Dziś święto całego szkolnictwa

Image

W ramach stalowowolskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Miejskiej Bibliotece zorganizowano spotkanie, podczas którego uhonorowano pedagogów uczących w mieście i uczniów, a także złożono życzenia wszystkim tym, którzy pracują na rzecz oświaty.

- Jest to święto wszystkich ludzi, którzy są związani z pracą w oświacie, pracą wdzięczną, będącą marzeniem z dziecięcych lat, ale także bardzo wymagającą, związaną z odpowiedzialnością za kształtowanie drugiego człowieka, pracą trudną, bo związaną ze współdziałaniem z innymi ludźmi- mówiła podczas uroczystości Magdalena Wrońska–Bulec, naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia w Urzędzie Miasta Stalowej Woli.

Dziś pod adresem pracowników oświaty padły gratulacje i podziękowania, a także życzenia sukcesów na niwie edukacyjnej i prywatnej. Naczelnik przypomniała, że ostatni rok szkolny to był czas wyzwań i poświęceń. W dobie koronawirusa szczególnie trudno było być nauczycielem i uczniem.

- Teraźniejszość postawiła nas w zupełnie nowej rzeczywistości. Za nami trudny rok, rok zmian organizacyjnych, zmian funkcjonalnych. Rok szkolny 2020/2021 to kolejny rok przeżyty z doświadczeniem pandemii. Doświadczenie to spowodowało, że dziś oświata ma zupełnie inny wymiar. Musiała przejść błyskawiczny cykl pewnego rodzaju transformacji, zarówno organizacyjnej, ale również metodycznej. Nauka na odległość, często przy niedomaganiu sprzętowym, wymagała błyskawicznego reagowania nauczycieli, pewnej elastyczności, cierpliwości, determinacji oraz wzajemnego zaufania na linii uczeń- nauczyciel. Były to doświadczenia trudne dla każdej grupy podmiotowej edukacji, zarówno dla szkół, nauczycieli, organów prowadzących, ale również, a może i przede wszystkim, dla samych uczniów i ich rodziców. Dziś można powiedzieć, że wychodzimy z tej opresji wzmocnieni, bogatsi o doświadczenie i chciałabym też powiedzieć, że mam nadzieję, że z obronną ręką, mając jednocześnie pełną nadzieję na to, że nie będziemy musieli trwale niwelować wszelkich skutków pandemicznej izolacji- mówiła naczelnik.

Jak zauważyła szefowa wydziału, cieszy fakt, że młodzi ludzie chcą wracać do szkoły, chcą spotykać się z nauczycielami, uczniami i chcą przede wszystkim uczyć się stacjonarnie. Pandemia pokazała jak jest to ważne z punktu widzenia młodego człowieka. Pewne wartości zostały zauważone i docenione co jest dużym plusem w całym tym niecodziennym stanie, z którym przyszło się zmierzyć wszystkim osobom związanym z edukacją. W końcu często doceniamy coś, co nagle straciliśmy.

W czasie spotkania wręczono statuetkę dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 im. Szarych Szeregów, która w roku szkolnym 2020/2021 uzyskała najlepszy wynik z egzaminu ósmoklasisty spośród szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Stalowa Wola, a także przekazano nagrody prezydenta dla nauczycieli za szczególne osiągnięcia dydaktyczne. Najzdolniejsi uczniowie otrzymali stypendia edukacyjne za wybitne osiągnięcia edukacyjne. Przyznano je 40 uczniom i absolwentom stalowowolskich szkół podstawowych (30 osób) oraz Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida (10 osób). Stypendium dla uczniów i absolwentów szkół podstawowych wynosi 250 zł miesięcznie, natomiast dla uczniów i absolwentów SLO- 300 zł.

Nagrody Prezydenta Miasta za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej otrzymało 23 nauczycieli i dyrektorów stalowowolskich szkół.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Warey

Pytanie: Czy uważasz że w tym przypadku powiedzenie ***** się do okrętu przykleiło i krzyczy płyniemy jest trafione czy chybione?

e2rds

~Nauczyciel, cyt: "Pani Butryn nie przynosi wreszcie wstydu oświacie", to myślę, że nowy nick pseudointeligenta, a często pisze, że inni nienawidzą ludzi hipokryta, musiał z tej gnijącej wątroby troszkę smrodu upuścić.

~Pytam

Czwarta fala covid się nakręca grzmią lekarze, mister zdrowia i pokazuje to dzienna ilość zachorował, a tu proszę …..Czegoś państwie nie rozumiecie? Wstyd!

~pisuar

Możecie mnie skuć w kajdanki, ale maseczki nie założę. Co wolno wojewodzie, to także mi!!!!

~pisuar

UWAGA! Jeśli wylegitymujesz się legitymacją partyjną, jesteś zwolniony z noszenia maseczek. Zapisujemy się do PiS-u.

~Gandi

A maseczki gdzie? Miały być kary za ich brak? Co na to policja i sanepid? Zdjęcia są, miejsce i organizator znany. Tak właśnie wyglada przestrzeganie wszelkich praw w tym kraju. Masakra intelektualna do kwadratu. Możecie sobie pogratulować!!! Jak później może i chcecie wymagać od uczniów czy obywateli aby stosowali się do przyjętych norm prawnych.

~Szpieg

A huczna imprezę w Hutniku dla nauczycieli PSP 11 czy tam 12 kto zorganizował ?

~Smutek

Do Barbary
Jestem nauczycielem, byłem dzisiaj w pracy, nie siedzę w karczmie, jutro również w pracy będę. Teraz, w ramach świętowania, poprawiam sprawdziany. Bardzo lubię swoją pracę, staram się wykonywać ją jak najlepiej i bolą mnie takie komentarze. Naprawdę potrzeba wyrzucenia z siebie jadu jest aż tak silna?

~Mika

Pani Butryn ,nie bylo bo zaden zaklad fryzjerski nie chciał jej uczesac, bo nikt nie mógł sprostać jej wymogom.

~sprawiedliwy

a gdzie maski ja sie pytam? jak 4 fala w tv ostra para propagowana

~cst

jan. 1sza połowa 1szego twojego zdania - troska o wizerunek nie usprawiedliwia niskich wycieczek osobistych. Co do reszty twojego komentarza - pełna zgoda. Przez pis podejście, które powinno odejść wraz ze starszym pokoleniem (stwierdzenie faktu, nie oznaka braku szacunku do twojego pokolenia), zostało przywrócone w młodym pokoleniu. Niestety.

~Barbara

Te biedaczki bawią, się pewnie dzisiaj w Karczmie ,dzisiaj apele ,oznaczenia ,wolny dzień, jutro też wolny dzień. No przecież są tak zmeczone ,ze sie należy tylko kto za to zapłaci?

~jan

.... @~cst .... nie zazdrość tylko troska o miasto jego WIZERUNEK, mam wystarczająco dużo lat by pamietać jakie ,,przebicie" miało płaszczenie się przed1-szym Sekretarzem Partii, myślałem że takie czasy juz są przeszłością, ale Kaczyński i kolesie udowadniają że jednak się myliłem, oni naprawdę potrafią przywrócić komunizm ....

~Barbara

Witam, najlepszym przykładem dla niektórych pań wielkich nauczycielk bylo dzisiaj ,wkrecenie przez Nosela w radiu Zet godz.6.50 znajdź i posluchaj :jaka to ujma dla pani "Wielkij Nauczycielki ,ze intedentka z przedszkola do Niej śmiala zadzwonić, żart ale dał obraz jak ktoś taki moze pouczyć Panią NAUCZYCIELKE

~cst

Warey. Pozycji w strukturach partyjnych. Niektórzy ludzie źle znoszą, jak ktoś ma lepiej od nich. Żeby nie było - nie bronię Stacha. Bimbał sobie w szkole, to niech teraz cierpi, że się z niego nabijają. Ale szydzenie z kogoś z tytułu wykształcenia uważam jednak za niskie zagranie.

~Warey

Ale czego mu zazdrościć? Rozwiniesz cst?

~obserwator

~Nauczyciel
Tej oświacie w wydaniu Czarnka, Sobieraja to blasku dodaje pani Niwierska vel Dżoana. Czasy, w których uczyła pani Butryn wspominam z sentymentem i ogromnym szacunkiem dla wielu nauczycieli.

~cst

Czepiliście się Stacha. To dobry wzór dla dzisiejszej socjalistycznej młodzieży. Po co się za dużo uczyć - wystarczy mieć znajomości i wiedzieć, komu się podporządkować.
A żeby po kimś jechać z tytułu wykształcenia, to myślę że samemu trzeba być na tyle wykształconym, żeby mieć kompetencje, żeby kogoś osądzać. Wyższe wykształcenie to wg mnie minimum. Wy jakie macie wykształcenie? I nie olewaliście sobie szkoły (zwłaszcza wy szydzący)? Może nawet bardziej niż Stachu...
Pis i Stachu to nie moja bajka, ale przez niektórych naprawdę przemawia zawiść. I chyba nawet zazdrość.

jzm

ile tu wypowiedzi sfrustrowanych i niedouczonych (z winy nierobów -nauczycieli oczywiście) biedaków. A wystarczylo otworzyć książke jak byl na to czas i wziąc sie do nauki to może dzisiaj i nagroda by sie znalazła. A teraz tylko złośliwość i zazdrość została. Trzeba się było postarać i byłyby wakacje, ferie nagrody itp. itd

~jan

.... urocze te panie nauczycielki, tylko nie wiem po co im ta fotka z panem Sobierajem, z wpisów internautów jasno wynika że ów pan będąc uczniem nie pasjonował sie zdobywaniem świadectw z paskiem, i wiedzy chyba też .....

~ TO JA

Sobieraj zapiszsie do szkoly podstawowej bo byles miernym uczniem, ale pis zrobil z ciebie naukowca, smiechu warte

~DRON

Co roku zastanawiam się kiedy powiat doceni pozostałe grupy zawodowe.Jak na razie promujecie tylko tych nierobów co chodzą do szkoły na 5 godzin.W pozostałym czasie piszą ,że przygotowują się do lekcji.....to tak jakby chirurg poza pracą przygotowywał się do operacji ,będąc w domu.SPRYCIARZE .

~Barbara

Widać, te biednie ubrane P.nauczycielki .Dwa miesiące wakacji ,ferie ,zielone szkoly,urlopy zdrowotne .Teraz najlepiej gdyby bylo dalej zdalne nauczanie .Pieniędzy mało, mało.

ja_janek

Kiedy kwiatek dla?:
Już nie wspominam o dodatkach finansowych ...
7 kwietnia Dzień Pracownika Ochrony Zdrowia
4 maja Dzień Hutnika i Strażaka
8 maja Dzień Położnej
12 maja Dzień Pielęgniarki
1 października Dzień Lekarza
13 października Dzień Ratownictwa Medycznego
16 października Światowy Dzień Anestezjologa
18 października Dzień Poczty Polskie
4 grudnia Dzień Górnika

~obserwator

A gdzie sa emerytowani nauczyciele,to po pierwsze,po drugie policja powinna nalozyc mandaty na zebranych za brak maseczek

~Tadek

Moim skromnym zdaniem Komunistyczne święto, a nauczyciele to to bardzo roszczeniowa grupa zawodowa.

~Kika

-Żal ma świętą rację.

~M16

Co wy chcecie od tego radnego ?wszędzie się po znajomościach dostał ma wpływowych znajomych żal wam dupę ściska haaaaa

~Kazìo

Kiedyś w ten dzień pracowali, tylko uczniów nie przepytywali...

~Nauczyciel

Pani Butryn nie przynosi wreszcie wstydu oświacie