Warszawa: Gdzie szukać firmy oferującej osuszanie mieszkań po zalaniu?

Materiał zewnętrzny Image

Przyczyną zalania mieszkania może być wadliwa instalacja centralnego ogrzewania lub wodno-kanalizacyjna, usterka w mieszkaniu na wyższej kondygnacji lub lokalne podtopienie wywołane ulewnym deszczem. Niezależnie od przyczyny, mieszkanie po zalaniu wymaga profesjonalnego osuszenia. W przeciwnym razie mogą się w nim rozwinąć groźne dla naszego zdrowia i życia mikroorganizmy, w tym grzyby i pleśń.

Jeśli chciałbyś zamówić osuszanie po zalaniu – Warszawa i okolica to lokalizacja, w której bez najmniejszego problemu uzyskasz profesjonalną i fachową pomoc.

Co obejmuje osuszanie po zalaniu?

Podobnie jak przyczyn powodujących zalanie mieszkania lub domu jest wiele, tak wiele jest usług składających się na kompleksowe osuszanie budynków po zalaniu. Do podstawowych można zaliczyć:

• Osuszanie ścian,

• Osuszanie podposadzkowe,

• Osuszanie dachów i tarasów.

Na czym polega osuszanie ścian?

Osuszanie ścian to de facto podstawowa usługa świadczona w ramach usług osuszania po zalaniu. Polega na „wyciąganiu” wilgoci ze ścian i jej odprowadzaniu do kanalizacji. Osuszanie ścian wykonuje się przy pomocy specjalistycznych urządzeń – wentylatorów strumieniowych i promienników ciepła. Urządzenia te we współpracy z profesjonalnymi osuszaczami powietrza pozwalają na skuteczne usunięcie nadmiaru wilgoci ze ścian i jej odprowadzenie z budynku.

Osuszanie podposadzkowe: Czy jest sens ponoszenia dodatkowych kosztów?

Osuszanie podposadzkowe to zabieg, który przeprowadza się w uzasadnionych przypadkach – kiedy podejrzewamy lub mamy pewność, że woda zalewająca nieruchomość dostała się do strefy izolacyjnej, np. do styropianu pod wylewką. Uwięziona pod wylewką woda nie odparuje samoczynnie, co będzie sprzyjało namnażaniu się bakterii, grzybów oraz insektów w pomieszczeniach. Aby tego uniknąć podłogę należy dokładnie osuszyć i to bez uszkadzania warstwy izolacyjnej. W tym celu stosuje się pompy ciśnieniowe, które w pierwszej kolejności odciągają zalegającą wodę lub wilgoć (w zależności od stopnia zalania), a następnie dosuszają warstwę izolacyjną i samą wylewkę. W ten sposób nie tylko zabezpieczamy posadzkę, ale jednocześnie unikamy kapilarnego podciągania wilgoci przez ściany.

Osuszanie dachów i tarasów

W sytuacji, w której powodem zalania był nieszczelny dach lub nieszczelny taras posadowiony na niższej kondygnacji budynku (np. nad garażem lub salonem) osuszanie po zalaniu może wymagać przeprowadzenia zabiegów związanych z osuszaniem dachu lub tarasu. Osuszanie jest warunkiem niezbędnym do przeprowadzenia dalszych prac naprawczych w obrębie cieknącego stropu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =