Przygotowania do zakończenia sezonu w ogrodzie. Policja apeluje - zadbajmy o swoje mienie

Image
Funkcjonariusze prowadzili działania profilaktyczne pn. "Bezpieczny Ogród", których celem było zwiększenie bezpieczeństwa na terenach ogródków działkowych. Ostatnie ciepłe i słoneczne dni spowodowały wzmożone prace działkowiczów, przed sezonem zimowym. Była to dobra okazja do spotkania i rozmawiania na temat bezpiecznych zachowań.

Wypoczynek na terenie ogródków działkowych dla wielu osób jest jednym ze sposobów spędzenia czasu wolnego. Na terenach ogródków działkowych dochodzi jednak często do różnego rodzaju zdarzeń. Wśród tych zjawisk należy przede wszystkim wyszczególnić między innymi: dewastację mienia, kradzieże, włamania, zakłócenia porządku publicznego, podpalenia oraz czyny o charakterze chuligańskim.

W tym tygodniu, dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Nisku, w towarzystwie prezesa Rodzinnych Ogródków Działkowych w Nisku rozmawiał z właścicielami działek na temat prawidłowego zabezpieczenia sprzętu oraz altan, zwracania uwagi na osoby postronne czy zachowaniu sąsiedzkiej czujności. Funkcjonariusz przekonywał, że dobra współpraca policji i działkowców przyczyni się do ograniczenia przestępczości oraz aktów wandalizmu na terenie ogrodów.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~dot.rod

hutnik II ,,,pytałem kiedyś, kogoś ważnego z zarządu o zainstalowanie monitoringu ,,,powiedział że to za drogie bedzie,,,ja pierdziele w tej chwili nie trzeba aż tak duzo wydawac ,,,,a byłby spokój.

~Klemens

Kiedy zniżka w opłacie za kompostnik?

~M.M

To policja niżańska. A co robi stalowowolska? Jeśli chodzi o ogrody, to faktycznie widać radiowóz w dni deszczowe na błoniach. Długo stoi. A poza tym co robi? Poniża ofiary, nie przyjmuje zawiadomień, umarza sprawy. Dlaczego jest taka przepaść - a tylko kilka kilometrów nas dzieli? Nawet strona internetowa nieaktualna. Dzielnicowych ktoś kiedyś widział?