Zakładajcie maseczki! Uwaga: Posypią się mandaty!

Image

Szykuje się wielka, policyjna akcja. Będą kontrole, będą mandaty! Obowiązek zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych wciąż obowiązuje. Wielu z nas o tym zdaje się zapominać. A statystyki jasno wskazują, że zakażonych przybywa. Każdego dnia na Podkarpaciu do szpitali przyjmowani są kolejni ciężko chorzy. Maseczki trzeba więc nosić w sklepach, urzędach, czy autobusach. Zapominalskim przypomni o tym policja. Lepiej więc nie ryzykujcie.

- Obecnie obowiązujące obostrzenia "covidowe" nie nakładają na nas obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu, jednak nie zapominajmy o zachowywaniu odpowiedniej odległości od innych osób. Maseczki są nadal obowiązkowe w pomieszczeniach użyteczności publicznej i środkach komunikacji zbiorowej. Stalowowolscy policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole, mające na celu sprawdzenie poziomu respektowania aktualnych przepisów- przypominają stalowowolscy funkcjonariusze.

Wiele osób myśli, że jeśli przeszło szczepienie, ich przepisy nie obowiązują. Póki co, jak najbardziej obowiązują, więc nie zapominajmy o maseczkach. Chronimy w ten sposób nie tylko siebie, ale i innych. Zdarza się, że osoba niezaszczepiona również ulegnie zakażeniu i przechodzi COVID na przykład bezobjawowo. Nosząc maseczkę ogranicza się więc emisję wirusa (wirus zawieszony jest w wydzielinie z nosogardzieli, maseczka jest więc w stanie zatrzymać jego emisję w dużej mierze). Warto pomyśleć o tym, że obok nas mogą przechodzić osoby z chorobami autoimmunologicznymi, osłabione, bez odporności, takie, które ze względów medycznych nie mogły przyjąć szczepionki, chorzy na nowotwory. Odpowiedzialność pozwoli nam uchronić przed zakażeniem siebie i innych.

- W związku z tendencją wzrostową zakażeń, funkcjonariusze zwiększą liczbę kontroli w miejscach, w których noszenie maseczek jest obowiązkowe. Będą to głównie galerie handlowe, środki komunikacji publicznej i urzędy. Nie wszystkie osoby stosują się do przepisów prawa, świadomie nie zakładają maseczek i narażają się tym samym na mandat karny do 500 zł. W przypadkach lekceważącego podejścia i rażących naruszeń, policjanci będą kierować wnioski do sanepidu, który z kolei w drodze postępowania administracyjnego może nałożyć karę nawet do 30 tysięcy złotych- wyjaśniają policjanci.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Kefir

Znowu co środę będą podsyłać z rzeszowskiej szkółki krawężników - praktykantów? Żeby się jak hycle po mieście plątali?

~Burmistrz

PSY ZAMIENIĄ KAGAŃCE NA MASKi

~cst

edit. plakaty, komunikaty, czy inne takie ogłoszenia - to kwestia tego typu przekazów ogólnie.

~cst

pytam. Odpowiadam: trzeba mieć rozum i użyć racjonalnego myślenia, żeby zauważyć, że te plakaty to propaganda. Jak produkt jest dobry i skuteczny, to nie wpycha się go na siłę. Polacy to naród krnąbrny i podejrzliwi, bo w historii dawali się już nabierać na różnych "troskliwych zbawicieli wbrew ich woli". I patrząc na biznesowy przekręt, jaki jest ta cała pandemia, mają pełne prawo podchodzić nieufnie i olewać to, co jest podejrzane.

~pytam

Jak to jest? Na kazdym przystanku mks gdy ruszy autobus jest komunikat przypominający o obowiązku zasłaniania ust i nosa.....tymczasem nikt nie ma maseczki, moze jakis starszy ma ale młodziez jedzie ze szkoły i nikt nie ma....to trzeba miec czy nie trzeba? Kto to wie?

~cst

Temat się chyba wyczerpał, więc pewna podsuma:
Zanim ktoś wyrazi zdanie nt. szczepień, covid, maseczek etc., powinien się zastanowić, co chce osiągnąć:
- czy chce sam decydować o swoim życiu. Czy może chce, żeby o jego życiu decydowało tzw. "państwo"
- jeśli to pierwsze, to jest zdroworozsądkowcem (słowo wolnościowiec zostało przeinaczone przez media i jest źle rozumiane, więc go nie używam). Jeśli to drugie, jest socjalistą
- jeśli do tego opowiada się za przymusem innych do czegokolwiek, jest komunistą.

