Unia Europejska. Wyjść z niej czy zostać? Sonda.

Image

Polska jest świeżo po protestach. W wielu miastach naszego kraju na ulicę wyszli Polacy. Stało się to po tym jak Trybunał Konstytucyjny orzekł, że niektóre przepisy traktatu o UE są niezgodne z polską Konstytucją.

Protesty odbywały się pod hasłem „My ZostajeMY w UE! Jesteśmy z Europą". W Stalowej Woli nie było protestów, manifestacji, nikt nie wyszedł na ulice, a w oknach nie pojawiły się flagi unijne.

Póki co o wyjściu ze struktur unijnych nie ma mowy. Rząd chętnie korzysta z funduszy unijnych na budowę dróg, mostów, modernizację budynków i wszelakiej maści programy.

A jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Czy chcielibyście, żebyśmy dokonali jak Wielka Brytania wyjścia z Unii Europejskiej? Weźcie udział w nasze sondzie (lewa kolumna, strona główna) i określcie swoje zdanie!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~cst

andrzej. Sądy wg konstytucji są niezawisłe, tj bezpartyjne i takie powinny być (a kwestie praktyczne jak to zrobić, to już inna sprawa.) Generalnie cała ideologia pis, to tylko wariant tego samego socjalo-komunizmu, co reszta bandy czworga, co już pisałem. Dlatego odrzucam cały pis i bandę 4ga i nie mam zamiaru wybierać sobie dobrych, czy złych rzeczy, które robią, jak jakąś kartę dań, bo ich cała istota/jądro/sedno/źródło jest przegniłe. Dla ciebie sprawa nie jest oczywista, dla mnie jest - pisu i bandy 4ga niet, choćby nie wiem co mówili i jak mącili wodę. Możesz popierać działanie pisu na 2 fronty, ale prędzej, czy później trzeba będzie wybrać stronę. Oby nigdy, ale niestety wszystko na to wskazuje, że prędzej czy później trzeba będzie. Albo też możesz założyć własną partię, jak piszesz, ale to może być trudne w kraju, gdzie to zależy od przynależności do sitwy - nie mniej jednak powodzenia (konfederacji się udało).
Zresztą, kto powiedział, że partia to jedyny sposób na skuteczne rządzenie państwem - kiedyś była inicjatywa 1Polska. Całkiem sensowna, niestety jej inicjator został zinfiltrowany i "zoperowany wywiadowczo" i dał się podejść.
Sorry, ale to nie ty decydujesz, o czym będę pisał. Ale, żeby nie było, że unikam - Turów powinien nadal pracować. Ale tu przypomnę, kto głosował za dekarbonizacją. Pinokio. I ten sam pinokio (de facto pis, bo on nie działa samodzielnie) ma teraz bronić Turowa? Mam nadzieję, że widzisz manipulacje pisu.
I nic nie mówiłem o pis i nadzorze nad sądami. Cała druga część twojego wywodu jest twoja, nie moja. - ja nie powiedziałem tego, co chcesz mi przypisać. Nie wiem, czy robisz to celowo, czy nie, ale wiedz, że się nie przekonamy. Ty masz swoje racje - ja swoje. Możemy się zgodzić co do tego, że się nie zgadzamy (przynajmniej w omawianej przez nas kwestii). Myślę, że wyczerpałem temat ze swojej strony. Pozdr

~andrzej

do cst , wiesz ja nie powiedziałem ,że całkiem nie widzę alternatywy jeśli chodzi o wybór partii , tylko nie widzę jej z pośród obecnych partii , żadna mnie nie przekonuje ,nawet ten pis. pisałem ci ,że najchętniej to założyłbym swoją nową partię ,czy też wspólną ,ale nową ,taką żeby w niej nie było żadnych umoczonych osób ,ani osób z aktualnych partii politycznych. żeby były nowe twarze ,a nie w kółko te same ,które nic nowego nie wnoszą w nasze życie , mam na myśli nic pozytywnego ,bo nowe podatki to nie jest coś czego oczekują obywatele z całą pewnością. także wierz mi ,to że powiedziałem ,że jeden plus mi się podoba obecnego rządu w kwestii obrony naszej suwerenności ,to nie znaczy ,że wszystko popieram co oni robią ,z drugiej strony wiesz, ja wiem o czym myślisz ,że mógłby pis odpuścić tą kwestię nadzoru nad sądami i było by po sprawie i kasę byśmy dostali ,powiem ci ,że nie jest to do końca prawda. bo unia zaraz wymyśliła by kolejne problemy ,niezgodności prawne , i co elektrownię w turów też mamy zamknąć tak naglę i w ogóle? to jest kolejny szantaż przed którym nas broni pis. a którego nie docenia wielu ludzi. co ma turów wspólnego z sądownictwem co? no dawaj na ten temat. pozdrowienia

e2rds

~E2rwpg, z takim łbem, uszytym z tego materiału co capy pod brzuchem noszą jak twój to tam jest mniej rozumu niż w oryginalnej capiej torbie, nie mówiąc o capim łbie, to co ty mądrego możesz wymyślić na forum, nawet koza by cię os.sła.

~cst

andrzej. To już tylko moja opinia, ale wydaje mi się że Kaczyński znalazł sobie swój osobliwy sposób, żeby zrobić wodę z mózgu jak największej ilości ludzi. Postanowił, że będzie dobrym gliną i złym gliną w jednej osobie. I niektórzy z jego partii (np. bankster z żydowskimi korzeniami Morawiecki) też to chyba od niego zapożyczyli. Oni mówią 2 lub więcej sprzecznych przeciwko sobie przekazów, licząc, że tłum albo nie wyłapie, albo się pogubi. Są trochę jak kobieta, która mówi czasem tak, czasem nie i nie wiadomo jakie ma zdanie. Wiesz co się wtedy robi? patrzy na CZYNY, nie słowa. Czyn pierwszy: Ratyfikacja traktatu lizbońskiego, Czyn drugi: 5tka Kaczyńskiego. Czyn trzeci: dekarbonizacja Polski. Czyn czwarty: przegłosowanie zwiększenia kompetencji unii, która może przerzucać swoje długi na ościenne państwa (nie pamiętam dokładnej nazwy tego), Czyn piąty: tzw polski wał. Czyn szósty: mnogość nowych podatków (zwane opłatami, akcyzami dla niepoznaki). Inne czyny też się znajdą. Naprawdę chcesz, żeby ten kraj się zapadał, a twoją wymówką, jest, że nie ma wyboru? Jest - dać komuś nowemu szansę. Sam przejąłeś chyba trochę retorykę Kaczyńskiego, bo próbujesz tu na dwa fronty, ale z sugestią na wybór pisu. Spoko wolno ci, nadal szanuję twoje zdanie. Ale ja tego tak, jak ty nie widzę. Także w pewnych rzeczach się zgadzamy, ale jeśli chodzi o czyny/decyzje, tj. kogo poprzeć i za kim się opowiadać, to sorry, ale tu się nie dogadamy. Nie przekonasz mnie. Ale widzę, że sam się trochę wahasz. Poszukaj informacji z różnych źródeł, w tym też nieoficjalnych i niech one same do ciebie przemówią. Dzięki temu będziesz miał jeszcze pełniejszy osąd. Może uznasz je za przekonujące, może nie. Tak czy siak, obaj nie przekonamy się samymi słowami. Mogliśmy co najwyżej wymienić poglądy - i tak zrobiliśmy. Pozdr i życzę powodzenia.

~andrzej

do cst , wierz mi ,że nie chciał bym głosować na pis ,ale kogo masz w tej chwili do wyboru , platforma ? to jest 100% pewne ,że nas znowu i oszukają i okradną , PSL ? oni jak zwykle nie mają swojego zdania oni stoją w rozkroku przy każdym temacie. SLD ? to też już było ja wiem ,że pamięć jest ulotna i oni na nią mocno liczą ,że ludzie zapomną o ich aferach ,do tego nie odcięli się do dziś od starych komuchów i aferzystów ,do tego cały czas próbują nas karmić ideologią lewicową. no ja już tym wymiotuję jak słyszę ich hipokryzję. jacy to oni nie są nowoczesną lewicą myślącą o teraźniejszości i przyszłości. tylko ciągle widzę tego Milera i resztę tej starej bandy ,nic nowego ale według nich sama nowość i młodość w ich szeregach. Hołownia? proszę cię ,przecież to to samo co platforma ,to tylko ich odłam ,żeby zmylić wyborców, a ich pseudo przywódca to jakiś zapłakany wiecznie cyrkowiec bez rozumu. konfederacja? ech zbieranina flustratów ,którzy nie potrafią zaargumentować swoich poglądów ,przedstawić je jakoś czytelnie i w zasadzie dwóch dziadków rozsadza ją od środka swoim zachowaniem ,tacy jak Braun czy Korwin śpiący królewicz. no i właśnie on nie śpi wcale kiedy my tak myślimy tylko on pokazuje jak bardzo nas ignoruje. A Braun no ten pan to powiesił by nie jednego na latarni jakbyśmy mu tylko dali władzę przy urnach wyborczych. PIS ? no właśnie pis jest w trudnej sytuacji , trudny okres pandemiczny który sam sobie zamienił w plandemiczny ,płynie w głównym nurcie chcąc sprawić wrażenie ,że jest pro europejski , nie klęczy przed unią lecz klęczy przed swoimi pomnikami zapominając ,że jeszcze nie wszyscy umarli ,że jeszcze ma do reprezentowania 38 milionowy naród ,który to naród coraz częściej odczuwa ,że ten rząd ma nas gdzieś. z drugiej strony narracja komisji europejskiej nie jest dla nas jakaś korzystna ,przed którą nas broni PIS , i ten interes rządu wobec naszego kraju w kontrze do komisji europejskiej mi się jedynie podoba. czyli w zasadzie taki jeden plus. pozdrowienia

~cst

Andrzej. Banda 4ga to popularne określenie, które nie ja wymyśliłem. A to, że wewnątrz struktur partyjnych nie wszystko jest tak klarowne i że muszą balansować między różnymi kwestiami, to oczywiste.
Ja to widzę trochę prościej niż ty, co nie oznacza, że krytykuję twój punkt widzenia. Każde z tych 4 ugrupowań już rządziło. I kraj jest w czarnej d.pie. Dałbym szansę rządzenia komuś, kto jeszcze nie rządził. Oczywiście zawsze jest ryzyko, że takie ugrupowanie może nas rozczarować w przyszłości. Ale to tylko perspektywa. Natomiast z bandą 4ga to pewność (bo już wiemy jak "rzondzo"). Mając do wyboru możliwość poprawy, a pewność beznadziejności, biorę to pierwsze.
I wychodzi mi, że chciałbyś głosować na pis, ale chcesz to trochę przemycić "tylnymi drzwiami" (tak przynajmniej wnioskuję z twojego wpisu - popraw mnie jak się mylę). Spoko - nie przeszkadza mi to. Każdy może mieć swoje zdanie, a umiejętność prowadzenia rzeczowej dyskusji to wartość uniwersalna i ponadpartyjna. To przymus zawsze jest problemem, a ty go na szczęście nie stosujesz. Więc szanuję twoje zdanie, ale w kwestii doboru partii się nie zgadzam, choć możliwe, że mamy podobne poglądy w niektórych innych kwestiach.
A co do partii - nie chciałbym być w żadnej. Jestem zwolennikiem samostanowienia o sobie, a nie narzucania mi (sposobem lub przymusem) co mam robić. A banda 4ga niestety tak robi. Więc banda 4ga niet.

~andrzej

do cst ,z tym dealerem i ćpunem to trafna uwaga , ale ta banda 4-ga to rozumiem ,że brak ci słów na to co robią. ale ja to widzę tak ,że stare dziadki z tej bandy 4-ga zbyt późno się poznali na sobie ,zbyt późno zweryfikowali swoje poglądy polityczne , dlatego od 15 lat jesteśmy w tym stanie wyboru pomiędzy tylko tą jak tu nazwałeś bandą 4-ga. pis ma swoje brudy za uszami ,ale u nich to wynika raczej z tego ,że trzeba czasem wybrać to mniejsze zło ,czyli to co my w zasadzie wybieramy w każdych wyborach ,tak było ostatnio i przedostatnio i tak będzie teraz. natomiast na pewno nie głosowałbym nigdy na tych złodziei i kłamców z platformy. którzy rano mówią jedno ,a wieczorem zupełnie co innego. wiesz tak to każdy głupi potrafi nabruździć i podesłać kogoś innego do telewizji żeby mówił , ( a to nie ja to mówiłem), ale twój kolega to mówił i to jest tak samo jakbyś to mówił ty. jeżeli ta partia nie potrafi mówić jednym zdaniem to tak naprawdę jakie oni mają poglądy , jaką wizję, jaki pomysł na Polskę? moim zdaniem żadną. wiesz czasem lepszy ten wróbel w garści niż guzik. a jak się chce mieć naprawdę wszystko tak dobrze poukładane w polityce jak się o tym myśli ,to najlepiej założyć własną partię i nie oglądać się na innych ,szczególnie takich co nie maja własnego zdania. no ja bym ciebie widział we wspólnej partii. umiech pozdrowienia

~E2rwpg

Przegonic capkow typu e2r i jego podobnych " towarzyszy" na Białoruś tam ich miejsce u boku pobratyncow budowniczych komunę.

~xXx

Wstąpiliśmy do Unii a znaleźliśmy się w Eurokołchozie Polexit !

e2rds

~dziadek, chciałem jeszcze dodać, że capy to bardzo mądre stworzenia, szczególnie te stare doświadczone, nie to co ~dziadek zasraniec.

e2rds

~dziadek, koza już wydojona więc możesz ją pod ogon pocałować, myślę, że trafisz, choć z tym łbem uszytym z tego materiału co capy pod brzuchem noszą to będzie trudno wyczaić gdzie koza ma ogon. Dawno ~dziadek nie pisałeś pod tym nickiem, ostatnio to 7 czerwca, a później to głąbie zamieniłeś się w "~Babcia", na tyle rozumu w tym tępym łbie tylko było. Ale pisz dalej, może mniej śmieci w tej torbo-głowie będzie.

art2deco

Węgrzy nie czekali, już pożyczyli pieniądze na rozwój z pominięciem UE.
My tez możemy, będą same zalety i strach w wilczych oczach Platformersow w wielkich miastach bo UE nie będzie już mogła wymuszać od Polski ideologicznych ustępstw jak i premiować inwestycji w wielkich miastach.
Węgrzy myślą szybciej.

Ostatni "protest PO" był nieprawdopodobnie żałosny, przyszli zwolennicy w ilości 20tys Biedronia, Owsiaka, tego no w kapeluszu, postępowa artystka, kopertowy Grodzki i Donek. Nie przyszli finansowi beneficjenci POKO, przyszedł nieciekawy lewacki margines, można olać.

Czy nie byłoby lepiej pożyczyć samemu niż być molestowanym na każdym kroku przez owczarki niemieckie za taką samą pożyczkę od Niemców?

~cst

andrzej. Zgadzam się, czasami jest tak, że pisze się o tym samym tylko innymi słowami, a jeszcze dochodzi to, że różni czytający mogą te same słowa odczytać w różny sposób. Więc kwestia rzadko jest tak klarowna, jakby to dany wywód mógł przedstawić i trzeba czasem się rozpisać, żeby przynajmniej spróbować coś opisać w miarę obrazowo. Ale i tak się znajdzie ktoś, kto albo to inaczej zrozumie, albo nawet zastosuje brudną sztuczkę i przyczepi się do jednego słowa i na tej podstawie będzie próbował obalać wywód (są tu tacy - i nie mówię tu o tobie).
Dlatego mojej wywody są zwykle dłuższe, ale pewnie prawie nikt ich nie czyta, bo typowemu "ludkowi" zasobów wystarcza na 1-2 zdań i potem się nudzi. A pewnych kwestii nie sposób przedyskutować 1ym czy 2ma zdaniami.
Generalnie się ze sobą zgadzamy i idziemy w tym samym kierunku. A różnice, czy w poglądach, czy w rozumieniu swoich słów, zawsze były i będą. I dobrze, bo inaczej świat byłby nudny. A stosującym brudne sztuczki trzeba współczuć, bo zwykle nie mają startu w dyskusji, więc jakoś muszą sobie to rekompensować. Ale ty do takich nich nie należysz. Także dzięki za normalną dyskusję i nie obrażanie i przedstawienie swojego punktu widzenia. Pozdr.

~dziadek

edku erdeesie ....czas koze wydoić.... stary capie.....służyłeś komunie teraz Bruksela ci taka słodka???? Ano komuchy nas wprowadziły do uni.....rechot czasu.....ci którzy nas trzymali w RWPG a Moskwa była wyrocznią. Teraz co niektórzy w parlamenie europejskim jako posły du...ska rozwaliły a za prl.lu w pzpr działali ochoczo. Ot taka prawda a ty bedziesz tu po baci jechał ....chamówo.

~andrzej

do cst , no to widzisz piszemy w zasadzie to samo tylko każdy może widzi to w jakiś szczególny sposób i próbuje to przedstawić po swojemu ,generalnie też tak to widzę ,że politycy są głownie marionetkami w tym całym cyrku, bo gdyby było inaczej ,to byłby raczej większy chaos niż mamy w wielu dziedzinach życia. natomiast to ,że mogę wierzyć w co chcę to wybacz, ale to jest oczywista oczywistość umiech zawsze wierzyłem w co chciałem i nie dawałem się nikomu zmanipulować. to jest w moim życiu akurat ważne ,żeby mieć swój rozum, ale czasem trzeba trochę czasu na to żeby kogoś dobrze poznać ,czy też poznać jakąś sprawę żeby ją ocenić. zgadzam się z tobą ,że czasami pewne rzeczy nie są takie oczywiste i łatwe do odczytania na pierwszy rzut oka ,dlatego też pewnych decyzji nie powinno się podejmować (strzelając z palca). a to pytanie faktycznie jest zadane w takim stylu jak tutaj ktoś napisał ,jak to (ile kosztuje chleb). widocznie dla kogoś umowy międzypaństwowe mają taką wartość jak kilogram chleba albo worek ziemniaków. ale tak to jest z nieświadomością wpływu takich umów na nasze codzienne życie nie tylko w teraźniejszości, lecz również w dalszej perspektywie naszego życia. pozdrowienia

~yzf

Przez unijne regulacje klimatyczne, kary za emisję, ich Fit for 55, zdrożeje prąd.

art2deco

Inteligentne pytanie powinno zawierać wprowadzenie, bo zaistniała sytuacja dotyka oddzielnych aspektów:
1a/ Czy uważasz ze nowi członkowie EU traktowani są jako równoprawni członkowie UE?
2b/ Czy uważasz ze uprzywilejowana pozycja starej 15-ki krajów UE wynika z łamania umowy akcesyjnej?
3c/ Czy uważasz ze pełna integracja UE (federalizacja ponadpaństwowa) proponowana przez stare kraje UE służy trwałemu rozwarstwieniu pomiędzy starymi i nowymi członkami UE?

a/ Jestem zwolennikiem lub przeciwnikiem uczestnictwa w tak uformowanej UE?

~cst

andrzej. Masz prawo wierzyć, w co uważasz i ja też. To nie jest tak czarno-białe, że oni się albo 100% lubią, albo 100% nienawidzą.Podstawowa sprawa, wg mnie, to taka, że to NIE ONI tak naprawdę rządzą, tylko NIMI rządzą. To są pracownicy swoich szefów, którzy robią to, co im ich właściciele każą. Kto nimi rządzi? To zależy od tego, kto ma większość wpływów w danym momencie. Do niedawna była to żydo-Ameryka (w Ameryce lobby żydowskie jest potężne, chociaż nie wolno tam o tym mówić bo "ątysemityzm"), teraz to miejsce próbują zająć Niemcy. Hierarchia jest wg mnie następująca "pan --> tajne służby --> politycy. Tajne służby służą temu, komu się opłaca służyć, a ta zależność przechodzi na polityków. Tak więc politycy lubią się bądź tolerują tych, których ich władca każe tolerować. A naczelną zasadą III RP jest "my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych", tj. ręka rękę myje. Także to wszystko nie jest tak klarowne, jakby się mogło wydawać. Ale nikomu by się nie chciało tu czytać ani moich, ani twoich elaboratów na ten temat. Tak czy siak, wierz w co chcesz. I ja tak samo.

~andrzej

do cst , wiesz kiedyś też tak myślałem jak ty ,że oni udają że się nienawidzą ,no ale wiesz od pewnego czasu taka teoria nie ma sensu ,a dokładnie od czasu (tzw. katastrofy tu 154m) ,wiesz jakby ci ktoś zrobił wszystko ,postarał się mocno ,żeby ci ktoś bliski zszedł z tego świata przedwcześnie , to byś takich teorii nie wypowiadał. myślisz ,że to co się stało w 2010roku to to pomaga na co dzień obecnym rządzącym w rządzeniu? natomiast fakt ,że pis nie zamyka wszystkich aferzystów z platformy to robi to tylko dlatego ,że boją się rewanżu w razie zmiany władzy w przyszłości.

e2rds

~Babcia, obleśna ~Babciu, nie zabieraj głosu w temacie o którym nie masz pojęcia, co najwyżej możesz pisać obleśna ~Babciu o twojej manii prześladowczej i pragnieniach, czyli o krzywym kikutku.

~Babcia

Podeslali nam jeszcze ich czlowieka....rudego lisa aby mącił nam w kraju...a ma z kim bo ubecja i ich dzieci resortowe obrazone na PiS.
.

~Babcia

Super bylo jak Polacy w niemczech szparagi i pola obrabiali a unas za 1.200 pracowali.. Teraz jestesmy be bo mamy w d. szparagi i place poszly w gore to nas udu..piaja jak tylko mogą...ile szkopy za gaz teraz sobie zycza...Nie wychodzi im budora Euroreichu wiec sie mszczą.

~bogcek

UE nas kocha i my kochamy UE. Czy naprawdę nikt nie widzi, czy nie chce widzieć po co tusk wrócił do Polski. Ja zadam swoje pytanie: Czy wojna domowa w Polsce i przejęcie władzy przez opozycję odpowiadała by UE, czy nie?

~kappa

Unia dała nam dużo kasy ,za którą pobudowano wiele potrzebnych i niepotrzebnych rzeczy. Gonimy Europę w płacach/przynajmniej niektórzy/ ale i w cenach i niestety inflacja zniweczy plany wielu ludzi zwłaszcza młodych,którzy przy dzisiejszej galopadzie cen nigdy nie staną się właścicielami swojego wymarzonego lokum/nie liczę kredytobiorców na 20 lat i więcej inaczej zwanych niewolnikami/. Wygranymi będą jedynie dziedziczący lokale lub mający dwoje pomagających finansowo rodziców. Państwo przyspało nie podnosząc stóp procentowych w odpowiednim okresie ale zrobiło to celowo, bo pierwszy okres rządów PIS wspomogli finansowo właściciele lokat a drugi już w nowym ładzie wspomogą właściciele jeszcze tanich kredytów. Jednym słowem fortuna kołem się będzie toczyć. Za parę lat wygrani mogą być przegranymi i odwrotnie.

~Serafinek

Napiszcie to pytanie na Superiorze, Alutecu i na nowych autobusach MKS!

maszynista

Wychodzic z tego gowna ,chocby i dzisiaj.Mi te ich pieniadze co nam daja smiedzą.

~Popkorn

***** ***
Pozdrowienia dla tych co kochają Ojczyznę.
Taki cienki gracz jak Polska musi gdzieś przynależeć . Do wyboru mamy świat zachodni lub bycie ruską satelitą jak Białoruś. Z tą różnicą że nie z ziemniaczanym baronem na czele tylko z zawistnym karakonim.

~cst

andrzej. Myślę, że można to wyjaśnić prościej. UE jest jak dealer, a Polska jest jak ćpun, który uzależnił się od towaru i teraz przekonuje się, że ten towar jednak jednak ma swoją ukrytą cenę.

~cst

andrzej. Myślę, że wiesz i podpuszczasz. Ale co tam - to nie jest tajemnica. To 4 partie socjalistyczno - komunistyczne, powstałe z pomagdalenkowego układu, które rządziły na zmianę przez ostatnie 30lat i które udają, że są dla siebie opozycją, ale jak przyjdzie co do czego (np do podnoszenia sobie diet poselskich), to głosują jak jeden mąż. Różnie się (zwłaszcza na początku lat 90tych) nazywały, ale dziś sprowadzają się do pis, po, sld, psl.

~andrzej

problem jest i będzie z tą unią. bo tak ,spróbujmy to zrozumieć na takim przykładzie ,że sąsiad pożycza ci pieniądze w systemie argentyńskim ,bo taki obowiązuje w tej uni aktualnie, czyli żebyś ty otrzymał pożyczkę ,to najpierw sam musisz wpłacić pewne raty pieniężne i co wówczas gdy ,ty wpłacisz te pieniądze ,a nie dostaniesz tej obiecanej pożyczki ,czy będziesz chciał się jeszcze zadawać z kimś takim? no właśnie spróbujcie to sobie poukładać w głowie w co żeśmy wdepnęli. jest problem jak jasna hol....