Smród, zanieczyszczone powietrze i hałas… czyli nasza codzienność

Image

Wielu naszych Czytelników zauważa, że wraz z nastaniem nocy w Stalowej Woli ożywają, jak mroczne potwory, niektóre zakłady przemysłowe. Czasem wyjście na balkon jest niemożliwe, ba, nawet otwarcie okna bywa ryzykowne. Smród jaki nas atakuje jest nie do wytrzymania. Dlaczego nocą, gdy większość ludzi chce spać, ze strefy rozlega się również hałas? Czasem ma się wrażenie, że ktoś rozładowuje gigantyczne metalowe elementy i zrzuca je z wielką siłą na ziemię, czasem słychać głośny szum jakby wypuszczanej z impetem pary. Niektórzy przyrównują ten hałas do ryku silników samolotowych. Dlaczego nikt z tym nic nie robi? Dlaczego tolerowane są takie praktyki? Czy winnych tak trudno znaleźć?

Na antenie Radia Leliwa padły pytania na temat docierających na nasze osiedla ze strefy przemysłowej substancji zanieczyszczających powietrze. Czy miasto w ogóle coś z tym robi?

- Cały czas dokonywane są bieżące pomiary jakości powietrza w Stalowej Woli oraz hałasu. Natomiast jeżeli oprócz tego bieżącego monitoringu możemy zauważyć zbyt dużą emisję, która oddziałuje na terenie strefy przemysłowej, to są dokonywane bezpośrednie pomiary, nagrania, zdjęcia takiej sytuacji. W ostatnich dniach, z jednego z zakładów na terenie strefy przemysłowej, w dość niepokojący sposób można było zaobserwować właśnie emisję wokół tego zakładu. Zostały zgłoszone tutaj wnioski do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Będą kolejne wystąpienia również do marszałka województwa podkarpackiego, gdzie wydawane są zintegrowane decyzje środowiskowe, a więc cały czas jest z jednej strony bieżący monitoring, a jeżeli pojawiają się takie niepokojące sytuacje, to jest szybka interwencja, zawiadomienia odpowiednich służb i wniosek o kontrolę tych firm- mówił na antenie Radia Leliwa prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Miasto ma się też przyjrzeć sytuacji na ul. Przemysłowej, skąd płyną niebem dymy na osiedle Piaski. Na smród narzekają mieszkańcy tego osiedla. Jeden z nich zgłosił, że według jego wiedzy firmy palą w piecach tzw. „kopciowych” olejem i szmatami. Czy jest to prawda, będzie weryfikowane.

Co dzieje się ze stacją monitoringu jakości powietrza i hałasu w Stalowej Woli? Czy stacja działa i jakie są efekty jej pracy?

- Cały czas stacja działa- zapewnił prezydent.- Na dedykowanej jej stronie internetowej każdy z mieszkańców może sprawdzić wyniki historycznej oraz bieżącej jakości powietrza na terenie Stalowej Woli oraz hałasu. I ta stacja jest podstawą do tego, aby występować o poszczególne wnioski, o kontrole, uwagi kierowane do poszczególnych zakładów działających na terenie miasta Stalowej Woli i jest to kojarzone z dokumentacją już celowaną pod konkretny zakład, z pokazaniem tła środowiskowego, które wykazuje ta stacja.

A co z hałasem ze strefy przemysłowej?

- Od pewnego czasu ze strefy przemysłowej słychać głośny hałas przypominający ryk silnika samolotu. Ten hałas jest najbardziej uciążliwy nocą. Czy pan prezydent zna ten problem i czy są prowadzone jakieś działania mające na celu zaprzestanie lub przynajmniej doprowadzenie emisji tego hałasu do warunków normatywnych?- pytał słuchacz z osiedla Hutnik.

A Hałas dochodzi na inne osiedla równie mocno. Także na Centralne, Fabryczne, Śródmieście, Pławo itd.

- Obserwujemy tutaj okresowy lub w różnych godzinach pory nocnej, czy nad ranem, taki zwiększający się hałas przemysłowy na terenie miasta Stalowej Woli. To również podlega naszym zgłoszeniom i wnioskom o kontrolę poszczególnych firm. W kilku przypadkach te działania były skuteczne. Mieliśmy okresy bardziej ciche na terenie miasta Stalowej Woli, ale tutaj reagujemy na każde takie zgłoszenie, ale również obserwacje, które wynikają z analizy materiału zebranego przez naszą stację- zapewniał Lucjusz Nadbereżny.

Jakie są Wasze spostrzeżenia w tym temacie? Czy Wy też nocami odczuwacie smród, a hałas nie pozwala Wam spać?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

~mądry vel pseudointeligent znów w roli "użytecznego idioty", gratulacje.

~mądry

Smród to mają warszawiaki jaki im zagwarantował CZASKOSKI.

e2rds

~e2rds, widzisz, jak ameba jak chce błysnąć to używa innych określeń, choć znaczenie to samo. Myślę, że aluzję zrozumiesz, choć czasami.

~e2rds

Euglena się zdenerwowała i czerwona jest bo tupie nogami i się spociła a mamy nie było w pobliżu bo dałaby smoczka i unynała dzidziusia. Nyny nyny. Oooo czytasz i pod twoim nickiem też mnie zapisało na forum. Magia internetu.Gdybyś wiedział, że po tych pomyjach jakie wylewasz na forum przyjdą i zapukają do twoich drzwi to zes.ałbyś się ze strachu.

e2rds

~Zakochany, i tu też krzywy niemyty kikuci łeb produkuje się, pewnie zaczął zmianę i już smie.ziela czuć na forum.

~Zakochany

Erdeesik capku zasrany

~Daniel

P. Nadberezny ma to za przeproszeniem w duuuupie. Tyle w temacie .

e2rds

~Zakochany, widzisz, a ciebie zrobiła moja d.pa i tego żałuje bo byś nie istniał. Ja z wieloma osobami spotykam się, zle gó.wien takich jak ty unikam by nie pobrudzić się i nie śmie.dzieć na forum jak ty. Pozdrawiam i życzę miłej nocy, tylko nie śmie.dź.

~Zakochany

Erdeesik kupcia to cię zrobiła i nie dorobiła.Wiele osób chce się spotkać z tobą ale ty się boisz nawet swojego cienia.Boisz się oj boisz parówo

e2rds

~Zakochany, zapomniałem dodać, że śmie.dzisz, ale trudno, to przecież gó.no..

e2rds

~Zakochany, właśnie skończyłem siedzenie na muszli i robienie tego co ochrzcił się ~Zakochany, czyli kupy.

e2rds

~Zakochany, właśnie skończyłem siedzenie na muszli i robienie tego co ochrzcił się ~Zakochany, czyli kupy.

~Zakochany

Erdeesie stary grubasku niewierna parówko gdzie jestes

e2rds

~Oooo kwik, kwicząca świnko, tobie wydaje się żeś mądry, a tt jeszcze jesteś ogromny tuman, a jeśli chodzi o podstawówkę, to kiedy ja ją kończyłem głąbie to jeszcze twoich rodziców na świecie nie było. Tylko zastanawiam się, dlaczego zostałeś się takim niekumatym głąbem, przecież rodzice myśleli, że dobrze cię wychowują, gdzie wasze drogi rozeszły się i zostałeś tylko kw~Oooo kwik-iem na forum. Pod takim nickiem zostałeś już zapisany, czy to ci się podoba, czy nie, sam taką nazwę dla siebie wybrałeś ~Oooo kwik, kwicząca świnka, gratuluję.

~Oooo kwik

euglena2rdest też bardzo wyrazisty nick dużo mówi o piszącym. Masz mały zasób słów pewnie jeszcze podstawówki nie skończyłeś. A i jak nie ma się nic mądrego do powiedzenia to przepisuje się przekazy dnia pożytecznych idiotów. Myślenie ma przyszłość ale nie w twoim przypadku. Nie masz głowy(w której jakbyś nie wiedział, informuję: mieści się mózg-to organ znajdujący się wewnątrz czaszki,czyli najważniejsza część układu nerwowego. Ty głowy nie masz jest jedynie ozdobne zakończenie szyi.(niekoniecznie ładne)

e2rds

~Zakochany, jak nie wierzysz co napisałem, to skopiuj którykolwiek twój wpis i wpisz w googlach, zobaczysz, że te prymitywne twoje wpisy tam są uwiecznione i to będą tam lata całe, każdego, moje też. Dlatego jak ktoś na forum robi z siebie głąba, zasrańca, takiego prymitywa to to zostanie w chmurze.

