Co robimy podczas pandemii: mnóstwo zakupów, randki na czacie wideo i aplikacje randkowe

Materiał zewnętrzny Image

Od wybuchu pandemii koronawirusa minęło sporo czasu. Świat w miarę możliwości nauczył się żyć w nowych realiach. Pojawiło się kilka skutecznych szczepionek na COVID-19. Ogólnie ludzie pogodzili się z nową rzeczywistością. Jednak życie długo nie powróci do dawnego biegu.

Spróbujmy dzisiaj przyjrzeć się bliżej niektórym rzeczom i zjawiskom, które bardzo się zmieniły podczas pandemii koronawirusa i najbardziej wpłynęły na nasze życie.

Zakupy w czasie pandemii: uzasadnione i nie tak

W okresie pandemii i kwarantanny logiczne było zwiększenie zapotrzebowania na środki ochrony osobistej: maski medyczne, maski oddechowe, środki antyseptyczne, rękawiczki jednorazowe itp. Ale było i wiele dziwnych zakupów, które trudno teraz wytłumaczyć. W wielu krajach, popyt na te towary szybko wzrósł:

• gumki, drożdże i amulety;

• papier toaletowy i świece;

• psy i broń palna.

Ludzie kupowali jeszcze dziwniejsze rzeczy. Na przykład kombucha, hummus, roczny zapas ketchupu, fajki wodne i nie tylko. Czegóż by nie kupić, aby nie poddać się ogólnej panice i odrobinę się rozerwać.

Na liście liderów wśród sklepów internetowych w USA i Europie możemy wymienić:

1. Amazon — jeden z największych sklepów online na świecie, na którym możesz kupić i sprzedać prawie wszystko. Dość często odbywają się tutaj bardzo opłacalne promocje i wyprzedaże, z których korzystają kupujący.

2. eBay — ogromna platforma, na której możesz kupować i sprzedawać zarówno nowe, jak i używane przedmioty w bardzo atrakcyjnych cenach. Kupowanie i sprzedawanie odbywa się na zasadzie aukcji internetowej. Towar odbiera ten, kto jest gotów zapłacić więcej w momencie zakończenia aukcji.

3. IKEA — światowej sławy firma produkująca meble. Główną cechą marki jest to, że wszystkie produkty są sprzedawane w stanie zdemontowanym, a kupujący samodzielnie montuje je zgodnie z instrukcją. Zwykle nie jest to trudne i wielu osobom służy jako dodatkowa zachęta do zakupu. Plus oszczędność kosztów dostawy.

4. AliExpress — prawdziwy gigant azjatyckiego rynku internetowego, na którym można znaleźć prawie każdy produkt i to w bardzo rozsądnej cenie. Bezpłatna lub tania wysyłka sprawia, że AliExpress jest bardzo atrakcyjną platformą dla milionów kupujących na całym świecie.

5. 6pm— popularny internetowy rynek towarów ze zniżkami. Tutaj możesz kupić rzeczy o 40-70% taniej niż wynosiła ich pierwotna cena. A czasami rabat na markowe produkty sięga nawet 80%.

Nawiasem mówiąc, oprócz sklepów internetowych wzrosło również zapotrzebowanie na usługi dostawcze. Łącznie z dostawą jedzenia, ponieważ podczas pandemii wielu wolało zamawiać jedzenie i artykuły spożywcze w domu, aby nie wychodzić ponownie i nie narażać się na ryzyko.

Wzrost popularności usług do komunikacji online

Logiczne jest, że brak komunikacji na żywo zmusił ludzi do aktywnego korzystania z różnych usług online. Są to sieci społecznościowe, komunikatory internetowe, serwisy/aplikacje randkowe i oczywiście wideoczaty. Co ciekawe, to właśnie czaty internetowe wykazały szczególnie szybkie tempo wzrostu. Stało się tak w dużej mierze ze względu na wygodę, łatwość obsługi i anonimowość. Jednak aplikacje randkowe nie pozostają w tyle. Przyjrzyjmy się bliżej obu tym formatom.

