Jaki sprzęt do kuchni wybrać?

Materiał zewnętrzny Image

Aranżacja nowego mieszkania bądź kapitalny remont wiąże się między innymi z wyborem sprzętów kuchennych. Ich dobór jest kluczowy dla późniejszego komfortu użytkowania i łatwości zachowania porządku. Istotne są również walory estetyczne poszczególnych urządzeń oraz zastosowane technologie.

Jaki sprzęt do kuchni wybrać?

Osoby poszukujące kuchennego sprzętu AGD stoją przed wieloma ważnymi wyborami. Wiele zależy od wielkości posiadanej kuchni, jej wystroju oraz wymagania, jakie mają użytkownicy. Ilość domowników również jest bardzo ważna, podobnie jak techniczne parametry urządzeń - powinny być przede wszystkim energooszczędne i funkcjonalne. Należy pamiętać, iż są do produkty służące przez kilka następnych lat, dlatego warto skorzystać między innymi z oferty z dłuższym okresem gwarancji.

5 najważniejszych elementów wyposażenia kuchni

Jednym z najważniejszych urządzeń w każdej kuchni bez wątpienia jest lodówka. Można wybrać model dwu- lub jednokomorowy tam, gdzie zamrażarka nie jest konieczna. Równie ważna jest kuchenka bądź też płyta grzewcza, najlepiej w komplecie z piekarnikiem. Dla miłośników kawy niezbędny jest dobry ekspres do kawy, a dla osób lubiących gotować - roboty kuchenne. Zmywarki też są dzisiaj elementem obowiązkowym każdej kuchni, gdzie znacznie ułatwiają sprzątanie. Coraz częściej w kuchni pojawia się również pralka do zabudowy, która nie zajmuje miejsca w łazience, a jednocześnie jest ukryta w meblach kuchennych.

Sprzęt AGD do małej kuchni

Dosyć ciężko jest zaprojektować małą kuchnię tak, aby była równie funkcjonalna, co pomieszczenia o większym metrażu. Dobrze w takim wypadku sprawdzi się mała lodówka, w której będzie można chować bieżące zakupy wymagające stałej temperatury. Aby oszczędzić nieco miejsca na blacie, można zdecydować się na jednokomorowy zlewozmywak oraz - zamiast kuchenki - na dwupalnikową płytę grzewczą. Przydatna będzie także pralka LG niewielkich rozmiarów oraz zmywarka o szerokości do 45 centymetrów. W małej kuchni warto mieć w miarę możliwości niewiele sprzętów na blacie, aby nie tworzyć wizualnego przepychu.

Niezbędne w kuchni małe AGD

Jeśli chodzi o drobne AGD, jednym z najważniejszych urządzeń jest kuchenka mikrofalowa. Nie oznacza to, że należy zrezygnować z płyty grzewczej - wszystko zależy od częstotliwości gotowania potraw. Dobrze jest podzielić cale pomieszczenie na strefy kuchenne, z czego jedną można przeznaczyć na przykład na kącik kawowy. W nim można umieścić ekspres, kawiarkę oraz spieniacz do mleka. W takim przypadku nawet mała kuchnia staje się optycznie bardziej przestronna.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =