzewa się policzy? smiech2 smiech2

~100k

Czy na otwarciu będą hejterzy z odległych miast: manekin, e2erds i reszta tego płatnego motłochu?

~Nadchodzą

Spoko, za opozycji nawet tego nie będzie.
Zobaczycie.

~ciekawy

A mnie interesuje do jakiego czasu będą kupować następne hektary pomysłodawcy takich zabawek - kosztem bałamucenia ludzi uczciwych.

~cytat

Panowie /cytuję Pileckiego / to co było to igraszka !!!!!! To porównanie do komuny - jakże na czasie - nawet dla zwolenników tej władzy.

~jasio

BEDZIE CZYNNE JAK SZPITAL SCIAGNIE ODPOWIEDZIE ZAPASY GIPSU I NICI

~cacek

Nie otwierać !! Jak se jakiś g..wniarz rozwali łeb na tym torze to jeszcze z naszych podatków odszkodowanie trzeba będzie płacić.

~TylkoZKS

Na wybory w 2023 roku otworzą. A ja i tak nie zagłosuję na pis.

~Maria

Panie prezydencie co Pan zrobił dla osób niepełnosprawnych!!!

~la_butę

Czeka na Vateusza albo innego Dudeusza żeby razem otworzyli w blasku fleszy.

~zaszczepiony

Mycie hulajnogi w wannie to dobry pomysł?

~rotfl

Lucjusz hulajnogą otworzy ten pumptruck?

~Jaś

Następne ":dzieło" za darmo

~felczer

Otworzyć jak najszybciej bo już nie mają co r oz p ać

e2rds

Nie przejmujcie się ,otworzą z pompą na wybory.