Wideoczaty online

Jednym z pierwszych przedstawicieli formatu anonimowego wideoczatu była strona internetowa Omegle. Działa ona od 2009 roku i od tego czasu jest w przyciąga miliony użytkowników. Jednak ok. 2010-2011, zainteresowanie czatem Omegle i innymi czatami internetowymi zaczęło zanikać. Po pierwsze, istnieje zbyt wiele alternatyw. Po drugie, pojawiło się wiele innych formatów komunikacji.

Teraz, po wybuchu pandemii w 2019 roku i jej szczycie w 2020 roku, obserwujemy gwałtowny wzrost popularności wideoczatów online. Chodzi tu nie tylko o Omegle. Wręcz przeciwnie – odpowiedniki i alternatywy dla Omegle stają się coraz bardziej popularne.

Format czatruletki jest idealny dla tych, którzy nie chcą spędzać zbyt dużo czasu na serwisach randkowych, gdzie trzeba się zarejestrować, wypełnić dane profilu, dodać zdjęcia i nie tylko. Na wideoczacie praktycznie nic nie jest wymagane. Kilka kliknięć i już rozmawiasz z przypadkowym użytkownikiem. A jeśli znudzi Ci się rozmowa, możesz niemal natychmiast przełączyć rozmówcę.

Dużym plusem nowoczesnych wideoczatów jest to, że mają aplikacje mobilne. Możesz komunikować się bezpośrednio ze smartfona i nie być zależnym od komputera lub kabla internetowego. Nawiasem mówiąc, Omegle nadal nie ma oficjalnej aplikacji mobilnej. I to jest duża wada.

Aplikacje randkowe

Miejsce klasycznych portali randkowych zajęły aplikacje randkowe. Zasada działania prawie się nie zmieniła, ale teraz platforma do znalezienia bratniej duszy jest zawsze na wyciągnięcie ręki — w telefonie komórkowym.

Jednym z najbardziej uderzających przykładów nowoczesnych randek online jest aplikacja Tinder. Tinder pracuje na dwa sposoby:

1. Wyszukaj potencjalną parę według geolokalizacji. Aplikacja wyszukuje użytkowników, którzy znajdują się blisko Ciebie. Oznacza to, że łatwiej będzie Wam spotkać się osobiście.

2. Wzajemna sympatia. Widzisz zdjęcia innych użytkowników i możesz je „polubić” okazując sympatię. Jeśli Twoje sympatie się zgadzają, aplikacja utworzy „parę” i zaprosi Cię do rozmowy. Jest to bardzo wygodne.

Oczywiście Tinder nie jest jedyną aplikacją randkową, z którą warto się zapoznać. Istnieje naprawdę wiele podobnych aplikacji. Co więcej, niektóre z nich są jeszcze ciekawsze i bardziej funkcjonalne niż Tinder. Tyle, że Tinder jest bardzo znany i jest jednym z pierwszych, które przychodzą na myśl, kiedy ktoś wypowie frazę „aplikacja randkowa”. My jednak zdecydowanie zachęcamy do wypróbowania odpowiedników. Na pewno Ci się spodobają!

Małe podsumowanie

Pandemia koronawirusa wstrząsnęła światem. Nie ma wątpliwości, że jej konsekwencje będą odczuwalne jeszcze bardzo długo. Dzieje się tak pomimo dostępności wysokiej jakości szczepionek i środków ochronnych podejmowanych przez rządy na całym świecie.

Naszym zadaniem jest nauczyć się żyć we współczesnych realiach, dbać o swoje zdrowie i, jeśli zajdzie taka potrzeba, znaleźć alternatywę dla komunikacji na żywo. Aplikacje randkowe i anonimowe wideoczaty nie mogą w 100% zastąpić randek i rozmów w prawdziwym świecie. A jednak pomagają zmniejszyć poczucie samotności. A co najważniejsze, otwierają nieskończone możliwości znalezienia nowych przyjaciół, a nawet bratniej duszy. Musisz spróbować i nie bać się czegoś nowego!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =