Dzień Edukacji Narodowej 2021 r.
LIST OTWARTY MOZ NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty
w Stalowej Woli

Materiał zewnętrzny Image
Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~Belfer

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”
Jeśli Ktoś w tym liście widzi tylko żebractwo o pieniądze to jest w dużym błędzie. Niestety od kilkudziesięciu lat sytuacja w oświacie a tym samym pozycja nauczyciela ulega systematycznej degradacji. Co raz to nowy Minister, co raz to nowe pomysły w postaci niekończących się i niedokończonych reform, brak poparcia dla pracy nauczyciela, narastająca spychologia - w pracy - dyrektorzy, rodzice oczekują i żądają by nauczyciele ich wyręczali w obowiązkach, wzrost buchalterii. Do tego ciągły spadek autorytetu w oczach społeczeństwa. Czasy są trudne i bez tycz wszystkich czynników, które wymieniłem ale zwykły nauczyciel idzie codziennie do pracy i nie zważając na to wszystko ciężko pracuje. i to nie po 18 godzin jak to co niektórym się wydaje ale ponad 40 godzin tygodniowo. Ponad 40 godzin, gdzie nie jest w stanie uzyskać zapłaty za jakąkolwiek nadgodzinę. I tutaj pewnie pojawią się hejtowskie komentarze typu: "nikt Ci nie wybiera zawodu" "60 dni płatnego urlopu" itp. itd. Przepraszam ale to jest specyfika pracy, lekarz pracuje według swojej a sprzątaczka według swojej - ale w odróżnieniu Oni mają jasne kryteria zadań do zrealizowania i według tego otrzymują wynagrodzenie. A w naszym zawodzie co raz to częściej zamiast uczyć i się dokształcać mamy wykonywać dodatkowe zadania i prace, które nie są w żadnym stopniu związane z naszym zawodem. Trudno tak w krótkim poście odnieść się do wszystkich "chorób" naszej drogiej edukacji - pamiętajcie drodzy, że bez tych Waszym zdaniem "NIEROBÓW" nie byłoby i nie będzie przyszłości żadnego narodu. Więcej empatii i zrozumienia. Nauczyciele nie są jak zupa pomidorowa - nie Wszyscy muszą Nas lubić a My i tak dalej będziemy uczyć dzieci - Wasze, Nasze i te przyszłe. Chcemy to robić - ale w godnych warunkach i z należytym szacunkiem do naszej pracy! Pozdrawiam.

~Love

Tylko łopatą do odśnieżania powinno mierzyć się zarobki "nauczycieli".... Tak bo dziś NIE MA nauczycieli a są pracownicy oświaty co mówią dzieciakom CO MAJĄ SIĘ NAUCZYĆ W DOMU....!!!! Niebawem dwóch studentów wymyśli program na kompa który w 200% zastąpi tych pseudo "nauczycieli" co to im nie pasuje 40 godz. tydzień pracy i wtedy niebywałym sukcesem pochwali się całemu światu niejaki Niesiołowski. Bo nauczyciel będzie nie potrzebny... Zastąpi go program komputerowy. Wiecie dlaczego bo SAMI SOBIE STWORZYLIŚCIE TĄ SYTIACJĘ i bardzo dobrze....!!!! Nic tylko przywileje.... A robić nie ma komu.... No to teraz wizja zbierania ziniakówvstaje się realna i bardzo dobrze..... Wszyscy r9wni wobec prawa i państwo BEZ PRZYWILEJÓW....!!!!

~Adwokat

Joe, a ty masz dzieci? Wydaje się, że nie i nie rozumiesz jak duże znaczenie ma dla ich rozwoju dobry nauczyciel i dobra szkoła. Z całym szacunkiem, ale nauczyciel nie powinien mieć zarobków na poziomie pani woźnej albo pani na kasie w supermarkecie.

~Joe

Piniondze i piniondze
Jesli nauczyciele uważają się za ludzi wykształconych których umiejętności są ważne na rynku pracy (żądania i żądania) to bez wątpienia pracodawcy się o nich będę zabijać po tym jak rzuca szkole.... Czy aby się nie mylę?.