e2rds

~Zakochany, krzywy niemyty kikuci łbie, nie przejmuj się, napisz jeszcze coś z tych swoich prymitywów do mojej kolekcji, nawet dla potomnych te twoje wypowiedzi prymitywne zostaną na lata w chmurze.

e2rds

~Oooo kwik, widzisz głąbie świński, sam się tak ochrzciłeś głąbie przedstawiając się na forum jako"~Oooo kwik", to do kogo masz pretensje, że to twój świński kwik to przemawia. Myślisz logicznie, czy jesteś taki świński głąb. Jak ktoś podpisuje się nawet "~Zakochany" to tak przedstawia się na forum, a ty to tylko kwiczysz.

e2rds

~Zakochany, widzę, że ten krzywy niemyty kikuci łeb dzisiaj ma ciąg dalszy dyżuru, chyba do niedzieli jako cieć będzie miał dostęp do kompa, więc będzie zasraniec zas.ywał to forum. Do muszli smie.dzielu, a nie na forum. Taki prymityw zatrudniony jako cieć tylko tyle potrafi. Nie mogli kogoś mądrzejszego zatrudnić.

~Zakochany

Chłopacy na osiedlu siebie ciebie pytają erdeesku

~Zakochany

Ssij erdeesowski prymitywie

~Oooo kwik

O euglena zrobiła się czerwona ale dobrze bo o to chodzi, żeby zaczęła logicznie myśleć bo ten stek bredni, które wpisujesz nic mądrego nie wnosi. Ale oświecę cię mój nick to odnosi się do wszystkich wpisów takich jak twoje. I te twoje kwiki nic nie zmienią. Ufam, że w Polsce jest więcej ludzi logicznie myślących nie takich jak ty eugleno zielona.

e2rds

~Oooo kwik, oooo świnka odezwała się i z rana kwiczy, może żreć się jej chce, do śmietnika, albo za żołędziami, a później robić nawóz. Nawet fajny ten nick sobie wymyśliłeś, jak zapytają cię jak cię zwą na forum to powiesz "~Oooo kwik" to znaczy kwicząca świnka, pięknie.

e2rds

~Zakochany, widzisz, po poniższych wpisał już zasłużyłeś pod tym kolejnym nickiem "~Zakochany" na miano krzywego niemytego kikuciego łba i niech tak od teraz zostanie śmie.dzielu.

~Oooo kwik

e2rds - rozszyfrowany login euglena do kwadratu a rds to po prostu rdest i cała prawda o możliwości rozumowania tej jednostki

e2rds

~Zakochany, prymitywny idiot, nie powtarzaj po mnie, wymyśl głąbie coś nowego bo tylko na takie wpisy cie stać zasrańcu, cyt:

9 Kwietnia 2021 16:39:49~Zakochany
Mój ogierze z małym prąciem erddesku gdzie jesteś
22 Września 2021 20:45:23~Zakochany
Erdees skarbciu niewierny gdzie jesteś
22 Września 2021 21:25:46~Zakochany
Erdees tylko ty swintuszku
6 Października 2021 20:17:03~Zakochany
Erdeesik cycuszku mój mały gdzie jestes
6 Października 2021 21:41:34~Zakochany
Jesteś moja grubą parówka Skarbeńku erdeeskowy
7 Października 2021 20:25:42~Zakochany
To mój Skarbek erdeesik jak popuści to czuć go w całej Stalowej Woli
7 Października 2021 21:19:55~Zakochany
Mój mały gruby erdsiuu niedobry ty czemu tak puszczasz bąki

Poczytaj sobie swoje elokwentne wpisy i pomyśl jeśli potrafisz. Takie wpisy tylko taki prymityw jak ty potrafi napisać.

maszynista

Wycieli drzewa na skarpie ,bo Natura 2000 zaklada wymiane drzew malo wartosciowych na rzadkie krzewy i drzewa.O czy tu piszemy jak widac ze pisiory maja gdzies nasze czyste powietrze.

~Mix

Współczuję tym, którzy zamierzają mieszkać w nowych blokach przy stadionie. Okien raczej nie otworzą...

~Zakochany

Erdsiuu skarbciu prymitywku gdzie jesteś

~Jasiek

Widzę że temat nie wygodny, szybko zniknął z czołówki. Ale to taki portal....