Noc Bibliotek na ludowo

Image

Lasowiacka gra terenowa, możliwość zrobienia ozdobnej krajki z włóczki, lasowiackiej kartki pocztowej, a dla najmłodszych kolorowanki z lasowiackim motywem – to tylko część atrakcji przygotowanych na tegoroczną Noc Bibliotek w stalowowolskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej. Będzie kolorowo i ludowo. W sobotę, 9 października od godziny 15 do 18 w budynku MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki 10.

Kto zjawi się w bibliotece otrzyma pamiątkową plakietkę czy zakładkę do książki. Lasowiackie tradycje przybliży również specjalna wystawa. – Zapraszamy wszystkich chętnych na grą terenową. Gra terenowa dotyczy życia, kultury i obyczajów Lasowiaków. Aby ja ukończyć nie będzie potrzebna specjalistyczna wiedza, o tradycji lasowiackiej będzie można się dowiedzieć wypełniając kolejne zadania gry – zachęcają bibliotekarze. Dla tych, którzy ukończą zabawę czekać będą gadżety i pamiątkowe dyplomy.

– Siódme wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Skierujmy wspólnie światło na biblioteki, pokazując wspierającą moc literatury i siłę lokalnej społeczności. Biblioteka jest wyjątkowym miejscem, gdzie w trudnych czasach możemy dbać o dobrostan i dawać wzajemne wzmocnienie sobie i społeczności – czytelnikom i czytelniczkom – mówią pracownicy MBP.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =