Jaki jest miesięczny koszt utrzymania kadry zawodników Stali? Jaki koszt finansowy poniesie PSA Stalowa Wola wynikający ze zwolnienia Rolanda Thomasa?

Image

O te i inne kwestie dotyczące funkcjonowania Stali Stalowa Wola pytał w swojej interpelacji radny Leszek Brzeziński.

Dlaczego do dnia dzisiejszego nie zmieniono Zarządu i Rady Nadzorczej PSA Stal Stalowa Wola? Dalej decyzje podejmują ludzie, którzy doprowadzili do degradacji sportowej i zniszczenia wizerunku Stali Stalowa Wola. Od 1 maja 2021 miała funkcjonować nowa Rada Nadzorcza i Zarząd PSA Stal Stalowa Wola- pisze w interpelacji radny Leszek Brzeziński.

Radny uzyskał odpowiedź o następującej treści:

„Za prawidłowe funkcjonowanie spółki odpowiada Zarząd Spółki. Zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu Stal Stalowa Wola PSA nastąpiła stosunkowo niedawno tj. 20 lipca 2021 r. W chwili obecnej musimy poczekać na efekty pracy nowego Prezesa Zarządu Spółki. Wyjaśniam też, że do obowiązków Zarządu Spółki należy nie tylko prowadzenie działalności sportowej, ale również ważna jest cała strefa ekonomiczno- finansowa. Zgodnie z art. 368 § 1 K.s.h. 1 Zarząd prowadzi sprawy spółki i reprezentuje spółkę. Naturalnym jest, że zmiany na lepsze nie mogą odbyć się natychmiast, ale wymagają dłuższego czasu. Zarząd Spółki stara się reagować na bieżąco i podejmować odpowiednie działania, o czym świadczy chociażby zmiana na stanowisku trenera I zespołu drużyny piłki nożnej. W zakresie oceny pracy Rady Nadzorczej należy wyjaśnić, że zgodnie z przepisami K.s.h. do obowiązków Rady Nadzorczej należy w pierwszej kolejności sprawowanie stałego nadzoru nad działalnością spółki we wszystkich dziedzinach jej działalności (art. 382 K.s.h.), ale nie ma prawa ingerować w bieżącą działalność Spółki i czynności osób zarządzających Spółką. Wobec powyższego zarzut doprowadzenia do degradacji sportowej i zniszczenia wizerunku Stali Stalowa Wola jest chybiony”.

Dwa kolejne pytania dotyczą miesięcznego kosztu utrzymania nowego sztabu przy I drużynie seniorów oraz miesięcznego kosztu utrzymania kadry zawodników I drużyny seniorów PSA Stal Stalowa Wola. (III liga gr. IV).

W odpowiedzi na interpelację czytamy, że w przypadku sztabu szkoleniowego jest to koszt 32 032 zł, zaś w przypadku kadry zawodników I drużyny- 136 875 zł brutto.

Kolejne pytanie radnego Leszka Brzezińskiego dotyczyły kosztów finansowych poniesionych przez PSA Stal Stalowa Wola w związku ze zwolnieniem trenera Rolanda Thomasa.

Radny uzyskał odpowiedź o następującej treści:

„Z Panem Rolandem Thomasem zostało zawarte porozumienie dotyczące warunków jego odejścia ze stanowiska I trenera drużyny Stal Stalowa Wola PSA. Kontrakt trenera był zawarty do końca sezonu 2021/2022 z opcją przedłużenia w przypadku awansu do II ligi. Zawarte porozumienie zakłada wypłatę wynagrodzenia do stycznia 2022 włącznie. Ujawnienie wysokości wynagrodzenia spowoduje naruszenie prywatności osoby fizycznej oraz stanowi naruszenie dobra osobistego w rozumieniu art. 23 i 24 Kodeksu cywilnego”.

Radny Brzeziński spytał o to, w której z miejskich spółek jest zatrudniony Marek Citko. W odpowiedzi czytamy, że Marek Citko jest zatrudniony w PSA Stal Stalowa Wola.

Co z profesjonalnym szkoleniem młodzieży w PSA Stal Stalowa Wola? PSA Stal Stalowa Wola w dalszym ciągu odpowiada tylko za szkolenie czterech najstarszych roczników. Co z pozostałymi, młodszymi rocznikami, za szkolenie których również powinna odpowiadać PSA Stal Stalowa Wola?- wysuwa kolejne pytanie w swojej interpelacji radny Brzeziński.

