Odcinek S19
już otwarty

Image
Od 11 października kierowcy będą mogli korzystać z kolejnego odcinka trasy Via Carpatia.

- Z każdym oddanym odcinkiem, podpisaną umową i ogłoszonym przetargiem zbliżamy się do zrealizowania szlaku Via Carpatia. Z odcinkiem od Lasów Janowskich do Zdziar, na terenie Polski, kierowcy będą mieli do dyspozycji ok. 93 km tej trasy, zaś w realizacji jest ponad 310 km – powiedział Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. - Ponadto czekamy na rozstrzygnięcie przetargów na budowę kolejnych odcinków Via Carpatia o długości 126,7 km. Na etapie przygotowania jest nieco ponad 150 km tej trasy – dodał Szef GDDKiA.

Przebieg nowego odcinka

Odcinek rozpoczyna się za węzłem Lasy Janowskie w granicach województwa lubelskiego. Początkowo droga ekspresowa S19 przebiega równolegle do istniejącej DK19. Następnie, po przekroczeniu rzeki Bukowa i granicy z woj. podkarpackim, droga kieruje się w lewo i przecina obszary leśne, gdzie zlokalizowano po obu stronach drogi Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) Bukowa.

Po wschodniej stronie, za cmentarzem, droga omija miejscowość Domostawa. Dalej przecina kompleks leśny i krzyżuje się z obecną DK19, kierując się przez obszary polno-leśne w stronę miejscowości Kutyły, którą omija od zachodu. Następnie kieruje się na wschód i w okolicy miejscowości Zdziary poprzez łącznik dochodzi do DK19 na węźle Zdziary.

Wykonawca i zakres prac

Wykonawcą inwestycji, której wartość to 236 328 298,82 zł, było konsorcjum firm Strabag (lider) i Strabag Infrastruktura Południe (partner).

W ramach umowy wybudowano dwa mosty, dziesięć wiaduktów, jedną kładkę dla pieszych, piętnaście przepustów, jedną parę MOP Bukowa (kat. I) oraz węzeł Zdziary łączący S19 z DK19.

Trochę historii 18 września 2015 r. - ogłoszenie przetargu na zaprojektowanie i budowę

27 lutego 2017 r. - zaproszenie do składania ofert w II etapie przetargu na zaprojektowanie i budowę

18 czerwca 2018 r. - podpisanie umowy na zaprojektowanie i budowę (wykonawca: konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe, wartość: 236 328 298,82 zł)

18 kwietnia 2019 r. - złożenie wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID)

15 listopada 2019 r. - podpisanie umowy na dofinansowanie projektu pn. Budowa drogi ekspresowej S19 Lublin - Rzeszów na odcinku węzeł Lasy Janowskie (bez węzła) - węzeł Nisko Południe (z węzłem), całkowita wartość projektu: 917 408 465,64 zł, w tym dofinansowanie unijne: 468 342 018,53 zł

27 lutego 2020 r. - wydanie decyzji ZRID przez Wojewodę Podkarpackiego

Via Carpatia

Droga ekspresowa S19 to element międzynarodowego szlaku Via Carpatia, łączącego północną i południową część Europy. W Polsce trasa ta będzie miała ponad 700 km długości i przebiegać będzie przez województwa podlaskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie. Na Podkarpaciu będzie miała docelowo długość ok. 169 km.

Stan realizacji w woj. podkarpackim:

- 39,6 km - oddane do ruchu (od węzła Sokołów Małopolski do węzła Rzeszów Południe oraz odcinek Lasy Janowskie - Zdziary),

- 75,1 km - w realizacji (w systemie Buduj oraz Projektuj i buduj),

- 54,1 km - w przygotowaniu (jeden odcinek na etapie przetargu, trzy odcinki na etapie realizacji koncepcji programowej).

GDDKiA

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~ lolo

A moze tak mapke z pokazaniem na kolorowo co oddane?Mimi , że jestem stad nic nie wiem z tego opisu , ktora droga w ktorą stronę?

e2rds

~taka prawda vel pseudointeligencie, tak, tak, szczególnie rozwija parki rozrywki, gorzej z miejscami pracy i zakładami, nawet o maseczkach nie słychać w wybudowanych z taką pompą.

~taka prawda

STALOWA WOLA to obecnie najlepiej rozwijające się miasto w POLSCE.

