Kupując znicze i wiązanki na wszystkich świętych, pilnujmy naszych portfeli

Image
Wiele osób, już przygotowuje się do Święta Zmarłych. W pośpiechu kupujemy wiązanki, znicze, sprzątamy groby i nie zwracamy uwagi, na nasze torebki, saszetki, czy portfele. Policjanci ostrzegają przed oszustwami. 44-letnia kobieta, będąc na zakupach na tarnobrzeskim targowisku, oglądając wiązanki na cmentarz, straciła portfel z dokumentami i pieniędzmi. Przypominamy - zwracajmy baczną uwagę na to, co dzieje się wokół nas i dbajmy o nasze mienie.

Święto Zmarłych zbliża się wielkimi krokami, dlatego na targowych straganach ze zniczami i wiązankami obserwujemy już wzmożony ruch. Coraz więcej osób, sprzątających groby bliskich, jest także na cmentarzach. Policjanci przypominają, że to także żniwa dla kieszonkowców.

Niestety przekonała się o tym, 44-letnia kobieta, która w sobotę około godz. 9, przeglądając wiązanki na targowisku w Tarnobrzegu, straciła portfel z dokumentami i pieniędzmi.

Złodzieje kieszonkowi wykorzystują każdy błąd i moment nieuwagi. Tego typu przestępcy działają najczęściej w dużych skupiskach ludzi. W tych miejscach najłatwiej paść ofiarą kieszonkowca.

Wielu kradzieży można by było uniknąć, gdyby ofiary zwróciły uwagę na to, co dzieje się wokół nich, gdyby lepiej pilnowały swoich rzeczy i miały świadomość, że złodziej tylko czeka na naszą nieuwagę. Dlatego tak ważna w tym przypadku jest profilaktyka.

Pamiętajmy również, by podczas porządkowania grobów nie zostawiać, nawet na chwilę, torebki lub saszetki na pomniku czy ławce. Parkując samochód przed cmentarzem również nie zostawiajmy w nim w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów lub dokumentów. Starajmy się parkować na strzeżonych lub dozorowanych parkingach, w miejscach oświetlonych i często uczęszczanych. Wysiadając, sprawdźmy czy drzwi i okna w aucie są zamknięte.

• Gdy zauważysz kradzież niezwłocznie powiadom Policję dzwoniąc pod numer 47 825 33 10 lub korzystając z numeru alarmowego 112.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~STALOWA WOLA

WSTYD ŻE WY JESTEŚCIE REDAKTORAMI. WSTYD I PORAŻKA. STALOWE MIASTO TO KOMUNA? ŻYJECIE W KOMUNIE? CHYBA TAK.
Jak powszechnie wiadomo, każdy święty jest zmarłym, ale nie każdy zmarły jest świętym. Tym samym jeśli chcielibyśmy pozostać przy terminie "Święto Zmarłych", to powinniśmy używać tego określenia nie na dzień 1 listopada, ale na 2 listopada, bo to właśnie wtedy wspominamy wszystkich zmarłych.
Samo używanie terminu "Święto Zmarłych" na określenie Uroczystości Wszystkich Świętych ma swoje źródło w poprzednim ustroju. Święto to było bowiem dniem wolnym również w czasach PRL-u, ale oficjalnie starano się nadać mu charakter świecki i nazywano je dniem Wszystkich Zmarłych bądź Świętem Zmarłych".

~Jxjdjs

Święto Zmarłych to było za komuny, to jest Wszystkich Świętych...