Radny uzyskał odpowiedź o następującej treści:

„Od 1 lipca 2021 roku na stanowisku Koordynatora Grup Młodzieżowych ,,Stal” Stalowa Wola P.S.A. zatrudniona jest osoba posiadająca dyplom trenera UEFA A, dyplom Trenera I klasy PN oraz aktualną licencje trenerską ważną do 31.12.2023 roku. Osoba ta posiada 29- letni staż pracy na stanowisku trenera piłki nożnej i pracowała na wszystkich (oprócz Ekstraklasy) szczeblach rozgrywkowych z drużynami seniorów, młodzieżą oraz dziećmi. Osoba ta koordynuje oraz odpowiada za:

− składanie propozycji zatrudnienia kadry trenerskiej w Klubie,

− przygotowywanie i przedstawianie planu szkolenia,

− rejestrację zawodników oraz drużyn w systemie extranet na dany sezon piłkarski,

− codzienną kontrolę tego systemu, przepływ informacji i zmiany,

− hospitację, prowadzenie zajęć treningowych,

− kontrolę prowadzenia przez trenerów dokumentacji,

− obserwację meczy mistrzowskich,

− nadzór nad sprzętem sportowym niezbędnym do prowadzenia treningów oraz meczy,

− prowadzenie minimum 2 razy w miesiącu zebrań z trenerami,

− zamawianie środków transportu na daną kolejkę dla wszystkich zespołów młodzieżowych Klubu,

− prowadzenie całej dokumentacji odnośnie do funkcjonowania grup młodzieżowych Klubu.

Wszyscy obecnie zatrudnieni trenerzy, spełniają wszystkie wymogi licencyjne oraz prawne by mogli podjąć pracę na stanowisku Trenera Piłki Nożnej w naszym Klubie. Są to:

Obrazek

Plan szkolenia to proces wieloletni który ma swoje uwarunkowania, a jego realizacja wymaga czasu. Obecnie w celu zapewnienia jak najsprawniejszego procesu szkolenia organizowane są comiesięczne kontrole zatrudnionych Trenerów grup młodzieżowych, a także zebrania kilka razy w miesiącu, na których omawiana jest na bieżąco problematyka wynikających zdarzeń treningowych, meczowych oraz sprawdzenie i analiza procesu szkoleniowego.

Pierwszy zespół występuje w III Lidze Polskiej grupa 4. Wymogi licencyjne w II lidze, do której zmierzamy nakazują, aby 4 drużyny młodzieżowe występowały w rozgrywkach mistrzowskich. W obecnych strukturach funkcjonuje i uczestniczy w rozgrywkach mistrzowskich pięć drużyn (150 dzieci) oraz seniorski zespół rezerw. W ww. tabeli wymieniono dokładnie jakie to są zespoły.

Informuję, że trzy lata temu (01.08.2018 r.) podpisana została umowa o współpracy w zakresie prowadzenia grup młodzieżowych piłki nożnej na terenie miasta z klubami: − Zakładowy Klub Sportowy „Stal” Stalowa Wola. − Akademia Piłkarska Stalowa Wola. Kluby te prowadzą indywidualne szkolenia dzieci od grup naborowych (przedszkolnych) do Młodzika Starszego D1/U12. Następnym etapem szkolenia jest Trampkarz Młodszy C2/U13, którego proces występuje w PSA. Z tych dwóch ww. Klubów corocznie trafia do spółki ok. 40–50 dzieci. Dlatego spółka w najmłodszej kategorii uczestniczy w dwóch rozgrywkach ligowych, aby wszystkie przekazane do niej dzieci miały szansę dalszego równomiernego i zgodnego z etapizacją szkolenia rozwoju”.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~UBEK

KUDŁATY POCZYTAJ WYBORCZĄ
I WSTYDŻ

SIĘ GNOJU

~rover

Co chcecie od Daniela Kijaka ??? Przecież wymogi do pełnienie tej funkcji posiada, a i wykształcenie też. Więc o co kaman ?

~Polon

Ten Leszek to chyba jest "Daleko od szosy".

~Obiektywny

Mieszkaniec-zapytaj o to swojego pisowskiego prezydenta...ciekawe czy Ci odpowie...a nie czepiasz się opozycji...pisz monity...ale po co ,Ty mu ufasz...więc zamknij ja...pę...

~Belmondo

Andrzeju najpierw oceń potencjał nawodników, klubu problemów z jakimi się boryka i potem oceniaj potencjał zespołu. Wszystko zależy od tego z jakim grasz przeciwnikiem i na co pozwala, oceń najpierw analitycznie mocne i słabe strony przeciwnika i porównaj jak na ich tle prezentuje się nasza drużyna. Jesteś przeciętnym ,,Januszem'' który ma oczekiwania mistrza Polski... To dowód na to, że w piłkę nigdy nie grałeś. Miałem na myśli szkolenie młodzieży. Tutaj innymi kryteriami się patrzy trochę

~andrzej

do belmondo , człowieku nie kompromituj się , ktoś ma ci wymieniać błędy ,bo ty ślepy jesteś? jak nie widzisz ,że ktoś źle gra to co ci ktoś może poradzić na twoją ślepotę , jeszcze oczekujesz porady lekarskiej na twoją ślepotę przez neta , toż to NFZ do tego nie doszedł jeszcze ,bo tam porada przez telefon jest. powiem ci tak ,najpierw otwórz sobie stronę z tabelą 3 ligi 4 grupa , potem jak masz wątpliwości nadal czy dobrze grają ,to idź na mecz i zobacz co oni grają. oj co ja pier.....cze ,no jak ślepy ma iść na mecz ? bbbbbbbbwwwwwwwwuuuuuuuuu

~Edek

Co macie do ukrycia że wstydzicie się podać że koordynatorem jest niejaki Kijal Daniel do tarcia chrzanu??

~Aaa

A Ty przestań brać co bierzesz albo chociaż połowę

~@Mieszkaniec

Nie wał tyle wódy

~Belmondo

Ajajaj. Na jakich podstawach oceniasz pracę trenerów. Wymień błędy metodyczne w jednostkach treningowych. Jakie błędy popełniają w realizacji procesów szkoleniowych i druga sprawa czy wiesz jakie cele miały grupy postawione? Wydaje mi się, że piszesz tak z zawiści i kompleksów jako, że matka Ciebie nie kochała.

~UBEK

CHWILA PRAWDY NADESZŁA
KUDŁATEGO CZYNY OCENI NIK
BANAŚ NA TROPIE!!!!!!!!!!!!!!!!

~Mieszkaniec

Klub sportowy...ile kosztuje...
PO jak chce pokazać klasę, niech zapyta:
- jakim prawem spółdzielnia anulowana zadłużenia nierobów
- ile kosztuje utrzymania zatrudnionych na siłę kierowców i pracowników MKS!
Sport ma sponsorów, więc co komuś do tego???

~kucyk

ja się pytam kiedy nasz Koordynatora Grup Młodzieżowych pracował na wszystkich szczeblach rozrywkowych (oprócz Ekstraklasy) z seniorami to są jakieś jaja, on tylko tabelki i prezentacje potrafi robić

~były kibic

ciekawe dlaczego kopacze nie kopią się po czołach o 19.38 , tylko o 15.00 , czyżby brakowało kasy na jupitery ..... ?

~Wiwat

Na 3 tysięcznym kurniku jasne

~Money

Spokojnie, suweren czeka na tą Brazylię o której edek pisoski błazen tu kiedyś wys.ywał smiech2 smiech2 smiech2

~Do

Widzicie capy pilkarskie nawet młodzieżowe drużyny reprezentacji Polski grają w Rzeszowie a nie na boisku w Stalowej haha PZPN olewa takie miasteczka

~Batman

Weber trener pierwsza klasa

~Zielony

Totalni do koszenia trawników.

~Łosoś

Za chwilę będzie jeszcze troska o chodniki przy stadionie, stan siatek w bramkach oraz dlaczego słońce nad stadionem świeci tak a nie inaczej...
Zajmnie się opozycja w końcu czymś poważnym?

~Lekarz

Gdybyś wiedział ma na nazwisko Lenart a nie Leniart c...e

~Mario

Był wcześniej w grupach młodzieżowych potem dwa lata w CLJ w Cracovii do 10 roku życia Sokół Nisko

~WyborcaPiS

Konstytucja !!

~ki bic

I jeszcze Kierownik Drużyny.

~Koleś

Glos w tej sprawie powinien zabrać jeszcze pierwszy krzykacz i główny menadżer sportu, niejaki Marczak.

~Ananas

Brzeziński to ma jakieś pojęcie o sporcie. Tylko nie ten filozof, tylko jego brat.

~Ajajaj

Czy nazwiska trenerow weber i Lenart to zbieg okolicznosci? umiech O reszcie nie wspomne.

~Hutnik

Mario, Wojtak przyszedł 2020 roku.

~Zenon M.

Zaprzestać sponsorowania z publicznych pieniędzy!

~Mario

trzech Lebioda Wojtak Stępniowski