~UBEK

S19 POWSTANIE I SPIERDA..MY DO
RZESZOWA.
STALOWA WOLA POCZĄTEK UPADKU

e2rds

~kierowca, a co tyczy się drugiej części wpisu, cyt: "A w przyszłym roku spokojnie będziemy jeździć do LUBLINA i RZESZOWA tą wspaniałą ekspresówką."
To owszem, ale autobusem, lub jako pasażer.

e2rds

~kierowca, cyt: "To ja już rok temu komentowałem , że już w roku 2021 będziecie jeździć tą ekspresówką."
Ale ty też tak pisałeś, cyt:

21 Września 2021 01:49:15~kierowca
Rowerzyści to największa zmora tego miasta. Wiecie, jaki to stres dla kierowcy??? 10 razy oblałem, bo zawsze musiał zjawić się on. Rowerzysta. Powinni zakazać jazdy rowerem po ulicy.

Widzisz, jak 10 razy oblewa się egzamin to raczej nie powinieneś jeździć po "ekspresówkach" nawet jak tam nie będzie rowerzystów, bo stwarzasz zagrożenie dla innych kierowców.

~???

Rok 2011 baryłka ropy 119$ cena na stacjach 6 zł
Rok 2021 baryłka ropy 83$ cena na stacjach 6 zł.
Jak żyć panie premierze?

~do loki

Masz absolutną rację za rudego na nic nie było pieniędzy. Nie było na Orliki a wybudowano ich 2600 każdy z nich kosztował. Sieć autostrad wydłużyła się o ok. 900 km, a dróg ekspresowych o ponad 1,2 tys. km, rozpoczęcie modernizacji kolei i zakup Pendolino. To wtedy w Polsce otwierały się luksusowe salony Rolls-Royce’a czy Jaguara. I to dzięki m.in. ich pieniądzom możesz doić polski budżet na 500+ czy 14 emeryturę na kredyt. A Nadberężny kogo sprowadził do stalowej? Zostały wydłużone urlopy rodzicielskie no i zniesiona służba wojskowa bo dzisiaj w twoich rurkach nie zostałbyś wpuszczony na teren jednostki.

~Edyta

Czyli będę mogła ominąć Jeżowe? Naprawdę?

~Edyta

Czyli będę mogła ominąć Jeżowe? Naprawdę?

~Edyta

Czyli będę mogła ominąć Jeżowe? Naprawdę?

~Edyta

Czyli będę mogła ominąć Jeżowe? Naprawdę?

~Edyta

Czyli będę mogła ominąć Jeżowe? Naprawdę?

~Edyta

Czyli będę mogła ominąć Jeżowe? Naprawdę?

~jasio

a benzyna po ile bedzie jak to otforzom

~kierowca

To ja już rok temu komentowałem , że już w roku 2021 będziecie jeździć tą ekspresówką. A w przyszłym roku spokojnie będziemy jeździć do LUBLINA i RZESZOWA tą wspaniałą ekspresówką.

~Adam

Od kiedy Nisko - Rzeszów?

~Adam

Od kiedy Nisko - Rzeszów?

~Adam

Od kiedy Nisko - Rzeszów?

~Adam

Od kiedy Nisko - Rzeszów?

~Adam

Od kiedy Nisko - Rzeszów?

~Adam

Od kiedy Nisko - Rzeszów?

~Adam

Od kiedy Nisko - Rzeszów?

~Wypad

Winofil vel pedofil. Tobie sekta starego kawalera mózg zwinęła.

~Winofil

Jak wróci do władzy ryż łeb, zwany Donkiem, to Wam to wszystko zwinie. Nie takie rzeczy udało się położyć temu magikowi.

~jasio

kiedy benzyna po 6 abo nwet 8 zł

~Loki

Za Tuska kłamcy to tylko zwjali wszystko co się dało, zamykali szpitale, likwidowali jednostki wojskowe i posterunki Policji, zmniejszano liczbę Ochotniczych Straży Pożarnych. Na nic nie było kasy, pseudo premier z ministrami tylko w gałę charatać potrafili.

~irys

to kiedy dojedziemy do rzeszowa ta nowa droga a na obwodnice nie narzekajcie bo na S 19 tez sa ograniczenia do 80

~szyrk

@krysz
no raczej, w końcu to dwupasmowa droga ekspresowa S19 a nie obwodnica małego miasta zrealizowana w ciągu drogi krajowej, w czym problem? na obwodnicę w ciągu DK np. brzozowa czy innego kraśnika też mamy budować autostrady?

~redakcja

jak zwykle musiałem skorzystać z innego źródła informacji na ten temat bo tu nie ma ani żadnego konkretnego opisu jaki odcinek został oddany (odkąd -dokąd?) ani żadnej mapy... poziom dziennikarski tego portalu jak zwykle zerowy