Zakończyły się pomiary hałasu na terenie obwodnicy Niska i Stalowej Woli

Image

Pracownicy Centralnego Laboratorium Badawczego GIOŚ Oddział w Rzeszowie, w porze dziennej i nocnej, przy użyciu automatycznej stacji pomiarowej, prowadzili pomiary emisji hałasu komunikacyjnego w rejonie obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Były one wykonywane w związku z licznymi interwencjami mieszkańców w sprawie uciążliwości hałasowych pochodzących od środków transportu.

Pomiary emisji hałasu komunikacyjnego były przeprowadzone 25.08.2021 r. przy budynku wielorodzinnym na ulicy Poniatowskiego 82 w Stalowej Woli, natomiast 10.09.2021 r.- przy ul. Pszennej 2A w Nisku. Badania kontynuowano od 27.09.2021 r. do 29.09.2021 r. przy ul. Słonecznej 62 w Stalowej Woli.

Dotychczas WIOŚ nie otrzymał sprawozdań na ten temat. Stanie się to po wykonaniu analiz i uzyskaniu wyników badań przez CLB GIOŚ Oddział w Rzeszowie.

Inspektorzy Inspekcji Ochrony Środowiska prowadzą aktualnie czynności kontrolne w GDDKiA Oddział w Rzeszowie. Kontrola dotyczy przestrzegania przepisów ochrony środowiska w zakresie emisji hałasu do środowiska. Termin zakończenia kontroli w GDDKiA Oddział w Rzeszowie uzależniony jest od otrzymania sprawozdań z przeprowadzonych pomiarów emisji hałasu komunikacyjnego. Wyniki kontroli będą znane po zakończeniu czynności kontrolnych.

Niezależnie od tego, właściwy organ ochrony środowiska, w tym wypadku Starosta Stalowowolski oraz Starosta Niżański, działając w trybie art. 362 ust. 1 pkt. 1-2 ustawy Prawo ochrony środowiska, w przypadku, jeżeli podmiot korzystający ze środowiska negatywnie oddziałuje na środowisko, może, w drodze decyzji, nałożyć obowiązek ograniczenia oddziaływania na środowisko i jego zagrożenia, oraz przywrócenia środowiska do stanu właściwego. W decyzji, organ ochrony środowiska może określić zakres ograniczenia oddziaływania na środowisko lub stan, do jakiego ma zostać przywrócone środowisko, czynności zmierzające do ograniczenia oddziaływania na środowisko lub przywrócenia środowiska do stanu właściwego oraz termin wykonania obowiązku- wyjaśnia Andrzej Adamski, kierownik Delegatury WIOŚ w Tarnobrzegu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~lucy

do lasu rozczeniowcy wypad

~suweren

niech zmierza n Jana Pawla,ta cholota co mieszka niedaleko obwodnicy marudzi a smrodza nam won

~Nom

I z badań wyjdzie, że jest ciszej niż przed wybudowaniem tej ulicy? Ha ha ha

~obserwator

Pomiar pod koniec sierpnia, i do tej pory nikt nie może napisać, czy było przekroczenie dopuszczalnego hałasu czy nie? Taki cyrk tylko w Polsce...

~Koko

Ojoj szkoda kasy na to bo kilku malkontentom zycie miasta przeszkadza. Wyp... do lasu

~St.Wola

Nikomu nie dogodzi.

~farmer

wiemy ale nie powiemy domyslcie sie

_Bogdan

Mój poprzedni wpis był odniesieniem się do banialuków pisanych przez art2deco. Bez obrazy, błądzisz.

_Bogdan

Jak nietrudno zauważyć, wszystkie działania obecnych władz zmierzają do tego, aby ciężki ruch samochodowy z krajówki, a potem z S74, został puszczony przez miasto (Chopina -> Okulickiego -> Przemysłowa). Widać, że nie jesteś w temacie: od czerwca rolę DK77 pełni właśnie ta tzw. obwodnica (patrz artykuł na tym portalu „Nikt nie chce kilkukilometrowej drogi, czyli samorządowa spychologia”. A jak już tak się stanie, to władza (nieważne, obecna czy przyszła) odtrąbi kolejny sukces i doda kolejny punkt do listy załatwionych spraw przynoszących „chlubę Stalowej Woli”.

~Apas

Nie wiem, czy nie trzeba bedzie sprawę skierować na drogę sądową.To nie mieszkńy wybudowali swoje hacjendy koło drogi , tylko wybudowana droga zakłuciła panujący do tej pory ład a to chyba kosztuje ?

art2deco

Sukcesem będzie przekierowanie ruchu ciężkich pojazdów na krajówkę. Obwodnica przeszkadza.

_Bogdan

Poczekamy zarówno na wyniki pomiarów, jak i na wyniki kontroli, jak i na ewentualne działania Starosty Stalowowolskiego. Tylko ciekawe, kiedy obudzi się Pan Prezydent i/lub Pan Przewodniczący Rady Miejskiej? Może już czas? Niedługo może być już za późno, aby przypisać sobie kolejny sukces.