Przeżyj przygodę życia podczas wyjazdu językowego

Materiał zewnętrzny Image

W trakcie wakacji można połączyć przyjemne z pożytecznym. Warto wykorzystać ten czas na odpoczynek, oczywiście, ale dlaczego nie podszkolić się przy okazji w języku obcym? Pozwoli to na lepsze wejście w nowy rok szkolny oraz da możliwość szybszego przyswojenia pożądanej wiedzy. Wyjedź na przygodę życia i poznaj nowe kraje, kultury, ludzi oraz języki.

Angielski – język, który trzeba znać

Można śmiało powiedzieć, że dziś bez angielskiego trudno się obejść w świecie. To absolutna podstawa. W dorosłym życiu wymaga się od nas jego znajomości przynajmniej na poziomie komunikatywnym, ale coraz częściej musi to być poziom dobry lub zaawansowany. Wynika to przede wszystkim z globalizacji rynku pracy. Pojawia się coraz więcej firm, które poszukują osób na poziomie zbliżonym do native speakera. Dobrze jest więc przyłożyć się za młodu, aby później jak burza przejść przez kolejne etapy rekrutacji.

Aby móc to zrobić, niestety, nie wystarczy nauka w szkole. Po prostu nie zapewnia tego program nauczania. Będąc nawet prymusem, może się okazać, że to, co wiemy, jest jedynie ułamkiem pożądanej wiedzy. Absolutne podstawy – to poznajemy w szkolnych ławkach. I to nawet będąc w zaawansowanej grupie. Rozmawiając po raz pierwszy Anglikiem, Szkotem czy Amerykaninem okaże się, że wcale nie umiemy tak dużo.

Dlatego warto od samych początków przygody z językiem słuchać muzyki czy oglądać filmy z napisami. To pozwoli osłuchać się z językiem, słownictwem i wymową. Ale to jedynie pierwszy krok. Warto poświęcić czas na dodatkowe zajęcia, które pozwolą poszerzyć szkolną wiedzę i odsłonić przed nami zupełnie inne oblicza języka. Dobrym wyborem są zawsze wyjazdy językowe.

Czas ruszać w drogę!

Wiadomo, wakacje to czas odpoczynku – mało kto myśli o nauce. Dlatego właśnie wyjazdy językowe są tak skonstruowane, aby nauka nie zmąciła relaksu. Jest czas zarówno na błogie lenistwo, jak i na naukę pod okiem wykwalifikowanej kadry, której podejście pozwoli szybko przyswoić bardzo dużo nowej wiedzy. Nie można też nie wspomnieć, że takie zajęcia odbywają się w wyjątkowych okolicznościach przyrody.

Do wyboru są Cypr, Malta lub Hiszpania. Każda z tych lokalizacji to gwarancja pięknej pogody oraz zapierających dech widoków. Decydując się na Hiszpanię, można również podszkolić się w hiszpańskim – wyjazdy do Malagi są organizowane dla grup, które chcą się uczyć właśnie tamtejszego języka lub angielskiego. Pozostałe dwa kierunki to wyłącznie poznawanie języka Szekspira.

Niezwykle istotną kwestią podczas wyjazdów zagranicznych jest dopasowanie uczestników do konkretnych grup. Kursanci zawsze są w podobnym wieku oraz o podobnym stopniu zaawansowania, jeśli chodzi o wiedzę. To pozwala szybko przełamać lody i nawiązać znajomości – nie tworzy się niewidzialna ściana wstydu czy skrępowania. Nie należy również obawiać się o bezpieczeństwo, które jest przecież podstawą. Każdy uczestnik posiada ubezpieczenie, a nad wszystkim czuwa wykwalifikowana kadra. W związku z obecną sytuacją epidemiczną warunkiem uczestnictwa w wyjeździe jest też posiadanie Unijnego Certyfikatu Covidowego, który potwierdza przyjęcie dwóch dawek szczepionki przeciwko wirusowi lub okazanie negatywnego wyniku testu na COVID.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.atas.pl/pl/wyjazdy-jezykowe

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =