Radny upomina się o ulicę Sasankową

Image

Mieszkańcy ulicy Sasankowej, która mieści się na osiedlu Piaski, od dawna upominają się o modernizację drogi. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Augustyn złożył interpelację o wpisanie budowy tej ulicy do budżetu Miasta Stalowej Woli na 2022 rok.

W swojej interpelacji Jerzy Augustyn podkreśla, że stan techniczny ul. Sasankowej jest fatalny.

Właściwie to nie ma ulicy, tylko wyboista, utwardzana doraźnie grysem w zależności od jej stanu, zależnego od warunków pogodowych droga. W lecie kurz, po ulewach błoto i kałuże. Wszystko przenosi się na zagospodarowane posesje. Sytuacja trwa lata. Niektórzy mieszkańcy mieszkają tam już 16 lat. Interwencje nie przynoszą skutku. Mają serdecznie dość. Doraźne łatanie dziur, zagłębień nie rozwiązuje problemu- czytamy w interpelacji wiceprzewodniczącego.

Jerzy Augustyn podkreśla, że jest świadomy, że budowa drogi nie jest możliwa z dnia na dzień, dlatego wnioskuje o zabezpieczenie środków finansowych na opracowanie projektu technicznego, który stanie się początkiem tego zadania, a w konsekwencji zakończy kłopoty mieszkańców tego stalowowolskiego osiedla.

W odpowiedzi na interpelację czytamy, że zadanie w zakresie opracowania dokumentacji projektowej dla ul. Sasankowej zostało zgłoszone do projektu budżetu miasta na rok 2022. Ostateczna decyzja zatwierdzająca plan wydatków zostanie podjęta przez Radę Miejską na sesji budżetowej.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Wyborca

Pan radny niech się zainteresuje ulicą osiedlową obok swojego bloku, za KFC, tu się robi ciekawie...

~aleppo

TO radny niech zakasze rękawy i się bierze do roboty a nie wymagania stawia, wielki dygnitarz sie znalazł

~ekolog

A podobno w mieście jest wszędzie betanoza.

~Uważny

A kiedy doczeka się asfaltu ul. Krasickiego?