Ci wszyscy o zapędach komunistycznych: wiemy na co liczycie, próbując zmuszać. Liczycie, że jak będziecie propagować oficjalną narrację i przymuszać, "partia" będzie wam tak wdzięczna, że da wam albo posadki w "komunistycznej partii Polski", albo przynajmniej jakieś dopłaty. Tak się NIE STANIE. Wasze myślenie to pokłosie minionej epoki, w której praktycznie każdy, ktokolwiek wyznał miłość socjalizmowi, miał zagwarantowane miejsce w partii. Teraz tak nie będzie - "komunistyczna partia Polski" (=banda 4ga) ma już ustalony skład i nikogo "z łapanki" nie przyjmie.
Popatrzcie na komunistyczną partię Chin - ma ok. 70mln członków, czyli ułamek populacji kraju, a jakby przyjmowali wszystkich, to ponad pół Chin by tam należało.
Także, w "nowym" komunizmie nie dostaniecie posadek, czy dopłat za darmochę. Zostaniecie odstawieni na bok, jak spełnicie swoje zadanie. Z tej perspektywy patrząc, wszyscy "zmuszający" do czegokolwiek - jesteście tylko użytecznymi idiotami, którzy odwalają brudną robotę za darmo i nic z tego nie będziecie mieli.

~bogcek

W tamtym roku nie było prawie grypy, bo nosiliśmy maseczki. W tym roku patrząc na ostatni mecz reprezentacji Polski, protesty w Warszawie i inne wydarzenia można by rzec, że wraca normalność i ludzie nie zakładają już masek. Zobaczymy co się stanie z grypom w tym roku ile będzie chorych.

~Fantasy

Szkoda żałuję myślałem że z którymś z was z zbuduję trwały związek ale jest to zamknięte hermetyczne grono samouwielbiajacych się ale i wzajemnie również no nic tu po mnie spadam szukać szczęścia gdzie indziej

~Max

korki, fantasy, obserwator czy jak ci tam ? Wracaj do swojego rynsztoka. Zaśmiecasz forum swoim szambem, które wylewa ci się z ust. Nie masz absolutnie nic do powiedzenia. Żadnej wiedzy, żadnych argumentów, po prostu dno. Jesteś zwykłym prostakiem i miejsce w którym się odnajdziesz, to właśnie rynsztok umiech

~korki

"zdrowi" z nabytą "spostrzegawczością" nazywajcie rzeczy po imieniu nie owijać w bawełnę .

~korki

z nabytą nazywajcie rzeczy po imieniu nie owijać w bawełnę .

~cst

Max. Właśnie się z autopsji przekonałem, że masz rację. Z idio.ami lepiej nie gadać, bo sprowadzą cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem
Z sieci. Trafne porównanie. Jednak różnica między nami jest taka, że mamy świadomość, z którą nie da się wygrać ideologią - co najwyżej ją "przykryć". I coraz więcej ludzi jest w stanie rozpoznać, kto jest kim (wciąż niewielu, ale jednak). Np. Kwaś-niewski, Komo-rowski, Mazo-wiecki, Mora-wiecki - przecież to przyszywane polskobrzmiące nazwiska - coś jest z nimi nie tak, bo brzmią zbyt "monumentalnie" jak na polskie warunki. To tak, jakby się popatrzeć na podłogę i przyjąć nazwisko Podło-gowski. Ale nawet nie trzeba rozpoznawać nazwisk - wystarczy popatrzeć, co robią, a im większy lizus, tym większy sprzedawczyk.
Fantasy. Każdy szuka w drugim tego, czego mu brakuje i projektuje na niego to, czego skrycie pragnie. Niestety muszę cię zawieść w twoich fantazjach. Reprezentujemy opcję tych "zdrowych". Ale szukaj - może znajdziesz życiowego partnera. Powodzenia

~z sieci

Wirus namnaża się z prędkością bitów na sekundę. Już nie potrzebuje iluś dni na inkubację. Wystarczy mu klawiatura. Dlaczego tak się dzieje i jest to możliwe?
Rudnica !! Jak postępuje królowa mrówki rudnicy?
Podmienia królową na siebie w obcym mrowisku. Sama będąc zapłodnioną, w miarę upływu czasu podmienia wszystkie mrówki w mrowisku. Żyje na koszt mrówek-niewolnic, które uważają ją za swoją królową. Mrówka rudnica nie "asymiluje" się, ale stopniowo przejmuje mrowisko swoim potomstwem. Taka... ciekawostka... ze świata polityki owadów. W przypadku ludzi wyrafinowanie sięga dalej. Podmieniane są też elity intelektualne państw! Określeni ludzie zmieniają nazwiska, żeby nie poznać ich po "zapachu", a czasem nawet tego nie robią. Opanowują te ludzkie rudnice centra władzy państwowej tworzące prawo, urzędy, sądy, instytucje porządku publicznego, instytucje nadzoru finansowego, instytucje gospodarki państwa i dóbr naturalnych, instytucje nauki i kultury, instytucje kształtowania poglądów tj. media np. telewizja, gazety, film, sztuka itd. Tak narody tracą swoich rzeczywistych reprezentantów! Tak niezauważenie narody stają się niewolnikami rządzonymi przez rudnice, a prawo zaczyna iść dwoma torami. Oddzielnym dla zwykłych ludzi i oddzielnym dla ludzkich rudnic. Rudnice za takie same czyny są bezkarne. Chronione przez swoich pobratymców. Dla zwykłych ludzi wprowadzana jest też szeroko rozumiana pozorna tolerancja niby to dająca więcej praw indywidualnych, w wyniku której narody przekształcają się stopniowo z rodzin w stada. Przypadkowy ojciec, przypadkowa matka, dzieci różnych rodziców i w efekcie… brak więzi emocjonalnych między obcymi sobie ludźmi. Po pewnym czasie brak umiejętności wykształcenia własnego przywództwa. Ciekawe jest też to, że mydli się nam oczy zmianami w długu zagranicznym, ale bez podziału ile jest spłacane z tego długu odsetków i ile kapitału. I kiedy oraz czy w ogóle możliwe jest spłacenie kapitału. A przecież dług to całość. Kapitał plus odsetki. Zmiany w wirtualnym długu mogą wynikać ze zmian kursowych manipulowanych walut, a nie realnej spłaty. Tutaj warto zastanowić się z czego spłacane są te nasze długi. Wystarczy popatrzeć na to jaki mamy własny przemysł. Co własnego produkujemy. A zarazem jesteśmy zadłużani na potęgę u kogoś, kto ma takie same bity jak my! Komu więc służą ci, którzy nas zadłużają? Nam? Raczej tym, u których jesteśmy zadłużani. Rudnice opanowały wiele państw. Jednak aby postępowanie było skoordynowane, musi istnieć jedna lub więcej rudnic sterujących pozostałymi w państwach. To mogą być rudnice "biznesu" i kreacji pieniędzy. Zarządcy miodu.

~Max

Fantasy. Ulżyło ci ? Napisz coś jeszcze. Takie kontrargumenty, to złoto umiech
Wycieczki personalne, tego mi brakowało umiech

~Fantasy

Te dwa max i cst to jakieś gejusy tak se słodzą? Czy jakieś bradztwo wzajemnej adoracji , liza se buty rowno

~Max

cst. Daj sobie spokój. Korki co najwyżej, to może odnosić sobie butelki do sklepu a nie do Twoich danych umiech

~cst

korek. Tak na marginesie nie ma sensu z tobą rozmawiać, bo rozmowa z tobą to jak rozmowa z dojrzewającym nastolatkiem. Ale próbuj - może ktoś cię dowartościuje odpisem. Ja nie mam zamiaru.

korki

~cst tak na marginesie mam do Ciebie pytanie czy dwa samoloty uderzyły 11 września w WTC w NY ?

~cst

Max. Ty to wiesz, ja to wiem. Oby i inni to zauważyli. Ale ciężko zmienić nawyki tych, którzy na co dzień i do niedzielnego rosołu dla odstresowania i klimatu odpalają "wiadomości" od ponad 30lat.
korek. Tak na marginesie czy możesz się trzymać tematu twardych danych przytoczonych przeze mnie i Maxa? Bo te wasze brudne socjalistyczne sztuczki są tak proste do zauważenia, że aż to się robi nudne. A jak ty mnie oskarżasz o antysemityzm, to ja cię oskarżam o antypolonizm (vel. twoje "polaczki") i komunistyczne zapędy (bob chcesz nas wysłać w wagonach z bydłem na Białoruś). Masz jakieś znakomite korzenie, czy może masz płacone za szerzenie oficjalnej narracji?

korki

~cst tak na marginesie czy dwa samoloty uderzyły 11 września w WTC w NY ?

~Max

Dokładnie cst. Media i politycy tworzą zupełnie inną rzeczywistość. My tak na prawdę nie wiemy co dzieje się na polsko-białoruskiej granicy a ich przekazy można o kant d... potłuc, co udowodnili przez ostatnie półtora roku, że absolutnie w nic nie wolno im wierzyć.

~cst

korek. Zrób coś pożytecznego i odnieś się wreszcie do twardych danych zacytowanych tu przez mnie i Maxa (dane MZ i zachorowań na grypę). Bo jakoś dziwnie milczysz na ten temat...
Oskarżasz o antysemityzm, a nawet nie wiesz co to jest (nazywanie żydów po imieniu i pisanie o ich prawdziwych zamiarach to NIE antysemityzm, tylko spostrzegawczość). I obrażasz myślących Polaków nazywając ich polaczkami. Jak ci tu źle to się wynieś - do jakiegoś bardziej komunistycznego i "wyszczepionego" kraju, bardziej pasującego twoim poglądom. Tam będziesz mógł trollować do woli i może nawet ktoś cię weźmie na poważnie.
Pokazałeś nieraz, że nic sensownego nie piszesz, nie potrafisz się odnieść do argumentów przeciwnej strony i przypisujesz innym swoje własne widzimisię. Widzę, że jesteś zalogowany na forum - tam macie konkurs na tego, kto lepiej potrafi obrażać, więc wracaj tam i tam się realizuj.

korki

A ten wasz antysemita Zemkiewicz to po Heathrow błąkał się w szmacie czy jak on to nazywa kagańcu i nie protestował że to kpina i nielegalne . Bezwarunkowo przestrzegał przepisów. A polaczkom na co dzień pokazuje jaki jest anty.

~.........

Maski dla swietego spokoju zeby kasy psy wolaly tak laza jak chca to ciezko oddychac jak masz byc zdrowy to bedziesz jak zlapies zinfekcje to zachorujesz :(

~Antymaseczka

Obostrzenia są nielegalne, wprowadzone nie ustawą tylko rozporządzeniem więc mówienie, że nienoszenie masek jest łamaniem prawa to kpina! Nie przyjmujemy mandatów a sądy umarzają postępowania!

~EDI

MYŚLENIE PŁASKO EKRANOWCA
BO W TV, ŚCIEMĘ GÓWNO MEDIA POWIEDZIAŁY
A PŁASKIE EKRANY TO TĘPO ŁYKAŁY !!!
FILOZOFIA PŁASKO-EKRANOWCA-->
WIERZĘ TV W MOJEGO BOŻKA EKRANOWEGO
KTÓRY MNIE PROWADZI DO KOŃCA RYCHŁEGO

!!! ŁEB MAM OTUMANIONY ŁYKAJĄC KŁAMSTA

BEZKRYTYCZNIE W ZAKRESIE MASKI

SZCZEPIONY!!! ODMÓŻDŻENIE POPRZEZ

ZASZCZEPIENIE I PRZEZ PAMPERSA--> TLENU

OGRANIECZNIE!!!

~Mieszkaniec

Polacy w jakieś tam części to ograniczone społeczeństwo które i tak ma wszystko tam gdzie słońce nie dochodzi.
Osoby co nie noszą masek i dodatkowo się nie zaszczepili musieli by dostać Covida i to w ciężkiej postaci.
Wtedy tych ktòrych udałoby się uratować to może by się nauczyli przestrzegać zasad i zaczęli by bardziej używać głowy i tego co mają w Środku.

~EDI

TO ŻE U PŁASKOEKRANOWCÓW BOLI MYŚLENIE
TO ICH ZMARTWIENIE GDZIE ICH SUMIENIE !!!
PSYCHIATRZY CZEKAJĄ
RĘCE ZACIERAJĄ !!!

~cst

A polskojęzyczni gangsterzy zwani politykami mówią tak, bo mają takie zalecenia i chcą się podlizać w zamian za perspektywę dostania posadki na wyższym europejskim/amerykańskim stołku. Oni nie wiedzą, co mają myśleć, dopóki im ich właściciele nie powiedzą. Pisowi ameryko-żydzi, Po Aniela M. A pozostali z bandy 4ga posłuchają każdego, kto im dalej pozwoli pasożytować na tym kraju, którego gospodarka, po takiej ilości wyprowadzonej przez nich kasy przez lata, nadal jakoś trzyma się głównie dzięki szarej strefie i prywaciarzom, których oni teraz chcą wykończyć w zamian za "awans". Rzygać mi się chce na myśl o tych posłusznych kundlach, które własny naród ograbią dla kolorowych papierków, których i tak już mają od groma. Socjalizm to choroba psychiczna, którą można się zarazić.

~cst

Max. Pełna zgoda. Tak się kończy zabawa w mocarstwowość i napinanie czyichś muskułów, kiedy się nie ma swoich.
Na terytorium opanowanym przez wariatów, to normalny uchodzi za wariata. Co do Łukaszenki, to niedawno go ktoś zapytał o sprowadzanie uchodźców na granicę z Polską i czy to prawda, a on powiedział (cyt. z pamięci, ale przekaz zachowany): "pokażcie mi twarde dowody, że to robię. Zainteresujcie się lepiej polskimi politykami, którzy oszukują własny naród i tuszują swoje machlojki." Nie sposób się z nim nie zgodzić.
Ale zaraz korek i spółka w tych ich upraszczających wszystko łbach, byleby pasowało im do oficjalnej narracji, oskarżą nas o sympatie probiałoruskie. Świat takich ludków jest tak prosty - muszą być bardzo szczęśliwi. Ech, ludzie mają tendencje do upraszczania skomplikowanych spraw, ale proste rzeczy próbują komplikować, nazywając to "czytaniem między wierszami."