Co z drogą serwisową nieopodal nowej obwodnicy? Co z terenami przy galerii handlowej?

Image

Droga serwisowa przy galerii handlowej mieszczącej się między ul. Poniatowskiego a Chopina wciąż jest niedokończona, ale jak zapewnia prezydent Stalowej Woli, będzie na pewno. Sprawa ma jednak szersze znaczenie i dla pieszych, i dla rowerzystów, i dla przyszłych inwestorów.

Obecnie trwają prace koncepcyjne, mające na celu skomunikowanie terenów przy Vivo, ponieważ działkami użytkowymi wokół galerii zainteresowani są inwestorzy. Nieużytki znajdujące się tam nadają się pod działalność usługowo- handlową. Komunikacja w tamtym obszarze jest więc niezbędna.

- Jednym z elementów tej komunikacji jest ta droga. Chodzi o to, aby ona wychodziła do łącznika do wyjazdu do drogi, która będzie prowadziła na trzeci most na Sanie, czyli w momencie, kiedy ona się urywa dzisiaj na wysokości przejścia dla pieszych za stacją mycia pojazdów, aby ona była kontynuowana, ale również wykonana w poszerzeniu. Konieczny jest chodnik, który będzie prowadził również do ul. Działkowej- mówił na antenie Radia Leliwa Lucjusz Nadbereżny.

Poprawie ma ulec również bezpieczeństwo pieszych. I tutaj mowa jest o kładce dla nich.

- W ramach tej koncepcji pracujemy również nad kładką nad przejściem pieszo- rowerowym nad obwodnicą, pomiędzy tym zjazdem z ronda PCK w ul. Poniatowskiego- mówi prezydent.

Program zagospodarowania ma być gotowy do końca lutego 2022 roku. Gdy w tamtym miejscu pojawią się nowe obiekty handlowo- usługowe, kładka będzie jeszcze bardziej konieczna z punktu widzenia klienta udającego się w kierunku Vivo pieszo. Przyda się również dodatkowa komunikacja do ul. Działkowej. Skomunikowanie tej części miasta będzie wygodne, bezpieczne i skróci czas dojścia w te rejony miasta.

- Po złożeniu tego projektu będziemy również ubiegali się o współfinansowanie z podmiotami handlowymi, z przedsiębiorcami, którzy tam planują swoje inwestycje. I mam nadzieję, że w przyszłym roku rozpocznie się również rzeczowa realizacja, poprzedzona wcześniej projektem technicznym- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

Pseudointeligent, już tyle czasu obwodnica jest, a dróg serwisowych " NIMA" i co ty na to jak ta twoja czteropasmówka, a pisałem głąbie, że wyjdziesz na "użytecznego idiotę" toś się wymądrzał.

~Liljana

A to mało pustostanów inwestorzy mają w mieście? Nie lepiej z SM, z hutą, co się miasto tak świetnie dogaduje przy wydawaniu pieniędzy dogadać ws. obniżenia za wysokich czynszy? Niedługo w mieście będzie można tylko chleb kupić, bo po wszystko inne będzie na obrzeżach miasta. Jak inwestorzy są chętni na prowadzenie usług to do wyboru do koloru miejsca mają. Od całego piętra Centrum Stalowa Wola zaczynając, już stoi i drogie schody ruchome też są.

e2rds

~no comment, a jeśli chodzi o kozę, to myślę, że jest o wiele mądrzejsza od ciebie.

e2rds

~no comment, a jeśli chodzi o kozę, to myślę, że są o wiele mądrzejsza od ciebie.

e2rds

~no comment, jeszcze jedno, pomyśl tępaku jak by było odciążone rondo przy VIVO gdyby był przejazd od ronda PCK do VIVO, ale ty tępaku nie myślisz, nawet najgłupszy wyczyn pryncypała będzie przez ciebie chwalony. Tym się objawia tępota umysłowa i wazeliniarstwo.

e2rds

~no comment, a co głąb typu ~no comment mądrego napisał w tym artykule poza przytykami do dziadka, głąb to głąb i niech tak zostanie, bo przecież ten tępak nie zrozumie, że tam powinien być przejazd.

~no comment

Bo takiemu emerytowi z kozą chodzi tylko o to aby marudzic i beczeć bez sensu aby tylko kontrowac.

~belfer

faktycznie, bełkot pierwszoklasisty

~Mieszkaniec

Ludki.
Nie chodzi o to żeby raz a dobrzezrobić .chodzi o to żeby robić. Bo jak się robi to łatwiej kasę wyprowadzić.
Trzeba robić drogo i tak żeby później to burzyć. Przykłady mamy z góry.
Była już kładka. Niewielu z niej korzystało .
To samo będzie tutaj.juz to widzę jak osoby starsze będą chodziły ta kładka do VIVO.
Młodzi i tak będą jeździć autami.

~Mieszkaniec

Wstydzę się powiedzieć że ten człowiek jest prezydentem miasta w którym mieszkam.
Mój wstyd byłby dużo mniejszy gdyby nic nie mówił.
Co to za bełkot wydobywa się z niego?

~XXX

"Chodzi o to, aby ona wychodziła do łącznika do wyjazdu do drogi" Cytat z wypowiedzi Pana Nadbreżnego.
Kto go uczył języka polskiego?

e2rds

~Babcia, nie ma tu paskudniejszej mordy i bardziej chamskiej jak twoja, a do tego obleśnej(mogę przypomnieć wpisy). Jak jest rondo i odcinek drogi donikąd bo została przerwana przez obwodnicę, to winien być wykonany przez nią przejazd, ale taka wredna ~Babcia musi mieć inne zdanie wbrew logice byle przypodobać się pryncypałowi, a ta ~Babcia, to nie kto inny tylko nowy nick pseudointeligenta tego wazeliniarza. A kozę to ty wredna ~Babcia-u możesz pocałować w d.pę tylko tą wredną gębę pierwej umyj.

~Babcia

Zakompleksione niedojdy,zgoda pełna.Co 100 metrów wam kładki i przejscia trzeba by robic i tak by cos nie pasowalo.A temu z kozą edziowi(e2rd) to i z windą by miałtaki kaprys.Komusze mordy paskudne.

e2rds

~emerytka, brawa za wpis.

~emerytka

Podstawowa zasada, to najpierw analizować i myśleć, potem robić anie odwrotnie. Było zrobione dużymi kosztami rondo ze zjazdem do VIVO, trzeba było to przy planowaniu obwodnicy wykorzystać w taki sam sposób jak dojazd do działek.

~Dr Etker

Boks uszkadza mózg.

~Totalny

Dyżurni krytycy.

Wiktor

Rondo PCK?? gdzie to jest??

~andrzej

tak, pisiorstwo to ciężka choroba!

~Adam

Dlaczego od razu, w ramach budowy obwodnicy nie zbudowano takiego "garba" jak na działkach, który byłby usytuowany na wysokości zjazdu z ronda Krwiodawców? Kto zatwierdził projekt budowy obwodnicy bez przejścia tunelem do VIVO? Pisiory najpierw tworzą problem,a później z nim walczą.za nasze pieniądze. Tak było że schodami na Skarpie, później za dodatkową kasę dobudowano schody matek z wózkami.

TylkoZKS

Jestem kibicem Stali Stalowa Wola i tęsknię za prezydentem Andrzejem Szlęzakiem. Wtedy graliśmy w 1 lidze, teraz gramy w trzeciej.

~Wibovit

Oczywiście pojawili się krytycy wszystkich i wszystkiego . Biedne zakompleksione niedojdy . Za krótkie, za długie, nie tak , siak ,owak, tylko nie nie nie.

~kibice

Trzeci most na sanie powinien byc imienia Andrzeja Szlezaka ,to jest jego pomysl ,nie p[isiorski

_Bogdan

I znowu ten nieszczęsny trzeci most na Sanie. A z tego miejsca cały ruch przez rondo przy Vivo, ul. Chopina i ul. Przemysłową - przecież na teren nowego Euro-Parku będzie znacznie bliżej niż naszą tzw. obwodnicą (super!).

~emi

Pisiaki spier***ily obwodnice teraz proboja cos naprawiac ,a mozna bylo tunelik jak na dzialki zrobic i koszt mniejszy i problem ,